Skocz do zawartości

PrzybylaKominy

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez PrzybylaKominy

  1. Na to wpływa dużo czynników , długość komina wielkość jaki dach robota na płaskim a spadzistym to zupełnie inna robota no ale mniej więcej na gotowo wsyzstko od A-Z to + - 7000 - 8500 zł wszystko a sama robota 1 dzień .
  2. Spotykam sie z tym codziennie jeśli chcesz mieć 100% spokój trzeba zamontować wkłady ceramiczny, skucie tynków jak najbardziej ale cegła może znów pochłonąć smród jak gąbka i pokażą się plamy i cala robota niepotrzebna. Najlepiej rozwiercić diamentem i włożenie wkładów ceramicznych. Dzień w dzień ten sam temat przerabiam kocioł klasy 5 pracuje na niskich temperaturach i zaczyna się skraplać pocić zazwyczaj od góry (bo najzimniej ) schodzi na dół.
  3. Juzef no właśnie o tym mówię że każdy zachwalał bo chciał sprzedać a po dupie dostali najbardziej klienci (bo wydali kupę kasy) i instalatorzy właśnie to chciałem przekazać. Tyle że powstało na prawde masę firm w czasie wielkiego wybuchu piecy klasy 5 którzy wciskają blachę na potęgę , to jest jak z tą fotowoltaika ludzie którzy jeszcze wczoraj robili zupełnie co innego są fachowcami od wszystkiego ale to zupełnie inny temat. Reasumuajc moim zdaniem nie warto się cisnąć w blachę za dużo ryzyko. Co do pelletu to trochę lepiej jest ale też się cuda zdarzały ale nie tak jak w ekogroszku.
  4. Panie kochany z pełnym szacunkiem ale montowane były na takie kotły gdzie producent robił sobie zdjencia do katalogu żeby się pochwalić a po czasie nie wiedział co wymyślić. Zresztą o czym mowa jakoś stali dziś a kiedyś to inna bajka. Przerobiłem setki kominów i po tylu latach mogę śmiało powiedzieć blacha to dziadostwo. Jak ktoś bardzo chce montuje ale odradzam. Nie mam interesu żeby to pisać tylko chce potencjalnych nabywców żeby przemyśleli dwa razy temat. Ps: zresztą przy cenie dzisiejszej blachy lepiej już włożyć ceramikę koszta podobne.
  5. Dla zainteresowanych dodam parę zdjęć z robot jakie wkłady wyciągamy po paru latach. Najgorsze jest podejście producenta dla takich firm jak moja po prostu unikanie tematu nie odbieranie telefonów a jak chciałem uzyskać odpowiedź na piśmie to wszystko winne od producenta kotła po palacza po opał itp tylko nie producent. Zdjęcia tak na szybko z telefonu bo nie kolekcjonuje jest tego na prawdę dużo. Do peletu jeszcze w mmiarę ok ale cudów nie ma co oczekiwać.
  6. Grubość blachy na pewno nie jest 3mm max 1mm bo innej nie da się poprostu dostać kwestia zaginarek laserów itp na pewno to nie jest 3mm ale to nie istotne jeśli piec jest na ekogroszek kondesat będzie wyciskać wszendize gdzie się da dym i woda znajdzie ujście wszędzie. Blacha nie nadaje się do pieców niskotemperaturowych czyli 5 klasy i niektorych 4 . Niestety sam się na tym przyjechałem i wstyd narobiłem montując to ludzia . Producent zwala winę na kocioł na węgiel ma wszystko tylko nie na siebie ale już chodzą głosy że mają zapis żeby nie montować na podajnik.
  7. Kwasowka nie nadaje się na 5 klasę i w sumie tyle w temacie mogę posłać dziesiątki zdjenc jak wygląda po 2-3 zeosonach. Tylko ceramika , koszt przy dzisiejszej cenie blachy bardzo zbliżony ale raz a porządnie
  8. Chce to Pan robić przez firmę czy samemu. ? Bo raczej już nie istnieje firma co kuje komin i wkłada poszczególne elementy. Od jakiś dobrych 10 lat tylko i wyłącznie frezowanie komina od środka diamentem i wkładanie wkaldu czas operacji max 1 dzień koło 400 kominów rocznie robimy. 8 godzin i komin gotowy. Koszt takiego komina to około 7 tys na gotowo, materiał + robota praktycznie zero syfu (tylko trzeba rozkuć przy kotle 20x30 dziurę. Ja osobiście nie pogodę bo robimy tylko na Śląsku i ościenne ale takich firm jest dość sporo.
  9. Dlaczego ceramika jest opcja brudniejsza? Przecież dokładnie tak samo technika wykonania wyglada? Osobiście nie polecalbym ceramiki na kocioł na drzewo . W tym przypadku akurat porządna blacha będzie lepsza
  10. Chodzi o firmę Cermas tyle że oni na 90% komuś zlecają produkcje tej ceramiki nie jest to ich produkt. (Tak mi się wydaje)
  11. Jeśli ekogroszek to tylko ceramika izostatyczna Jawar Schiedel jeśli pellet może być kwasowaka . Tak na szybko bo co do szczegółów to nie ma sensu bo i tak 99,9% użytkowników tego nie potrzebuje. Dobra też ceramik zaczęła. robić" firma z Sosnowca.
  12. Kolego z pełnym szacunkiem ale tak mogli powiedzieć tylko zwykli budowlany od wszystkiego (nie mówię że źli) ale jak się siedzi w temacie i porówna te kominy to ten zestaw z allegro to straszne tandety nikt nic za darmo nie da więc cena też się z nikąd nie wzięła . Jako firma przerobiłem już wszystko co możliwe na rynku i jednak markowe kominy co swoje kosztują są po prostu lepsze. Zresztą to samo tyczy się wkładów z kwasowki zestawów za 3 tys i prześciganie się grubością blachy a nie jakością , chociaż wielcy też potrafią zrobić badziew. Jedno jest pewne na pewno nie kwasowaka na pięć klasy 5 To tak jak porównać samochody do laika ma 4 koła i kierownice więc musi być to samo a czy to Bentley czy Fiat żadna różnica przecież mają to samo ?
  13. Najczęściej właśnie wiercimy typowe 15x15 i wkładamy 160fi, robimy około 350-400 rozwiertow rocznie i jeszcze nie słyszałem o przypadku lodu na górze wiadomo tam temperatura jest najniższa tym bardziej jak wspomniałeś w takich kotłach gdzie na wylocie jest nie za wysoka a co dopiero na końcu ale jestem pewien że w przypadku ceramiki na pewno nie jest to niebezpieczne tym bardziej tak jak mówię końcówka jest izolowana .
  14. Ceramika właśnie jest idealna do nowych kotłów gdzie nie występują wysokie temperatury tylko bardzo niskie i wydziela sie kondensat, jeśli chodzi o górę na końcu jest montowana specjalna nasadka izolowana. Może być wersja krótka lub długa.
  15. ewidentna smoła w kominie przyczyn jest wiele ale głównie to wędzenie w niskich temperaturach poniżej 55C, długi czopuch, nie ocieplony komina na strychu. Widzę to codziennie parę przykładów:) Temat do zrobienia, poniżej pozwolę sobie dodać parę podobnych przypadków .
  16. Pozwolę dodać od siebie jako firma która szlamuje komin od ponad 10 lat, zaprawa w szlamowanie to rzecz drugorzędna najważniejsze to porządne wyczyszczenie komina, my to robimy odpowiednimi frezami i szczotami trzeba się skupić na każdym metrze nie będę się rozpisywał o co dokładnie chodzi ale dość często pojawia sie telefon że ktoś zaczął na włsną rękę i zrezygnował, ale jeśli komin jest już na prawdę słaby to najlepiej rozwiercić poszerzyć diamentowo i włożyć ceramikę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.