Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Twin Bio Luxury 24 Kw. Ustawienia


Renia

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o ustawienia kotła, ponieważ wydaje mi się, że z pala za dużo peletu ok. 1,5 ton. na miesiąc. 300m2 powierzchnia domu , ocieplonie- styropian 10cm.Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mógłby z 200 kg mniej spalać. Poza tym nie widzę zbyt dużego spalania. Po ustawienia trzeba do serwisu kostrzewy się zgłosić. Tam są wykwalifikowani serwismeni i oni są władni nad tym kotłem zapanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam ten sam problem z moim kotlem

Mini Bio LUXORY 20 KW

serwisant z Kostrzewy nie wie co jest grane, wyborowal dwie dziury aby wiecej powietrza wchodzilo do srodka. Kominiarz sprawdzil komin i jest wsztstko jak trzeba. Kociol co chwile sie wygasza ....serwisant nie ma pojecia co sie dzieje? Byl okolo 2 miesiace temu u mnie i sprawdzal kociol w ramach przedluzonej gwarancji i nic nie znalazl zlego. Oprocz tego kociol pochlnia wielkie ilosci paliwa. Jak sie wygasza to brak jest peletu w rurze ,podajniku.Czyzby elektronika zawodzila? Zasobnik jest wypelniony peletem a nie dochodzi czasem do rury . Moze ktos z forum moglby cos podpowiedziec skad te wygaszenia niekontrolowane i tak duze zuzycie peletu, ktory dostarcza mi serwisant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tym wygaszeniom towarzyszy alarm o braku opału, to pellet, który dostarcza ten serwisant może zawierać duże ilości pyłu i trocin , które zbierając się na dole zasobnika blokują podawanie przez ślimak.

Drugi z możliwych powodów to zła praca samego podajnika , ale żeby to stwierdzić trzeba spędzić trochę czasu przy kotle. 

Na początek radzę kupić z 10 worków innego pelletu i spróbować jak będzie się na nim paliło.

A jak będzie lepiej to zmienić i serwisanta i opał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuja za odpowiedz. Nie ma alarmu przy wygaszaniu, pelet zakupiono jeszcze w poprzednim sezonie i nie bylo z nim problemu, jest w foliowych opakowaniach, po 15kg. Zastanawia mnie, czy podczas ostatniego przegadu (przedluzonej gwarancji) serwisanta nie zostaly przez niego zaprogramowane inne dane.Niestety nie bylam obecna tam w tym czasie ,pilnowac miala to osoba juz wiekowa i nie mogla byc caly czas obecna przy serwisancie. Zdarzylo mi sie, ze podczas poprzenich jego przegladow, moje ustawienia byly tez zmieniane, chodzi o zaprogramowanie pracy pieca na caly tydzien i okresow jego pracy. Praca pieca niepotrzebnie byla wydluzana jak i temperatury byly podwyzszane.Piec wypala teraz bardzo duza ilosc peletu, co do tej pory nie mialo miejsca. Dom jest nie zamieszkaly jeszcze. Teraz ten piec juz jest 3 letni i wiekszosc gwarancji nie obowiazuje, prywatnie postanowilam jeszcze przedluzyc to na niektore elementy pieca. Stad ta kolejna wizyta tego pana. Jestem rozczarowana  tym piecem, bardzo drogi i brak ze strony serwisanta prawdziwego uczestnictwa w serwisowaniu. Wyczytalam tutaj, ze aby wejsc do ustawien pieca to trzeba znac haslo, ktore jest pod scisla kontrola serwisanta. Czyli jestesmy od nich calkowicie uzaleznieni! Czy to jest z prawnego punktu wlasciwe? Poza tym ,wydaje mi sie,ze drzwiczki od palnika/kotla sa wyscielone materialem podobnym do azbestu. Kostrzewa nie chce ujawnic co to jest za material. A my przeciez musimy czyscic ten piec regularnie. Moze powinnismy zawalczyc o tanszy gaz i skonczyc z tymi piecami na pelet!

Edytowane przez elaiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalam tutaj, ze aby wejsc do ustawien pieca to trzeba znac haslo, ktore jest pod scisla kontrola serwisanta. Czyli jestesmy od nich calkowicie uzaleznieni! Czy to jest z prawnego punktu wlasciwe? 

 

 

W przypadku Mimi Bio  wejście do ustawień ( hasło ) to XXEST , gdzie XX to wartość temperatury zadanej na kotle , jeżeli mamy zadaną 60 stopni to hasło będzie 60EST i nie jest ono ściśle tajne.

Nie jestem serwisantem i nie mam zamiaru ich bronić , ale Użytkownik powinien chociaż trochę poznać podstawowe ustawienia, żeby móc je modyfikować do własnych potrzeb.

Piece gazowe też nie są do końca bezobsługowe i podstawowa znajomość do ich prawidłowej regulacji jest potrzebna.

Może napisz Koleżanko jakie są Twoje oczekiwania , Spisz ze swojego sterownika aktualne ustawienia , to wspólnymi siłami coś się uda przestawić, żeby było lepiej

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za podanie kodu, przekaze osobie,co sie zajmuje teraz piecem. Zamowilam serwisanta i zobacze co zrobi dalej z tym piecem. Po tym zglosze sie ponownie. Jestem po "szkoleniu" jezeli to tak mozna nazwac. Ksiazka do obslugi, na kilka typow piecow Kostrzewa, jest w wiekszosci nieprzdatna, nie wiadomo dokladnie co tam dotyczy mojego pieca. dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie jestem serwisantem i nie mam zamiaru ich bronić , ale Użytkownik powinien chociaż trochę poznać podstawowe ustawienia, żeby móc je modyfikować do własnych potrzeb.

 

Gdybyś był serwisantem to byś wiedział , że tam jest sterownik ecoMAX a nie estyma .....i nie komplikuj jeszcze bardziej sytuacji koleżance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś sprawdził od kiedy w Mini Bio  Kostrzewa wprowadziła eco Maxa , to byś nie mieszał koleżance w głowie :)

Regulatory PLUM  Kostrzewa wprowadziła w 2017 roku , a koleżanka ma kocioł 3 letni  Jasne kolego ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuja za odpowiedz. Nie ma alarmu przy wygaszaniu, pelet zakupiono jeszcze w poprzednim sezonie i nie bylo z nim problemu, jest w foliowych opakowaniach, po 15kg. Zastanawia mnie, czy podczas ostatniego przegadu (przedluzonej gwarancji) serwisanta nie zostaly przez niego zaprogramowane inne dane.Niestety nie bylam obecna tam w tym czasie ,pilnowac miala to osoba juz wiekowa i nie mogla byc caly czas obecna przy serwisancie. Zdarzylo mi sie, ze podczas poprzenich jego przegladow, moje ustawienia byly tez zmieniane, chodzi o zaprogramowanie pracy pieca na caly tydzien i okresow jego pracy. Praca pieca niepotrzebnie byla wydluzana jak i temperatury byly podwyzszane.Piec wypala teraz bardzo duza ilosc peletu, co do tej pory nie mialo miejsca. Dom jest nie zamieszkaly jeszcze. Teraz ten piec juz jest 3 letni i wiekszosc gwarancji nie obowiazuje, prywatnie postanowilam jeszcze przedluzyc to na niektore elementy pieca. Stad ta kolejna wizyta tego pana. Jestem rozczarowana  tym piecem, bardzo drogi i brak ze strony serwisanta prawdziwego uczestnictwa w serwisowaniu. Wyczytalam tutaj, ze aby wejsc do ustawien pieca to trzeba znac haslo, ktore jest pod scisla kontrola serwisanta. Czyli jestesmy od nich calkowicie uzaleznieni! Czy to jest z prawnego punktu wlasciwe? Poza tym ,wydaje mi sie,ze drzwiczki od palnika/kotla sa wyscielone materialem podobnym do azbestu. Kostrzewa nie chce ujawnic co to jest za material. A my przeciez musimy czyscic ten piec regularnie. Moze powinnismy zawalczyc o tanszy gaz i skonczyc z tymi piecami na pelet!

parol 1) 1978         2)2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja rownierz jestem w posiadaniu Twin bio luxury 24 kw, w sumie kupiłem bo wydawał się najlepszy z pozostałych, do tego do podjecia decyzji przekonała mnie ta 5 klasa i palnik VG. Przed zakupem nie wiedziałem tylko, że aby coś w tym piecu ustawić, przestawić czy też nastawić , potrzebny jest serwisant , czyli ktoś taki , kto zapłacił jakieś pieniądze, za możliwość wziecia udziału w szkoleniu na temat tego pieca i oprogramowania , które nim steruje , do tego otrzymał tajne kody , bez ktorych  sam nic nie zrobisz i żąda sporej kasy za każdy raz kiedy musi przyjechać i zmienić ustawienia , bo za pierwszym , drugim , trzecim razem źle coś ustawił. Czyli wychodzi, że trzeba płacić za ich kompetencje, albo raczej ich brak. Nie  twierdzę , że wszyscy są tacy.Niestety ja doszedłem do tego, dopiero po zakupie pieca i na prawdę byłem zły jak wszyscy diabli. Jednak,na dzien dzisiejszy jestem zadowolony, bo w ciągu tygodnia, piec spalił mi około 160kg pelletu, a w domu mam 20 stopni, przy temperaturze 0.3 na dworze. Palnik VG działa , ściągnołem tylko tą śmieszną przesłone, bo po zagrzaniu, blokowała samoczyszczący sie ruszt. Poza tym daje radę. Moja instalacja wygląda tak. Piec 24 kw , bufor 500l , cwu 250 l . Piec najwiecej spalił, żeby zagrzać bufor do 75 stopni i c.w.u do 50 stopni, w sumie 750 l wody. Teraz tylko uruchamia sie kiedy , temperatura wody w buforze spanie do 50, zbiornik c.w.u ładuje się z bufora, a nie z pieca, dzięki temu piec nie musi sie nadwyrężać i tak często uruchamiać. Dom stary nie ocieplony , poza poddaszem, ściany 55 cm , okna relatywnie nowe. A i piec pracuje z mocą max 11,8 kw , żeby dogrzać wodę, i pobiera1,6 kg/ h . na noc ustawiłem 19' i praktycznie piec nie uruchamia sie do rana. No i sam włącza pompę C.O jak temperatura w domu spadnie o 3' ponożej nastawionej. A i najważniejsze, żaden serwisant nie dotykał pieca.  Metodą prób i błedów ustawiam wszystko sam.Na przyszły rok, chce dodać jeszcze drugi zawor 3d ze sterownikiem, żeby piec ustalał temperaturę wody ładującej grzejniki, teraz reguluje termostatami, ale rozwiązanie z zaworem 3d bedzie lepiej współpracowało z czujnikiem pokojowym i zewnętrzym. Taka mała dygresja, to uważam, że ten piec bez bufora , nie ma sensu , bo ma za małą pojemność wodną , co z tego że pracuje z mocą 24 kw , jeśli woda z instalacji nie jest w stanie przejąć tej temperatury i piec spala jakieś 4,5 kg/h pelletu z czego połowa energi cieplnej idzie w komin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, od zeszłego roku posiadam kocioł Twin Bio Luxury Compact 24 kw. 12 września miałem pierwsze uruchomienie. Kocioł działał bez zarzutu do 9 lutego gdy miałem awarie motoreduktora w podajniku. I chyba dobrze się stało, bo inny serwisant nie z Koszalina co robił te pierwsze uruchomienie coś źle poustawiał (jest najbliżej ale obraził się na mnie bo nie kupiłem u niego kotła za 13300 a na południu Polski za 12660 z modułem econet). Ustawił, że podczas zadanej nocnej temperatury kocioł sprawiał, że pompa pompowała zimną wodę coby doprowadzić do zadanej niższej nocnej temperatury (za dnia 22,5 nocą 20,5). Jakoś wcześniej myślałem, że tak ma być, ale jednak nie. Mam dom wybudowany w latach 80 tych, ściany zewn. to pustak żużlowy i kratówka z pustką powietrzną nieocieplony. Instalacja zaadoptowana stara grawitacyjna, grzejniki poza dwoma żeberkowymi wymienione. Powierzchnia 150 m2 plus garaż 30 m2. CWU ustawione na 45 stopni. Spalanie 6 ton pelletu Olimp ze Stelmetu od 12 września do 9 kwietnia czyli ok 28 kg na dobę. Na pewno było by znacznie mniej gdyby kocioł nocą nie wychładzał mi domu. Serwisanta Kostrzewy z Koszalina nie polecam (chyba, że kupicie u niego kocioł - debil).

Ogólnie z tego kotła jestem bardzo zadowolony, tylko serwisant mi podpadł. Czyszczenie co ok 2 tyg podczas zimy, obecnie po dwóch tygodniach mam zapopielenia 43 procent (ale to już na pellecie Poltarex Diamond).

Mam pytanie, macie jakieś sprawdzony tańszy pellet co nie tworzy spieków. Tym co ja do tej pory paliłem, czyli Olimp i Diamond (obecnie) są super ale drogie - ponad 1000 za tonę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony markowy pellet masz na pellecik.pl. Jak masz Facebooka to napisz do nich albo zadzwoń 782450430. Masz normalnie kuriera pod dom.

Screenshot_20200502-100130.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
11 godzin temu, PiotrSza napisał:

Powierzchnia 150 m2 plus garaż 30 m2. CWU ustawione na 45 stopni. Spalanie 6 ton pelletu Olimp ze Stelmetu od 12 września do 9 kwietnia czyli ok 28 kg na dobę. 

 

No to grubo... 28 kg na dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150m2 na starej instalacji z chata bez ocieplenia, cudów nie będzie. Przynajmniej nie kłamie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Wszystko ok, ale weź pod uwagę, że wrzesień i październik były dość ciepłe. Od połowy marca też już jest cieplej... Więc ile ten kocioł spalał na dobę w listopadzie, grudniu, styczniu, lutym żeby taką średnią wykręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby ciepłej a u mnie w kwietniu kilka nocy na minusie. Mamy ciepłe zimy ale długie. Ja wciąż pale. W kwietniu poszło 300kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.