Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro, lub po jutrze kociołek będzie u mnie w domu. Jednak 16 kw wybrałem,myślę,że będzie ok.

Tylko trochę za bardzo się namyślałem i zapłacę ok. 500 zł. więcej - podnieśli ceny.(4434 zł. z czopuchem)

 

Co do mojego fotoreportażu...będzie na pewno ;)

 

Chyba nie wiele będzie się różnił od opinii i uwag a-w ,taką mam nadzieję.Po cichu liczę,że w lato,podczas grzania wody w bojlerze pójdzie drewno również(mam z 10 ha. lasu,trochę robocizny i opał jak za darmo).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już uruchomisz to dostaniesz w prezencie parę cennych uwag odnośnie palenia bo niestety wszystkie informacje na temat spalania węgla z tego i innego forum nie przydadzą się tutaj, tłumaczenie instrukcji z czeskiego też niestety do bani ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i stało się - kociołek na obecną chwilę nieosiągalny.Będę musiał poczekać jeszcze ze dwa tygodnie,aż sprowadzą od producenta (towar idzie jak ciepłe bułeczki).Viadrus chyba stara się wyprzedać stare modele.

 

Jak ktoś wie gdzie go kupić, proszę o info.

 

 

Pozdrawiam.

 

p.s. a-w dobra robota,napędziłeś klientów,nie ma co - nie no żart :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,nie mam teraz czasu na zabawy w liczenie, pakuję 2xdobe do pełna, na oko 20 kg, układ na grawitacji, w ciągu dnia temp. na kotle spada do 40 stopni, w nocy podnosi się do 60 pomimo stałego ustawienia miarkownika na 70,

według mnie powinien zdymiać ale wymiennik i komin suchy, dymu też nie widać, po jakiemu się w nim pali to już sam nie wiem, w domu robi się cieplej bo kończe ocieplenie stropu, a będzie jeszcze ocieplenie całej elewacji :D

mam kłopot tylko z węglem,zakupiłem niby gruby groszek a po wyschnięciu okazało się iż pomieszany jest z miałem i trzeba to rozdzielać dając miał na wierzch,inaczej się przesypuje przez ruszta i szczeliny palnika

ogólnie to jestem wreszcie zadowolny, i pewnie wszyscy posiadacze tego kociołka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. :)

Wreszcie kociołek jutro u mnie w domu,po prawie dwóch miesiącach oczekiwania.

Myślę,że nie będzie tak źle z przepalaniem drewnem teraz na cwu. Trochę obawiam się smolenia komory załadowczej,ale jak bym wpuścił powietrze główne przez drzwiczki załadowcze,chyba nie powinno smolić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,spalam obecnie samo drewno ze starej podłogi,niby się pali,trochę brudzi komorę ale ten syf sam odpada przy codziennym odpalaniu kotła :)

najlepiej się pali pocięte na klocki około 20cm i układane na leżąco aż pod sufit,musi też być bezwzględnie suche

świetnie też zdaje egzamin bezprzewodowy termometr z alarmem,pełna kontrola bez latania do kotłowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przeczytaniu tego tematu muszę stwierdzić że chyba u24 to jeden z najbardziej opłacalnych pieców....

 

Mam parę pytań:

 

 

Ile m2 masz dom?

Jakie okna?

Ocieplony?

Jaką temperaturę w pomieszczeniach??

 

 

Na dniach będę się pewnie decydować na taki piec.

Mam dom 250m2, stare okna, nieocieplony. Komin 2x 12x12cm 7-7.5m wysokości.

Będę podłączać również do niego w przyszłości bojler. Ile kW wybrać??

Obecnie miałem 20kW zużycie węgla 5-6ton + 2 przyczepy drzewa. temperatura w pomieszczeniach 24-25 stopni w trakcie przepalania. Przy ostrych mrozach (jakieś 2tyg. chodził nontoper) ok 21-22 stopnie.

 

Gdzie takiego pieca szukać? Jest z Warmińsko Mazurskiego a tutaj nie widać ich za bardzo.

 

Proszę o odpowiedź i z góry pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kupna,to nie powinieneś mieć teraz problemu tak jak ja.

Kupiłem na www.kotly.com. Chociaż zamawiałem równiez i www.fuego.pl .

Ja też nie widziałem go wcześniej,tyle co na fotkach.

Kociołek... naprawdę - pierwsza klasa . Już nie mogę się doczekać aby w nim palić.

 

Co do mocy to posłuchałem szanownych forumowiczów i wybrałem 16 kw,dom docelowo będzie miał ok.200 m.kw.(ocieplony, nowe okna) i myślę,że będzie ok.

 

U Ciebie,nie chce niczego pochopnie sugerować,ale chyba bym wybrał 25 kw.,jednak posłuchaj bardziej doświadczonych ,,palaczy,,.

 

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dom jest obecnie w trakcie kapitalnego remontu i ocieplania, w sumie około 110m,bez piwnic z poddaszem nieużytkowym, kocioł kupisz najkorzystniej w necie

http://www.fuego.pl/940_VIADRUS_U24_25_kW.html (tu kupiłem)

pozostaje tylko kwestia doboru mocy ale biorąc pod uwagę Twoje poprzednie zużycie opału 25Kw chyba będzie w sam raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. a powiedz mi jak wygląda sprawa z kominem?? Nie ucieka w niego za dużo energii? Te wszystkie żeliwniaki w sumie podobne są do starych Camino... A w nich komin bardzo się nagrzewał... Mój znajomy ma Heitza 35kw to czopuch można ręką dotknąć bez oparzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,U24 jest kotłem dolnego spalania a to zupełnie inna bajka niż camino czy U22 i 26, temp.spalin jak podaje producent około 200 st. wyraźnie chłodniejszy przy pracy na min. ta temp.gwarantuje jednak czystość komina i brak sadzy oraz smoły, nawet jeśli spali więcej aniżeli super puszka z bajerami to i tak wyjdę na tym znacznie lepiej i bez stresów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się osiągnąc na tym Viadrusie stałopalność 12h i palić 24/24 powiedzmy przez 6 dni z rzędu? W ciągu m-ca muszę kocioł nowy zamówić i takie minimum musi spełniać.

 

pozdrawiam

 

p.s. komin z wkładem Schiedla Rondo plus 7 m, ocieplony, 16 cm średnica mam nadzieję, że wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,to wszystko zależy ile ciepła akurat potrzeba,średnio w zimie trzeba przyjąć 3 razy dokładka na dobę,tak przynajmniej u mnie jest,w okresie przjściowym 2/dobę, na min pociągnie kilkanaście godz., pracuje oczywiście non-stop przez pół roku i na odpowiednim węglu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.