Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Kondensacyjny A Stara Instalacja


mark266

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, jaki masz na myśli sterownik? i jaki piec polecasz?

Pisałeś, że chcesz regulować temperaturę dzień i noc i do tego musi być sterownik. Firmę każdy powie coś innego ja mam Junkersa i jestem na razie zadowolony ale nie mam też porównania z innymi markami.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam do ogrzania 250m2, oddzielna terma gazowa do wody Richmond 190l. Piec CO Zembiec 23Kw. Temperatura na piecu 45 stopni (najniższa) w pomieszczeniach 22-23 stopnie. Temperatura piec 48 stopni w pomieszczeniach 24-26 stopni. Spalanie na sezon od 5 do 7 ton węgla. Chcę dodać piec gazowy Termet Gold Plus 20 Kw. Czy wystarczy tylko do CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom z lat 70 tych o powierzchni grzania jakies 160m2, do tego CWU 80L, instalacja otwarta na miedzi 28' + rozdzielacze i pex16 do nowych grzejnikow aluminiowych. Jesli chodzi o ocieplenie to na razie jest styropian 10 na scianie, podloga 10 - w przyszlosci strop welna skalna 30cm. Mam juz leciwego zebca kwkd15-1 z 2004 (spalanie jakies 3-3.5T sredniej jakosci wegla przy 21-22 stopniach w domu) i pora chyba na jego zmiane. Z tego co zauwazylem juz od jakiegos czasu jest zwyczajnie przewymiarowy. Do takiej konfiguracji jaki bedzie optymalny piec na gaz? Duzo osob poleca kondensacyjny, a przy grzaniu dodatkowo wody dwufunkcyjny. Ma to sens czy lepiej jednofunkcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

W takim razie wybiore jednofunkcyjny, dzieki za pomoc.

@Mancio

Taki wynik bylby dla mnie bardzo dobry, nie ukrywam. Co do ocieplenia to nie wiem czy koszt nieduzy .. z tego co wyliczylem jakies 6k przy rockwollu.

Po krotce, jaka marka najbardziej oplacalna jesli chodzi o koszta eksploatacji? Przegladalem Vaillanta bo maja u mnie blisko serwis i niestety na ceneo jest kilka negatywnych opinii na temat bardzo drogiego serwisu. Reszta opinii podejrzana .. wystawione 5 gwiazdek plus jedno zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chce grzac nim wode to musze brac wersje z zasobnikiem mam rozumiec? Czy moze byc wpiete w obieg bojlera?

Podrzucicie link do jakiegos sprawdzonego sklepu? W ich katalogu widze ceny rzedu 8.5k .. a na ceneo ten sam produkt za niecale 4.5k. Na przykladzie E c o C o n d e n s S i l v e r - 2 0 i zasobnika ciepłej wody użytkowej Termet SG 100

Moj sasiad za Vaillanta tego typu zaplacil 9k. Po dwoch latach zawital do niego serwisant, nie wiem co dokladnie padlo ale naprawa 800 pln. Dlatego tez mam mieszane uczucia jak ktos mnie bardzo namawia na ta marke uzywajac agrumentu "bo serwis blisko" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję najczęściej wszyscy producenci kotłów dają na 5 lat. Sytuacje żeby trzeba było za coś płacić 800 zł są bardzo rzadkie.

Termet Silver jest ok, kupisz go koło 3.500 zł, resztę przeznaczysz na gaz. W Termecie minusem serwisowania jest sztywny koszt przeglądów, który może być wyższy niż u innych. Zobacz jeszcze Immergas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociol 2F z zasobnikiem warstwowym .. nie slyszalem jednak poczytam - dzieki.

Wlasnie jak wyglada kwestia z montazem takiego pieca. Mozna przerobki rurek zrobic we wlasnym zakresie opierajac sie o schemat instalacji dolaczony do pieca, a nastepnie wezwac kogos z serwisu danej firmy do doprowadzenia gazu, pierwszego uruchomienia i regulacji? Chodzi tutaj o kwestie zwiazane z dlugoscia gwarancji .. bo podejrzewam, ze montaz jest na zasadzie albo wszystko albo nic (chociaz wole zapytac).

Jeszcze pytanie odnosnie Termeta. Czytalem w opiniach jakiegos tam Immergasa 2F o czyms takim jak komora otwarta .. ogolnie to czlowiek nie byl zadowolony z tego rozwiazania. Jakiegos rodzaju komora jest w Termetach/Immergas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2018 o 21:50, klaudiuszd napisał:

Kociol 2F z zasobnikiem warstwowym .. nie slyszalem

Specyficzny przypadek, łatwiej o kocioł z wbudowanym zasobnikiem, choć ja bym się nie zdecydował.

W dniu 8.05.2018 o 21:50, klaudiuszd napisał:

Wlasnie jak wyglada kwestia z montazem takiego pieca. Mozna przerobki rurek zrobic we wlasnym zakresie opierajac sie o schemat instalacji dolaczony do pieca, a nastepnie wezwac kogos z serwisu danej firmy do doprowadzenia gazu, pierwszego uruchomienia i regulacji? Chodzi tutaj o kwestie zwiazane z dlugoscia gwarancji .. bo podejrzewam, ze montaz jest na zasadzie albo wszystko albo nic (chociaz wole zapytac).

Musisz pogadać z instalatorem, bo musi Ci podbić gwarancję. 

W dniu 8.05.2018 o 21:50, klaudiuszd napisał:

Jeszcze pytanie odnosnie Termeta. Czytalem w opiniach jakiegos tam Immergasa 2F o czyms takim jak komora otwarta .. ogolnie to czlowiek nie byl zadowolony z tego rozwiazania. Jakiegos rodzaju komora jest w Termetach/Immergas?

Nie ma czegoś takiego, każdy kondensat ma zamknięta komorę spalania, tak jak napisał @sambor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też opcja 2F z dedykowanym zasobnikiem warstwowym zewnętrznym. Obecnie chyba Galmet robi coś takiego (pomijając zestawy Vaillanta) - można dokupić taki zadobnik o pojemności chyba 60 l. w którym pompa obiegowa sterowana termostatem oszukuje czujnik przepływu w kotle, przez co kocioł grzeje wodę w zadobniku. Zastanawiałem się nad tym jako protezą 1F dla istniejącego kotła 2F ale zniechęciła mnie cena (~1700 PLN w detalu) oraz brak możliwości ew. łatwego podłączenia innych źródeł. No i chyba nie dałbym rady przegrzać okresowo zasobnika powyżej 60*C bez udziału opcjonalnej grzałki elektrycznej (maks CWU to u mnie 60).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuje za odpowiedzi. Mam kolejne pytanie. Czy brak zaworu odcinającego kocioł węglowy na powrocie nie zakłóci pracy kotła gazowego? Czy regulator pokojowy dwustanowy firmy Tech ST-292V2, Tech ST-291 czujnik zewnętrzny - bezprzewodowe będą pasowały do kotła Termet Gold Plus 25kW (jednofunkcyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pokojowy Auraton 2025 RTH bezprzewodowy - czasami fiksuje* jak ma baterie słabe ale ogólnie daje radę.

 

* Jak zaczyna fiksować, to znak, że pora zmienić baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie.  wyliczyłem ciepło właściwe na stronie http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4i4y

i zastanawiam się jaki kocioł kondensacyjny kupić, jaka moc?

Wstępnie oglądałem immergas exe 1funkcyjnny z bojlerem 120L

instalator chce dć 24kw,  pytanie czy to nie za dużo?

Dom ma starą instalację, grzejniki metalowe.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzień dobry. 

Odświeżę temat... 

Kocioł gazowy kondensacyjny z przyłączami 3/4" (22x1.5) plus instalacja z rur stalowych (zamknięta) gdzie główne rury dochodzące do kotłowni mają średnicę 1 1/2". Budynek dwu kondygnacyjny, 11 grzejników, kotłownia w piwnicy. 

Pytanie: jaką rurą miedzianą najlepiej podłączyć kocioł?

1.Czy zredukować stal do rury miedzianej 28x1.5 na gwint 1" i przy kotle dać złączkę redukcyjną z 28mm na gwint 3/4"? 

2. Czy zredukować stalową rurę od razu do 3/4" i rurą miedzianą 22x1 doprowadzić do kotła? 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.