Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzator wolnostojący


Ksieciunio

Rekomendowane odpowiedzi

Posiada ktoś w domu klimatyzator wolnostojący ? Warto zainwestować w takie coś, chłodzi powietrze, jak ze sprawnością ? Myślę nad kupnem takiego ustrojstwa bo w ten skwar nie idzie spać w domu. Moja sypialnia ma 22m2 i jakieś 60m3, co warto kupić na takie pomieszczenie za niewielkie pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

W pracy mamy takie przenośne, nazwy nie pamiętam niestety a mam urlop. Pare informacji podstawowych: rurę potrzeba wystawiać za okno więc musi być uchylone. Albo przebic otwór przez sciane na stale.Chodzą głośno i nie pospisz ale chłodzą wydajnie. Najlepiej ustawiać na 23 -24 stopnie bo jeśli ustawisz niżej, agregat się szroni i gdy się wyłączy , szron się topi i zamiast do zbiornika woda wycieka na podłogę. Rura odprowadzająca ciepło wytrwa kilka sezonów bo pod wpływem gorącego powietrza pęka a nowa kosztuje sporo i mogą przysłać nie taką jak trzeba bo zdarzają się takie skręcone z lewym albo prawym gwintem. Koszt klimatyzatora to 1500 -1700zl.Fajnie działają takie z funkcją ruchomego wylotu zimnego powietrza tj.góra - dół. Istotna wada to głośna praca. Posiadają one również funkcję samego wentylatora oraz osuszacza powietrza. Do tego pilot. Niestety danych technicznych Ci nie podam bo mam urlop. 

Przypomniało mi się, są to klimy marki Remco. Mogą być typu 250 lub 350. Te ostatnie są bardziej wypasione i cichsze. Ale czy to jeszcze można kupić to nie wiem. 

Sorki jeszcze jedna uwaga : zjawisko szronienia agregatu i wycieki wody tyczą się klimatyzatorów Zibro. Tych nie polecam, chodzą jak Ursus. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To kup sobie normalną klimatyzację , koszt ok 1600zł do samodzielnego podłączenia tylko węże klik klak i gotowe , jednostka główna poza dom a w domu powiesisz gdzieś w przedpokoju i wszystko ci schłodzi a mało tego w okresach przejściowych pracuje jako główne ogrzewanie np temp od -5 do +10 idealnie wystarcza , moce od 3kw wzwyż , bierze to prądu tyle co kot napłakał a grzeje i chłodzi jak szatan. na te stojące to szkoda kasę wywalać bo to jak by w błoto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej klimatyzacji nie trzeba układu napełniać jakimś gazem, instalator nie musi tego podłączyć ? Mam idealne miejsce na jednostkę główna bo mam taras i tam nikomu by nie przeszkadzała. Polecisz jakiś model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2018 o 11:19, berthold61 napisał:

To kup sobie normalną klimatyzację , koszt ok 1600zł do samodzielnego podłączenia tylko węże klik klak i gotowe , jednostka główna poza dom a w domu powiesisz gdzieś w przedpokoju i wszystko ci schłodzi a mało tego w okresach przejściowych pracuje jako główne ogrzewanie np temp od -5 do +10 idealnie wystarcza , moce od 3kw wzwyż , bierze to prądu tyle co kot napłakał a grzeje i chłodzi jak szatan. na te stojące to szkoda kasę wywalać bo to jak by w błoto .

W Zielonej Górze montaż oraz napełnienie żeby mieć gwarancję 1200 jeżeli jednostka zewnętrzna  jest przez ścianę z jednostką wewn.Jeżeli są oddalone to koszt montażu nawet do 1500.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ksieciunio napisał:

Przy takiej klimatyzacji nie trzeba układu napełniać jakimś gazem, instalator nie musi tego podłączyć ? Mam idealne miejsce na jednostkę główna bo mam taras i tam nikomu by nie przeszkadzała. Polecisz jakiś model ?

No raczej trzeba.Oraz sprawdzić szczelność.Zrobić próżnię i napełnić.Wszystko kosztuje tak,że koszt zakupu to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym nie trzeba napełniać, bo czynnik i olej jest już w jednostce zewnętrznej, a wszystko jest spięte na szybkozłączki. Nie ma zadnych przeszkod technicznych, są wyłącznie przeszkody prawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba,że zastosuje monobloka.Wykuje otwór w ścianie lub zasłoni sobie część okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HarryH napisał:

Jest to całkowicie nielegalne i za montaz bez uprawnien wkrotce mozesz miec gruuube problemy. 

Harry - spokojnie, ja bym tego nie montowal bo sie.na.tym nie znam.

Bylem dzisiaj w castoramie, tam dowiedzialem sie ze czynnik juz ma w sobie, wystarczy podlaczyc i dziala. Jednak nie do końca, bo kupic moze tylko instalator z papierami dla Ciebie lub jak masz umowe ze dany instalator zamontuje.

Sprzedawca sie troche zalil bo podobno sprzedawali od groma na niemcy a teraz to niemcy musza miec tez instalatora by im sprzedac.

Ogolnie chyba dop.na nastepne lato sie zdecyduje, tylko ze na zestaw jedna jednostka zewnetrzna plus dwie w srodku. Ale musze sporo doczytać, bo nie wiem czy nie taniej rolety zewnetrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.