Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant - Działanie Układu Z Kilkoma Obiegami


milsa666

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak podłączę pompę od grzejników pod gniazdko to nie będzie sterowania już nimi w aplikacji Vaillant.

A gdzie ten czujnik trzeba na sprzęgle zamontować ? Bo rozumiem że czujnik można ten co jest w komplecie z modułem VR70 lub VR71 ? Bo tam są dwa czujniki w VR70.I czujnik wtedy podłączam w VR70 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VR70 ma czujniki do mieszaczy aby kontrolować temp po mieszaniu.

Dodatkowo masz mieć czujnik temp sprzęgła - popatrz na post 34 , pierwszy rysunek 

Po kiego grzyba chcesz "sterować" grzejnikami łazienkowymi?

Przecież to bzdura- one mają grzać temp na nich to temp  kotła, jak będzie za zimno to i tak podnosisz temp kotła a nie grzejnika

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś linki jak to wygląda i gdzie wtedy się podłącza taki czujnik ? No chciałem mieć możliwe właczenie wyłaczenie z poziomu kotła tych grzejników. A jeśli kocioł nie grzeje to przecież co pompa od grzejników będzie chodziła i nic to nie da..... Skoro kocioł wyłączy się....

Edytowane przez pepeEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze to masz na myśli na wyjściu ze sprzęgła w stronę już pomp czy przed sprzęgłem czyli na wejściu rur z kotła ?

 

A z grzejnikami....No chciałem mieć możliwe włączenie wyłączenie z poziomu kotła tych grzejników. A jeśli kocioł nie grzeje to przecież co pompa od grzejników będzie chodziła i nic to nie da..... Skoro kocioł wyłączy się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że zrobić grzejniki  z obiegiem na paterze połączone tak jak teraz....

A jeśli od grzejników pompę podłączę do gniazdka to czy jak kocioł nie będzie grzał to wtedy grzejniki zagrzeją ?

 

Chyba że jeszcze zrobić tak że cyrkulacje wywalić na gniazdko sterowane jakims timerem a grzejniki wpiąć do kotła zamiast cyrkulacji wody....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamienić cyrkulację na grzejniki, a cyrkulację dać na wył czasowym z gniazdka.

Dla mnie to teraz zaczynasz dzielić włos na czworo - popatrz jaką miałeś dotychczasową instalację - tymi zaw 3-D termostatycznymi to przez wi-fi jak kręciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jak miałem pater + piętro na jednej pompie i do tego grzejniki druga pompa to na ogrzewanie był za sprzęgłem jeden zawór mieszający sterowany ręcznie ustawiony na max tzn całkowicie rozkjręcony na pozycję 6(zawór ESBE VTA332) i nioc nie było ruszane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.