Skocz do zawartości

jkazan

Forumowicz
  • Postów

    45
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jkazan

  1. Kratke zostawiłem. Nie ruszałem bo bałem się, ze pellet będzie leciał prosto do popielnika. Ale temat jakby rozwiązałem! Zmniejszyłem wydajność podajnika z 10 kg/h (wg instrukcji zalacena jest 11,2 kg/h) do 8,8 kg/h (tak jak mi wyszło na próbie wagowej i JUZ DWA DNI SMIGA BEZ ZAPYCHANIA!
  2. Rozpalanie, nagrzewanie jest OK. Kocioł zapycha sie podczas pracy! Blokuje sie przy kratce. Wyczyszcze kratke i okolice, około 3 godziny palenia i blokada.
  3. Pellet 6mm! Mieszanka sosna + buk. Wczesniej bralem od tego samego dostawcy czysta sosne i palila sie SUPER! Wilgotność wydaja sie OK - tak jak poprzedniego pelletu! Jutro sprobuje podgrzac/podsuszyc ten pellet - zobacze co bedzie!
  4. Cześć, zmieniłem instalacje jak wyżej. Ale mam od dwóch dni mam inny problem. Przypycha mi sie pellet - juz miałem 4 przypchania. 10.01 kupiłem PELLET od nowego dostawcy, 12.01 pierwszy raz ten pellet wsypałem do zasobika! Zasypałem cały zasobnik I niestety w poniedziałek 15.01 na maila dostałem alarm z pieca: NIEUDANA PROBA ROZPALENIA. Okazało się, ze PELLET sie przypchał przy wlocie do palnika, przy tej ruchomej kratce. Zdjecia w załączeniu (jedno z poniedzialku, jedno z dzis). Za kratka od strony pieca sa takie dziwne spieki tego pelletu. Pytanie: czy to jest ewidentna wina pelletu? Czy moze cos zmieni w ustawieniach aby takie jsytuacji nie było? Co mozna zmienic? http://www86.zippyshare.com/v/ancD51lN/file.html http://www86.zippyshare.com/v/y1AzZ68e/file.html http://www86.zippyshare.com/v/SdufBIoG/file.html http://www86.zippyshare.com/v/QP62m3HU/file.html
  5. Panowie, w załączeniu zdjęcia po przerobieniu instalacji. Dodano pompę kotłową, zawór termostatyczny ESBE VTC422, sprzegło AFRISO BLH 70kW ocieplone. Naczynie podłączono pod powrót. Usunieto zawór 4D. Na chwilę obecną zawory zwrotne zostały bez zmian. Jest OK? PS. Mam jeszcze tylko do poprawienia okablowanie ale to przy zakładaniu otuliny polietylenową na rury /już zamówiłem, w drodze do mnie/ Tak wiec teraz na zaworze termost. mam ustawione 55 stopni - powrót zabezpieczony!
  6. Zmniejszyłem maksymalna moc nadmuchu do 95%! Zobaczymy jaki bedzie ofekt.
  7. Ale przez jaki parametr zmniejszyc moc kotła? Przez ponizsze? 100% Praca podajnika sek. 7,6 Moc nadmuchu 100% obr/min 2400 Temperatura max i min + zalaczenia pomp sa OK?
  8. Kocioł PELLUX 200 Touch. Panowie, wcześniej zauważyłem raz sinusoidę na wykresie temp. kotła a dziś jak sprawdziłem prace kotła z ostatniej doby to jest tego więcej - w załączeniu wykres z czerwonymi kółkami. Piec sie nagrzewa do 70stopni, moc kotła spada do prawie 0; temperatura kotła w tym czasie spada do 58-59stopnia i piec zamiast dalej stygnac /ustawione do 50stopni/ to ponownie sie zalacza. Dlaczego? Ustawione sterowanie pogodowe: - kociol: krzywa grzewcza 1,6; przesyn.k.g. - 6 - mieszacz 1 (podlogowka): krzywa grzewcza 0,2; przesyn.k.g. - 6 - mieszacz 2 (2 grzejniki + 2 drabinki): krzywa grzewcza 1,1; przesyn.k.g. - 8 W ustawieniach serwisowych mam: - min.temp.kotla 65st - max.temp.kotla 85st - temp.zal.pomp 60 st. - histereza 15 Co tu zmienic zeby nie bylo tych sinusoid i zeby piec mniej sie zalaczal? Pozdrawiam
  9. Panowie dzieki. Widze, ze dorysowaliscie do schematu pompe CWU - ja mam ja wbudowana w kociol i dlatego jej nie bylo na schemacie. Dwa pytania: - w załaczeniu zdjecie pracy kotla z ostatnich kilkunastu godzin: co oznacza sinusioda zaznaczna w czerwonym kolku? Dlaczego taka praca? - w załaczeniu zdjecie popielnika po 18 dniach pracy kotła! Korozja! Co przyczyna moze byc: niski powrot? REKLAMOWAC? SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU
  10. Naczynie przeponowe przeniose! Nie mam wyjscia. Gdzie je wpiac dokladnie: w miejsce 1 czy 2 czy 3 /patrz rysunek/?
  11. Sliczne dzieki. Z tego co widzę to naczynie przeponowe do CO (pozycja 4) na tym schemacie jest na powrocie. U mnie jest na zasilaniu - tak wiec do poprawy, tak?
  12. Raport z dziś. Przepieliśmy czujkę z obiegu M2 (grzejniki) na powrót. W ustawieniach kotła w zakładce OCHRONA POWROTU: wybrałem zawór 3D i temp min. powrotu 55 stopnie, histeraza powrotu 5. Przy ustawieniach kotła: temp min 65, temp max 85, histereza 15; załączanie pomp powyżej 50 - temperatura powrotu dobiła do 50 stopni. Jednak zawór mieszający M2 w tym przypadku był cały czas zamknięty i nic nie puszczało w grzejniki. Zawór M2 można było tylko otworzyć ręcznie - wtedy grawitacyjnie szło w grzejniki, powrót SPADAŁ. Dodatkowy moduł nie rozwiąże tematu i mimo, że trzeba wywalić około 1,5 tysiąca PLN w części to pójdę w polecane przez Was rozwiązanie to jest sprzęgło + pompa kotłowa + termostatyczny zawór 3D do ochrony powrotu! Czy załączony schemat (po poprawkach) jest prawidłowy? Nie chce znowu zaliczyć wtopy. Jakie sprzęgło wybrać? Sambor pisał: Sprzęgło ocieplone, moc min 40kW/. To wynika z tego,że sprzęgło można dobierać wg wzoru: moc sprzęgła = 2 x moc kotła? Zalecany typ SPD - przestawny układ króćców, tak?
  13. Na schemacie podłączenia elektrycznego jest: M2/RS. Czyli rozumiem, ze obsługuje mieszacz LUB powrót /zdjecie poniżej//. Tak wiec na oryginalnym module dałbym POWROT, a na dodoatkowym MIESZACZ M2. Nie wiedziałem, ze wazniejsza jest temperatura POWROTU w stosunku do temperatury GRZEJNIKOW I PODLOGI OK. Rozumiem teraz o co chodzi. Tak jak piszesz: do dzieła. Przepiecie czujnika z drugiego obiegu na powrót nie bedzie nic kosztowac. Tak wiec jutro poproszę aby testowo to zrobić. W ustawieniach OCHRONY POWROTU w kotle ustawie: zawór 4D. , min temp powrotu 55, histereza 5 i zobaczymy co wyjdzie czy 4D zabezpieczy 55 stopni w trybie ciaglym! Dodatkowo poprosze aby na powrocie zainstalowac termometr celem nadzoru.! To bedzie w ramach testu. Jak rozwiazanie sie sprawdzi to dokupie moduł! Dobrze kombinuje? PS. Jak zabiore czujke z obiegu 2 to jak ten obieg bedzie sterowany? Jakie ustawienia w kotle beda mialy na niego wplyw?
  14. Dopiero teraz zauwazylem, ze blednie napisales. Zawór 4D mam na drugim obiegu to jest grzejnikach (2 grzejniki w garazach + 2 drabinki w lazienkach). Wiec ten obieg jest "mały". Moze w tym przypadku ten zawór 4D ogarnie powrót to jest zabezpieczy odpowiednia temperature na powrocie bez pompy kotłowej tylko z dodatkowa czujka /dodatkowy modul lub czujka z obiegu M2 kosztem grzejnikow./? Zaden schemat z instrukcji kotła nie pokazuje 3 obiegów :/ Serwisant: optuje za sprzegło + pompa + termostat z ust odp pompa. Dodatkowy modul + zabranie czujki na rzecz powrotu mysle, ze tez zaakceptuje. Ekipa montujaca: sprzeglo odradzaja - pol kotlowni do przerobki! Optuja za zakupem dodatkowego modulu i twierdza, ze zawor 4D zabezpieczy odpowiednia temp powrotu! Ewentualnie zabranie czujki z obiegu 2 (grzejniki) na korzysc zabezpieczenia powrotu!
  15. Najlepiej jakby było tanio i dobrze. Ale tak się nie da. Na bajpasie czyli pompa kotlowa łączącą zasilanie z powrotem zaraz przy wyjściu z kotla? W tym przypadku termostatu 3d nie potrzeba? Sama pompa zapewni odpowiednia temperaturę? Tylko czy tym rozwiązaniu Biawar uzna mi, ze mam ochronę powrotu? Nie sadze. Modul dodatkowy z czujka to 700 pln + pompa kotlowa 300 . Tak byłoby ok? Ps. Czy upierac see przy sprzegle? Jaka wartosc dodana?
  16. To gdzie ma być ten zawór 3D? Rozmawiałem z moimi hydraulikami. Wycenili mi koszty: koszty materiałów ~1500 PLN (sprzęgło ~600, pompa kotłowa ~280, zawór termost. 3D 400 PLN) + robota. Twierdza, ze pol kotłowni jest do przerobienia :/ MASAKRA. Zawór 4D /ten co mam/ nie spelni swojej roli i tez jest do zamiany na 3D – prawda? Optuja za innym rozwiazaniem – dokupić dodatkowy modul i podpiac czujke ochrony powrotu pod ten modul. Twierdza, ze przy tym rozwiązaniu nie będzie potrzebna dodatkowa pompa kotłowa! Wg nich zawór 4D (ten co mam na grzejnikach) poradzi sobie z utrzymaniem odpowieniej temperatury powrotu. To prawda? Ktos to potwierdzi? Co byscie zrobili w moim przypadku? Rozwiazanie z sprzeglem czy z dodatkowym modułem? Ewentualnie pozbawic czujnaika na obiegu 2 /grzejniki/ kosztem OCHRONY POWROTU?
  17. Teraz prawidłowo /nie wiem czy dac przed czy za termometrem/? Powrót z boilera nie bedzie zmniejszal temperatury na powrocie jak bedzie usytuowany za sprzeglem? Minimum 40 kW ocieplnony. A jaki bedzie optymalny dla mnie? Pozdrawiam
  18. Jak pod zaciski BP to OK. Jak dobrac sprzegło/ jakie sprzeglo kupic? Schemat w załączeniu /przerobiona instalcja kolegi LAMA Jest OK? Pozdrawiam
  19. Ja mam 3 obiegi zamkniete: pierwszy - mieszacz 1 podlogowka, drugi - mieszacz 2 grzejniki (dwa grzejniki w garazu + dwie drabinki), trzeci - obieg CWU. Nie mam bufora. Dla takiego rozwiazania nie ma schematu (str. 22-23 z ponizszej instrukcji). Podsumowujac temat: 1) wymienic zawór 4-D na 3-D na mieszaczu 2 (grzejniki) likwidujac powrot. 2) na powrocie zainstalowac sprzeglo, zawor ochrony powrotu inaczej termostat 3D (tu ustawimy temp. powrotu) i pompe kotlowa. Zgadza sie? Ps. Pod co podepne pompe kotlowa? Pod BP wg schematu (strona 25) - pompa kotła lub ladujaca bufor? http://pellux.pl/app/uploads/2017/02/25185-PELLUX-200-Touch-PL-31-05-2017.pdf
  20. Dzieki za odpowiedz. Sprzedawca /serwisant nie poinformował o dodatkowym module a co gorsza wypełnił protokół z pierwszego uruchomienia nie zaznaczajac ochrony powrotu i boje sie, ze mam juz po gwarancji jak odeslal do BIAWAR. Czyli ty bys szedl w rozwiazanie sprzeglo + pompa kotłowa + termostat 3D i ustawiona stała temperatura powrotu (min. 55st wg instrukcji) na termostacie? Czy drugie rozwiazanie: zrezygnowac z czujki dla mieszacza m2 (2 grzejniki + 2 drabinki) kosztem czujki dla ochrony powrotu (zautomatyzowane rozwiazanie sterowane z poziomu ustawien kotla) Czy trzecie rozwiazanie: dokupic dodatkowy modul i podpiac czujke ochrony powrotu pod ten modul. I rozumiem, ze dodatkowo byłoby trzeba zainstalowac zawor i pompe tak? PS. Co odnosnie Twoich uwag do instalacji: ad 1) czyli naczynie na zasilaniu powinno być zainstalowane nisko? ad 2) Do mieszania wody dla grzejników niepotrzebnie użyto 4D Przerabiac to na 3D? Pozdrawiam
  21. Tak instalacja jest ukończona ale nie mam wyjścia i muszę przerobić z powodu braku OCHRONY powrotu. Okablowanie jeszcze do poprawy ale jest OK - zdjęcie było zrobione przed włożeniem / podpięciem kabli do kotła /zdjęcie z dziś poniżej/. Temat dotyczy kotła PELLUX 200 TOUCH. Nie wiem jaki tam jest sterownik ale poniżej podaje link do instrukcji mojego kotła. Na stronie 24 jest schemat instalacji elektrycznej i jest: M1 - czujnik.temperatury.obiegu.regulowanego. (mieszacza.1)..typ.CT4 / tu jest podpięta podłogówka i tak bym zostawił M2 LUB RS - czujnik.temperatury.obiegu.regulowanego. (mieszacza.2)..typ.CT4 LUB czujnik.temperatury.wody.powracającej.do. kotła.typ.CT4 I tu mam podpiete M2 (obieg 2, grzejniki). Moze warto zrezygnowac z czujki na M2 kosztem czujki ochrony powrotu? A może czujkę ochrony powrotu można jeszcze wpiąć w inne miejsce? http://pellux.pl/app/uploads/2017/02/25185-PELLUX-200-Touch-PL-31-05-2017.pdf Bufor - kiedyś czytałem, że ogrzewanie gazel ziemnym i pelletem są świetnie sterowalne i nie wymagają przechowywania energii na później. Tak więc bufor nie jest polecany. Prawda? Sprzęgło + termostat 3D+ pompa kotłowa - czy na pewno do mojej instalacji jest potrzebne sprzęgło? Nie potrzeba czujnika powrotu ponieważ termostat 3D trzymałby odpowiednia temperaturę i za zimniej wody by nie puszczałby do pieca? W menu kotła mam zakładkę dotyczącą powrotu - w takim przypadku to nie byłoby sterowalne z automatu, tak? Odpowiadając na uwagi: ad 1) czyli naczynie na zasilaniu powinno być zainstalowane nisko? ad 2) też mnie to od początku zastanawia: czy potrzebny 4D dla 2 grzejników i 2 drabinek? Co tu przerobić żeby było łatwo i dobrze? Lepiej podłączyć pompę kotłową do 4D i zabrać czujke z M2 i dac pod RS czy przerobic na 3D i na powrocie zainstalowac sprzeglo + termostat 3D + pompę kotłową? Musze szybko zadziałać z powrotem bo inaczej zamiast gwarancji 5 letniej będę mieć 2 letnia /wyciąg z gwarancji poniżej/. Wg instrukcji ochrona powrotu to temp min 55 stop. Moj kociol ma 190 litrów pojemności wodnej. Moze z twgo powodou powrót nie jest tak wazny? Chociaz warunki gwarancji mowia co innego :/ Pozdrawiam
  22. Panowie, kilka dni temu uruchomiłem kocioł PELLUX 200 TOuch. Mam dwa obiegi zamknięte ( 1 - podłogówka, 1 - dwa grzejniki w garażach i dwie drabinki w łazienkach). ~180m2 do grzania. Dom ocieplony. Ustawione: Fuzzy Logic, histereza 15stop; praca pomp od 40 stop; sterowanie pogodowe / kociol k.g 1, mieszacz 1 (podl) - k.g 0,2,; mieszacz 2 (grz) - k.g 1,0; przesuniecie k.g. -6 w trzech wypadkach)/. Trzyma temperature okolo 11-12stopni w domu. Tyle mi wystarcza; jeszcze tam nikt nie mieszka. Nie mam CZUJKI OCHRONY POWROTU! Czy musi być? Jak macie to rozwiazane w swoich instalacjach? Zdjecie mojej instalacji wzlaaczeniu. Chciałbym przerobic instalacje tak aby powrot byl kontrolowany z automatu. Jednak serwisant twierdzi, ze nie ma miejsca w sterowniku na wpiecie dodatkowej czujki. Proponuje to zrobic przez bufor lub sprzeglo z dodatkowa pompa obiegowa. Moi hydraulicy chca zrobic bez czujki tylko sam zawór termostatyczny 3- lub 4-ro drożny z ustawioną stałą temp.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.