Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stara Instalacja A Piec Z Podajnikiem


Duda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc w ustawieniu pieca. Z uwagi na awarię wymieniłem stary piec miałowy na nowy na eko-groszek 25kV. Nie zmieniałem narazie nic w instalacji. Dom 220m2, ocieplony, grzejniki żeliwne i boiler. Spalam około 30kg/dobę, przy nastawie na piecu 42-45 stopni. Nie potrzebuję zbyt wysokiej temperatury w pomieszczeniach (ok.20 stopni). Na razie jedyna możliwość regulacji nastawą pieca. Czy mogę coś zmienić w ustawieniach pieca, aby poprawić ekonomię. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie, tak się kiedyś robiło. Pomimo nieocieplonego domu podobne temperatury mam na grzejnikach przy przeciętnej zimie. Jak przyjdzie mróz to niestety trzeba podnieś, tego roku maks 60 stopni.

Kolega ma dom ocieplony więc potrzebuje tego ciepła jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zainstalowany kocioł powinien być wyposażony w zawór czterodrożny, możesz wtedy takim zaworem ręcznie lub poprzez siłownik ze sterownikiem regulować temperaturę obiegu grzewczego zachowując optymalną temperaturę kotła czyli około 65 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam stwierdzenie RobertGr, ja też w lato podłączyłem piec z podajnikiem do  starej nstalacji i wszystko działa ok. Mam założony 4D na na piecu trzymam 65 stopni powrót mam 55 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze sie wtrace w temat ale zawor 4d ? Nie lepiej 3d i pompa kotlowa . Kolega ma stara instalacje wiec moze nie utrzymac optymalnej temp.na powrocie poprostu zawor 4d moze nie wyrobic z temp.zasilania i powrotu . Nie jestem instalatorem ale wydaje mi sie ze lepiej bedzie to pracowalo z pampa kotlowa. Wiem ze to jest dodatkowa pompa i koszt ale odbije sie to na spalaniu i 100 % ochrony kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zapytam dlaczego kupiłeś kocioł 25kW skoro wystarczyłoby 12kW?

Wstaw ten zawór bo ten nowy nabytek może Ci gwarancji nie wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.