Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pc Z Klimatyzatora- Ciągle Szroni


jedlica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Zamiast jednostki wewnętrznej klimatyzacji split zamontowałem wymiennik płytowy celem ogrzewania podłogówki. Lecz mam problem ze szronieniem jednostki zewnętrznej, już po starcie dolne 2-3 rzędy łapią szron.

 

Działo się to przy temp. na dworze 12 stopni, temp gazu na wejściu do skraplacza 55stopni wyjścia czynnika ze skraplacza 16 stopni.

 

Temperatury wody CO wejścia na skraplacz 16, wyjścia 19 stopni.

 

Temp wody w podogówce 16 stopni niska bo jest to nowy dom jeszcze nigdy nie ogrzewany.

 

Dzisiaj był człowiek zajmujący się chłodnictwem bo myślałem, że jest mało czynnika i wezwałem fachowca. Trochę dopuścił ale problem nie zniknął, nie wiem jakie jest ciśnienie po stronie ssącej ale po stronie tłocznej 12 bar ( temp gazu koło 45 stopni w tym momencie)

 

Skraplacz/ wymiennik płytowy mam duży 60kw pow .wymiany 3,6m2

Moc klimy malutka, na grzaniu 4,1kw ( tabliczka znamionowa)

 

Rury o długości 5m, 16mm gazowa, 13 ciecz.

 

Klima pobiera 680-900W i podnosi temp na zasilaniu tylko o 3 stopnie.

 

Mam też zamontowane grzałki w instalacji 3x2kw i jak włączę tylko grzałki 4kw to temp. na zasilaniu CO jest 21 stopni. Więc 4kw grzałkami daje lepszy rezultat niż klima. ( klima ma na grzaniu 4,1kw)

 

Opis do zdjęcia:

 

Na dole po lewej grzałki elektryczne w profilu,

 

nieco wyżej po prawej duży wymiennik płytowy- skraplacz

 

Nad skraplaczem po lewej: mały wymiennik płytowy ( do solarów w przyszłości)

 

Zawór bezpieczeństwa, manometr i rurka do naczynia przeponowego.

 

 

 

Proszę o poradę dlaczego szronienie jednostki zewnętrznej występuje przy dodatnich temp. na dworze

Karol

post-5290-0-92187000-1509467470_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobię w sobotę,

 

Myślę, że powodem szronienia jest zbyt niska temp. zasilania i powrotu co. zasilanie 19 stopni, powrót 16. Pozamykałem wszystkie obwody, zostawiłem tylko jeden i gdy temp zasilania i powrotu rosły to szronienie później występowało i w mniejszym stopniu. Myślę, że przy temp. 40/35 szronienie nie będzie występowało.

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz coś więcej o tej przeróbce jaki wychodzi COP jak te solary będą współpracowały co beda ogrzewały podłogówke i kiedy latem zimą  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jakie jest cop bo nie mam jeszcze ciepłomierza, przeróbkę wykonałem zgodnie z instrukcją na stronie elektrody: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2532726.html

 

Solary będą ogrzewały najpierw cwu a potem podłogówkę, a kiedy? w okresie kiedy będzie zapotrzebowanie na ciepło i będą słoneczne dni :D

 

Na razie mam problemy ale wiem z czego wynikają, gruba wyziębina wylewka, poszło 12m3 jastrchu na 85m2 i mała moc agregatu. W przyszłym roku jak zamieszkam to zmienię agregat na 24 000 btu na razie ten wystarczy do utrzymania dodatnich temperatur przez zimę :)

 

Obecnie rozgrzewam podłogę otwierając kolejne obwody tak aby temp. zasilania i powrotu oscylowały w granicach 35/30 wtedy szronienie jest bardzo małe lub w ogóle nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pod koniec tygodnia będę miał klimatyzator, który na grzaniu ma 7,5kw wymienię go za cieniasa ( 4kw) ale mam plan na ten mały. Mały klimatyzator będzie do zasobnika 250l CWU, wymyśliłem od razu , że dołożę wężownicę na górę zasobnika do zasilania CO w przypadku gdy będą problemy z główną maszyną.

 

Karol
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Gdzie udało Ci się kupić klimatyzator 7.5 kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pewnie była doliczona marża allegro, nie musiałem oświadczenia wysyłać i fv na 23% dostałem. Jeszcze gonie zamontowałem bo się nie przeprowadziłem . Jest zamontowana klima 4kw ( ten zibro z pierwszego postu ) i na CWU jak znalazł. Jesienią jak uruchomię gree to opiszę jak rozgrzewa podłogówkę i jak hula.

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, jak uruchomię gree to opiszę jak rozgrzewa podłogówkę i jak hula. ,,,,

 

Pod warunkiem, że dasz radę oszukać elektronikę Gree.

Ja swojego splita przerabiałem (przerabiam) na kanałówkę. Jak się zapchały filtry z jednostki wewnętrznej, to automatyka zauważała brak odbioru ciepła i wpierw spowalniała obroty wentylatora a potem systematycznie wyłączała pompę.

 

ps.

Filtry zapchały mi się przede wszystkim przez mikro włókna wełny mineralnej, wydostające się z przewodu izolowanego bez folii paroizolacyjnej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.