Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Węgla W 2018 Roku.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, szepnąłem ministrowi Tchurzewskiemu do ucha, że cena Retopala jest za niska w stosunku do odkrywek z Syberii, obiecał  coś z tym zrobić.

Nie powiedział czy podbije cenę, czy ją przydusi. O 7 rano w poniedziałek będzie wiadomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep PGG z przyczyn technicznych jest nieczynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej podwyZki :-)

 


Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz koncze zaopatrzenie srednia cena tony 650, 2 rodzaje wegla i tona pelletu, za kilka dni wrzuce foty paleniska i wymiennika

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja już jestem zabezpieczony - 5 ton orzech KWK Rydułtowy (34.2 - tak wiem ciężko palny ale mam na niego sposób) czeka na sezon grzewczy, test przedsezonowy wypadł pozytywnie - kalorie są, problemów nie zauważyłem, spala się ładnie od góry - cena 615 zł plus dowóz 50 zł za tonę prosto z kopalni. Granulacja mocno rozjechana - na stronie podają 20-80mm a w rzeczywistości to nawet do 200mm, także można się zdziwić jak przez drzwiczki załadunkowe nie przejdzie. Poniżej fotka z bunkra widać troszkę syfu z drapaki po trawie ...

IMG201807_qexeerh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep pgg już działa ceny bez zmian:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PGG bez zmian, ale niektóre e-sklepy podniosły cenę 20-30 zł. na sortymencie. Chyba tylko miału nie podwyższyli bo i tak pierońsko drogo go mają. Wesoła którą brałem w Karenie poszła w górę 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne mosz klocki :-)

tez juz zapas mam 4,7 tone eko plus tona pelletu

Panowie ja już jestem zabezpieczony - 5 ton orzech KWK Rydułtowy (34.2 - tak wiem ciężko palny ale mam na niego sposób) czeka na sezon grzewczy, test przedsezonowy wypadł pozytywnie - kalorie są, problemów nie zauważyłem, spala się ładnie od góry - cena 615 zł plus dowóz 50 zł za tonę prosto z kopalni. Granulacja mocno rozjechana - na stronie podają 20-80mm a w rzeczywistości to nawet do 200mm, także można się zdziwić jak przez drzwiczki załadunkowe nie przejdzie. Poniżej fotka z bunkra widać troszkę syfu z drapaki po trawie ...
IMG201807_qexeerh.jpg&key=0240f2f92a255ce613b9b915d57e51ba85adaca3f77c1f7c8e76ba475ab66a34


Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna mi miejsca brakowac :-)219b9d781bfb58872bae5ad9ba347548.jpgdcff9810c945cbacc4eb14989a1ee6fd.jpg

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubie jak jest duzo luzu :-)

Tyle luzu w kotłowni, to ja mam po sezonie grzewczym ;-)


Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jesli ktos sie zastanawia nad zakupem ekogroszku Prestige to sobie mozna odpuscic. Retopal okazuje sie faktycznie bardziej kaloryczny niz ich produkt o nazwie Premium. Test wykonywany latem i w okresie przejsciowym. Retopala szlo mniej zarowno na Co jak i sama wode i nie sa to wartosci niewielkie. Na wode spalalem 5kg prestige a teraz Greenpala idzie 3,6kg na dobe. Pewnie retopala spalalbym jeszcze mniej.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to najpewniejszym paliwem w najniższej cenie i dostępnym w skali kraju jest Greenpal ze sklepu internetowego PGG. Kłopot w tym że wystawiają do sprzedaży po 5 ton każdego ranka o 7:00 a o 7:02 już się nie kupi. Udało mi się za drugim podejściem. Cena 600zł za tonę z transportem do każdego miejsca w kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym my w ogóle mówimy? Wg GUS gospodarstwa domowe zużywają ok. 10 000 000 ton węgla rocznie ( ok. 13%). PGG rzuca ochłap 5 t w dni robocze, do tego akcje typu "sklep niedostępny". Czyli rocznie sprzedaje tego Greenpalu ok. 1000 t. Zatem największa firma weglowa Europy obficie wspierana przez podatnikow w chudych latach, w latach tłustych sprzedaje im mniej, niż miesci 1 ruski pociag. Żałosna propaganda, by powiedzieć " u nas węgiel jast po 600 pln pod sam dom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest propaganda tylko rzeczywistosc, mozesz mieszkac 5 km od kopalni ,na ktorej lezy wydobyty wegiel na zwałach i znajomego kierowce przywozacego ci od lat opał, chcesz kupic 4t jakiegs sortymentu on ci powie: "stoje juz 3ci dzien .....Drobnica ma limit ,....ładuja wanny albo.... wagony ." Wszyscy z umowami wazniejsi niz ty czy ja....

Sklep był zamkniety , bo spólka wprowadzała podobno zmiany własnościowe...Powstał Zakład Produkcji Ekopaliwa.......

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

pozytyw taki ze chyba kupie jeszcze ze 2 tony w tym roku i bedzie czekac do przyszlego sezonu

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.