Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wczoraj Kocioł Ekologiczny, Dziś Kopciuch


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

No i jeszcze mogą uznać Cię potem za producenta prądu i dodatkowo fachowo opodatkować.

Koszty inwestycji są nie współmierne do korzyści ( korzyści nieprzewidywalnych w perspektywie czasowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Piecuch19 napisał:

No i jeszcze mogą uznać Cię potem za producenta prądu i dodatkowo fachowo opodatkować.

Strzał w 10.

Tak właśnie jest tu gdzie teraz mieszkam.Może nie uznają posiadaczy paneli za producentów,ale podatek się płaci odpowiednio od każdego wyprodukowanego kilowata,oczywiście X lat temu nikt o tym nie wspominał.

Nie wiem czy Polsce też się coś płaci za wyprodukowany/zużyty kilowat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że lepiej zrobić Gazogenerator i jakiś silnik spalinowy z tych starszych do tego prądnica i mamy swój prąd. Oni wytwarzają z węgla a my z drewna i zimą brak słońca nam nie straszny. Bardziej opłacalna inwestycja niż panele fotowoltaiczne bo szybki zwrot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Piecuch19 napisał:

No i jeszcze mogą uznać Cię potem za producenta prądu i dodatkowo fachowo opodatkować.

Tu tylko jedna dobrze znana myśl pasuje.

"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam mentalne dziadki, to już chyba czas na emeryturę. Pogadać z kumplami, przy nalewce, o "starych dobrych czasach" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dziadki forumowe mamy swoje przywileje. Zapracowało się na to :) Ale nalewka... fuj :) Ani to mocne ani smaczne. Osobiście wolę piwo samoróbę:)

 A mówiąc serio im więcej wolno tym mniej wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, o6483256 napisał:

Pogadać z kumplami, przy nalewce, o "starych dobrych czasach" !

Wcale nie były lepsze od teraźniejszych. Teraz jest ze wszystkim łatwiej i prościej.  Kocioł zasypowy pracuje u mnie od dwóch tygodni nie wygaszany. Kiedyś nie do pomyślenia. Z odrobiną automatyki sielanka. Kiedyś tego nie było i łopatologia 24/24. Tyle, że trzeba używać mózgu, przewidywać, radzić sobie, i nie dać się nabierać na byle nowinki serwowane na każdym kroku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają pompy ciepła, gaz, prąd, pelleciaki, czy ekogroszkowce i nawet jak to określiłeś "nie muszą używać mózgu", aby nie schodzić do kotłowni wcale lub częściej niż 7-30dni.

 

 

PS Przypuszczam, że to przywiązanie do zasypowców, może wynikać z chęci wypicia spokojnie małpki, bez gderania żony. Podobno sprzedajemy tego w Polsce ponad 3mln z czego 1,5mln przed pracą .-) Ktoś z forumowiczów statystycznie MUSI to pić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, prymitywy od zasypowców tyle na nich zaoszczędzamy na opale, że mamy czas na degustacje. Nowocześni najwidoczniej muszą w tym czasie z językiem na wierzchu zasuwać na swoje bezobsługowe ogrzewanie. Jak kiedyś powiedział stary indianin " wy ( biali ludzie) macie zegarki a my mamy czas"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, o6483256 napisał:

Niektórzy mają pompy ciepła, gaz, prąd, pelleciaki, czy ekogroszkowce i nawet jak to określiłeś "nie muszą używać mózgu", aby nie schodzić do kotłowni wcale lub częściej niż 7-30dni.

A za resztę zapłacą kartą mastercard :) .

Małpka ?. Żartujesz ?. Okazjonalnie raz kiedyś szklaneczka Johny Walkera owszem, ale chlanie małpek w kotłowni. Wybacz nie ten adres.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak człowieka stać to nie jest problemem wyciągnąć kartę i za wygodę zapłacić. Jak kogoś nie stać to kombinuje, aby zrobić i się nie narobić, ale nie dorabiajmy do tego jakieś dziwnej ideologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, o6483256 napisał:

Jak człowieka stać to nie jest problemem wyciągnąć kartę i za wygodę zapłacić. 

Super. Tylko u mnie na osiedlu było kilku co ich nawet na gaz było stać. Dzisiaj są dziadami z najazdami komorników i licytacją chat. Kto nie chce chodzić na bankowej smyczy to używa mózgu aby pracować na siebie, a nie na tłustych banksterów. Poza tym poczytaj o tym polskim dobrobycie

https://biznes.radiozet.pl/News/Zadluzenie-Polakow-rosnie-i-wynosi-niemal-46-mln-zlotych

To w co inwestuję swoje (nie banku) pieniądze to jest moja sprawa. Poza tym dżentelmeni o pieniądzach nie dyskutują, więc ucinam tu tą dyskusję o mamonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że sąsiadom się nie powiodło, ale nie wszędzie w Polsce tak jest. Są ludzie bogatsi, są ludzie biedniejsi, są Ci co żyją na kredyt i są Ci których stać na coś więcej niż tylko egzystencję.

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Może to właśnie Ci którzy ten mózg używają nad wyraz skutecznie do powiększania swojego stanu posiadania ?! Wtedy nie muszą myśleć w kotłowni ?

 

PS Ja o pieniądzach nie zaczynałem, mnie nie boli, że ktoś ma więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, o6483256 napisał:

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Może to właśnie Ci którzy ten mózg używają nad wyraz skutecznie do powiększania swojego stanu posiadania ?! Wtedy nie muszą myśleć w kotłowni ?

Nie zrozumiałeś. Napisze inaczej. W pewnym wieku człowiek który nie jest uwikłany w bankową smycz, potrzebuje już tylko spokoju i stabilności. Nic więcej. Zejście do kotłowni raz na dobę zobaczyć co się dzieje, czy ewentualnie uzupełnić opał, czy wyczyścić kocioł jest wręcz wskazane. Trochę się kości rozruszają i samopoczucie jest lepsze. A reszta jakie ma znacznie ?. Gonić to muszą młodzi na dorobku. Muszą zarobić na wszystko, wychować dzieci, spłacić kredyty i powiązać koniec z końcem.

Życie ludzi w średnim wieku powoli wyhamowuje. Nie ma już gonitwy, bo i nie ma potrzeby ta gonitwa. Jeśli mądrze kierowali swoim życiem, po prostu spokojnie żyją. Ryby, grzyby, wnuki i takie tematy są priorytetem, a nie gonitwa za nie wiadomo czym i po co. Gonitwa była owszem, ale wyhamowała zdecydowanie, i teraz jest już spokojnie.

Przyjdzie czas, obecny kocioł się wykończy, zamontuję nowy 5 klasy i tyle. Na pewno nie podłącze gazu, nie założę pompy ciepła, ani fotowoltaiki bez regulacji prawnych. A czy ja takich regulacji dożyję ?. W tym świecie który jest obecnie bardzo wątpię. Chyba, że się mylę to wtedy na pewno inaczej na to popatrzę niż 5 klasa ekogroszku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odnoszę wrażenie, że cala obecna walka ze smogiem, czy globalnym ociepleniem jest właśnie perfidnie wykorzystywana do tego, żeby ludziom założyć kolejną smycz i doić ich ile się da. Raz przez państwo i biurokratów a drugi raz przez cwanych biznesmenów i banki. Piszę to setny raz ale do ludzi nie dociera. Klimat się ociepla a koszty ogrzewania mimo to tylko rosną. Nie widzicie tu nielogicznej sprzeczności ? A co do argumentu o bogactwie czy zasobności. Wystarczy wejść na dział o pelletowcach i zobaczyć ilu ""zamożnych" walczy o zmniejszenie spalania choćby o kilka procent. Po co ? Przecież ich chyba stać na wszystko ? No tak by wynikało z faktu, że zdecydowali się na kotły za 10k albo i więcej... I tu argument o " stać mnie na to" chyba upada całkowicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SONY23 napisał:

A ja odnoszę wrażenie, że cala obecna walka ze smogiem, czy globalnym ociepleniem jest właśnie perfidnie wykorzystywana do tego, żeby ludziom założyć kolejną smycz i doić ich ile się da. ,,,,

Proponował bym sięgnąć pamięcią wstecz, do czasów niezbyt odległych.
Z uwagi na fakt, iż jutro mamy 101 rocznicę Święta Odzyskania Niepodległości, proponuje cofnąć się o te 100 lat do tyłu.

Mamy do dyspozycji wspaniałe narzędzie jakim jest internet i ogromny zasób wiedzy jaki jest obecnie tam zgromadzony.
Wpisujemy do przeglądarki : rynsztok, ścieki, brud, opór społeczny, choroby.

Miłej lektury.
Ja odnoszę wrażenie, że obecnie mamy tę samą sytuację co 100 lat temu, tylko dotyczącą jakości powietrza. 


ps.
Dla leniwych dwa artykuły
, które wyrzuciła mi przeglądarka.
źródło:
Historia brudu. Od słowiańskich łaźni po kanalizację i sławojki
https://polskatimes.pl/historia-brudu-od-slowianskich-lazni-po-kanalizacje-i-slawojki/ar/c15-14070091/2
https://polskatimes.pl/historia-brudu-od-slowianskich-lazni-po-kanalizacje-i-slawojki/ar/c15-14070091/3 

Z historii kanalizacji Warszawskiej
https://www.woda.edu.pl/artykuly/z_historii_kanalizacji_warszawskiej/ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu rozmowa z kimś dla którego większą część domowego budżetu pochłaniają wydatki na ogrzewanie: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ubostwo-energetyczne-w-polsce-na-czym-polega/d8rdmnn

Niestety w niektórych regionach Polski jest to bardzo widoczne. Dochodzi do tego brak aktu własności nieruchomości (co prowadzi do braku chęci inwestycji "w nie swoje") + inne naglące problemy egzystencjalne i mamy to co mamy.

Gadanie o spisku, naciąganiu, "wszechmocnej władzy kapitału"- jak to było w jednym z polskich filmów .-) etc.Jak się poprawi statut materialny takich osób, to szybko zmienią swoją opinię o tym co jest lepsze, a co gorsze, co jest prawdą, a co nie.

Póki co to rozmowa jak głuchy z niewidomym.

 

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim dużej wygranej w Lotto !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Nie potrafi trafić Wam do głowy, że można na niektóre sprawy patrzeć inaczej bez względu na to jakie się ma lub nie ma dochody. To tak jakby prawdą było, że wystarczy mieć kasę, żeby być mądrym. Wystarczy włączyć tv na dowolny kanał na 15 minut, żeby zobaczyć ilu jest idiotów z dużą kasą i ludzi na poziomie bez niej. Tak się składa, że wszystko co nieskromnie mówiąc, przewidywałem kilka lat wcześniej sprawdza się co do joty, tylko dużo szybciej niż myślałem. Nie mam z tego wielkiej satysfakcji, bo wiem do czego to doprowadzi. Ale cieszcie się tym co dzisiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Wystarczy włączyć tv na dowolny kanał na 15 minut, żeby zobaczyć ilu jest idiotów z dużą kasą i ludzi na poziomie bez niej."

 

W tym samym TV można też zobaczyć sytuację zupełnie odwrotną,  Tylko co chcesz udowodnić ?!

 

Cytat

"Tak się składa, że wszystko co nieskromnie mówiąc, przewidywałem kilka lat wcześniej sprawdza się co do joty, tylko dużo szybciej niż myślałem"

 

Powinieneś zostać jakimś analitykiem, skoro masz taką zdolność.

 

 

Tak jak pisałem gadka głuchego z niewidomym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie taką troskę o ten marny świat , o te wszystkie złe i mroczne jego strony, że to aż zastanawia. Mnie. Po co pewne rzeczy dobierać sobie do głowy , skoro i tak niczego nie zmienimy... Ja oglądam WYŁĄCZNIE programy popularnonaukowe typu Discovery ,National Geographic itp.Mam swój relaks i spokój duszy. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzkość na tym świecie jest maleńką iskierką. Proponuję obejrzeć ten film i zastanowić się gdzie jesteśmy i jak to naprawdę wygląda

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.