Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nagram mowy film jak pali się tylko samym pelletem jaka jest temperatura spalin i jakich używam ustawień na sterowniku oraz co widać z z komina.pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Simonex a jak twój palniczek? Wysłałem Ci wiadomość na skrzynkę.pozdrawiam ciepło lubelskie -12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jutro biorę się za niego porządnie. Zaizolowalem go płytą wermikulit owa a na to wełna z aluminium. Jutro uszczelniam drzwiczki. Dmuchawy używam do rozpalenia a później działa jak palnik rakietowe. Ale jak uszczelnień wszystko na 100 % to będę mógł ocenić do końca. W zbiornik wchodzi około 10 kg i starcza to na 4h.jak wszystko ogarnę to planuje montaż większego zbiornika i rozpalarke elektryczna. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zapytanie czy jak zamontuje zapalarke peletu lub świece żarowa z boku palnika. Jaka będzie wytrzymałość na temp? Czy grzałka taka może być zostawiona w środku czy po rozpalenia będę musial ja wyciągać? W niedzielę 21 kg peletu paliło się 11godzin temperatura na piecu 45.w domu ciepło i w piwnicy ładnie pachnie. Teraz będę dorabialł większy zbiornik I go uszczelnie. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź może na schemacie jak wygląda to w oryginale, jak planujesz sterować zapalarką ,wyciąganie po rozpaleniu i wkładaniu do rozpalenia mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Simonex jak palnik? ja używam go razem z drewnem do przepalania w ciepłe dni ,jestem mega zadowolony  , drewno spala się bez smoły i dymu, palnik delikatnie  paląc się, ciągle podaje podgrzane powietrze co skutkuje super spalaniem, po wypaleniu drewna (można w każdej chwili dołożyć)  i nagrzaniu instalacji jeszcze przez kilka godzin pracuje sam palnik podtrzymując temp.jaka zadaną mam na sterowniku .polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam .koledzy mój u24 zakończył żywot ,nie wiem co było przyczyną i nie chcę wiedzieć ,  w trakcie przepalania  na wodę, pelletem i drewnem wyrwało na górze  uchwyt spinający   człony, dziura na 2 palce. Dziś minęło równo dziesięć lat użytkowania kotła ,byłem przekonany że mnie przeżyje a tu kicha ,będę się go pozbywał całego  ewentualnie części. Nowy kociołek w drodze.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

ogniwo eko plus + 16 kw . paląc normalnie przez 40 lat, teraz obawiam się troszeczkę tej całej elektroniki ,sterownia przez internet  itp itd.czy dam radę wszystko ogarnąć .Może  jest ktoś zainteresowany palnikiem na pellet sprzedam w komplecie  ze sterownikiem i dmuchawą ,palnik  zamontowany jest  na specjalnie  dorobionych górnych drzwiczkach do u 24 ,wystarczy tylko je podmienić. Palnik Na Pellet ZESTAW!

Edytowane przez janjan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wywiozłem u 24 na *cmentarz* dostałem 195 pln  .pozbyłem się wszystkiego co do niego należało,10 lat ,kawał czasu żeby się zaprzyjaźnić.Jutro  przyjeżdża nowe niewiadome.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego. A może zostawiłeś te górne drzwiczki z palnikiem. Bo mam taki sam palnik w dolnych. A bym sprobowal w górnych bez kombinacji i miał porównanie gdzie lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dz.Witek też mam taką nadzieję,miałem ochotę na ds Drew Met ,widziałem go w sklepie, nabrałem wielkiej ochoty na niego   i powiem że porządny kombajn ,wykonanie na  plus i przemyślana budowa, ale żona  uznała że jej siostra ma na ekogroszek i jest mega zadowolona ,nawet ona obsługuje kociołek , po dłuższych naradach rodzinnych zostało jednak  zaakceptowane Ogniwo Eko Plus +.                            Simonex zostawiłem tylko  dorobione nieoryginalne   drzwiczki zespolone z palnikiem ,cały kocioł  wywiozłem jak pisałem wyżej na złom ,mogłeś wcześniej napisać zostawiłbym oryginalne i sprzedał Ci za przysłowiową złotówkę . od połowy sezonu leżały bezużyteczne gdyż paliłem normalnie węglem  nie ściągając dorobionych drzwiczek z palnikiem.Będę miał chwilę to zrobię fotkę palnika z drzwiczkami.pozdrawiam.     

Edytowane przez janjan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ile byś chciał za te drzwiczki z palnikiem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez RadekBB
      Witajcie! Jestem nowym użytkownikiem forum i liczę na Waszą pomoc. W kwestii ogrzewania wiem tyle co z własnych doświadczeń oraz ogólnodostępnej wiedzy w internecie,  na forach, etc.
      Chciałbym wymienić kocioł (obecnie Defro Optima 25 kW z 2008r. - k. dolnego spalania). Z moich wyliczeń wychodzi, że gaz będzie wychodził dużo drożej dlatego celuje w kocioł 5 klasy/ecodesign na ekogroszek bo może uda się z uzyskać dotację. Myślałem o kotle Ogniwo epp lub epm 16kW.
      Dom to stary klocek w płaskim dachem, nieocieplony choć chciałbym to zrobić w najbliższym czasie ale pierwsze muszę wymienić kocioł i uzbierać pieniądze. Na parterze grzejniki aluminiowe i stalowe płytowe, na piętrze żeliwne, stara instalacja CO. Obecnie było palone zazwyczaj ok. godz 14. Na kotle temperatura 42 - 45 st.C. W ten sposób w godzinę robiło się ciepło w domu (ok. 21 st.) piec w nocy wygasał. Przy takim paleniu zużywałem ok. 5 ton węgla (Orzech z Piasta) w sezonie grzewczym. Gdy były dzieci w domu i trzeba było palić całą dobę przy tych nastawach w domu była sauna. Przy dużych mrozach (-15/-20 st.) piec ustawiony na 55 st. Gdy paliłem w kotle zasypując go w całości jak powinno być robione w piecu dolnego spalania z komina wydobywały się kłęby czarnego dymu więc o ile mogę dokładam węgiel małymi porcjami aby czyściej się spalał.
      Tutaj wyliczenie z CieploWlasciwe.pl http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5rh0 wydaje mi się przesadzone dlatego celowałem w słabszy kocioł.
      Czy piec o którym wspominałem będzie ok? Co polecacie?
      Czy koniecznie muszę rozwiercać komin i robić wkład z ceramiki? Wykonawca stwierdził że wkład z nierdzewki nie nadaje się. Obecnie jest komin murowany z cegły i najchętniej bym go zostawił ze względu na koszty.
      Pozdrawiam i z góry dziękuję za  pomoc.

• Przez borys24so
      Witam.
      Czy może ktoś ma taki zestaw w kotłowni jak w tytule? Jest to mój pierwszy sezon grzewczy w nowym domu jednorodzinnym i będę wdzięczny za porady odnośnie ustawienia parametrów spalania. Na razie spędzam sporo czasu w kotłowni i nie mogę osiągnąć przy temp. zewnętrznej  0  spalania na poziomie 12 kg /dobę. Idzie tak ok 25kg na 30-35 godzin.
      Mam do ogrzania 125 m użytkowych, ok 80 mkw podłogówki, 6 grzejników i 2 łazienkowe. Budynek ocieplony 10 cm styropian i poddasze wełna (0,33) 2 x 10 cm. Do tego bojler 120l. Domownicy to 2 osoby dorosłe i 3 dzieci. Najstarsze 9 lat więc tej gorącej wody wieczorem trochę idzie :).
      Kotłownia:
      zawór 4d  z siłownikiem na CO1 czyli grzejniki
      zawór 3d z siłownikiem na CO2 czyli podłogówkę
      Sterowanie pogodowe.
      Ekogroszek 29-30 tyś kj.
      Pytania:
      1. Jaki tryb palenia wybrać auto+pid czy auto?
      2. Jaką szczelinę na wentylatorze zrobić i dlaczego nie na maxa?
      3.Jeśli ktoś z was ma taki sterownik to proszę podać wersję.
      4. Czy taki kocioł powinien pracować ciągle ale spokojnie czy może na większych mocach by wpadał w podtrzymanie?
      5. Czy im bardziej kaloryczny  ekogroszek tym mniej się go spali w porównaniu do słabszego?

Zapraszam do dyskusji.
    • Przez PawelZ
      Witam . Pod wentylatorem co 2 dni zbiera mi się garść miału. Pale w tym piecu 3 sezon i od połowy tego sezonu zaczęło się tak robić. Jest to zmielony w drobny mak węgiel. Węgiel zawsze ten sam : Ekogroszek Kazimierz-Juliusz.
      Brak jakichkolwiek widocznych rozszczelnień. Ktoś ma jakiś pomysł skąd sie bierze ten miał ?
    • Przez krzych13
      Witam wszystkich forumowiczów.Jestem początkującym palaczem który przerobił kocioł SKED na dolne spalanie wraz z palnikiem szamotowym i powietrzem wtórnym z popielnika.Chciałbym Prosić Szanowne grono o skomentowanie mojej pracy.Palę drewnem i węglem orzechem.To odręcznie zapisany na szybko szkic tego co zrobiłem.
    • Przez smola23
      Witam.

Chciałbym opisać państwu moje doświadczenia z kotłem żeliwnym firmy Klimosz. Może komuś coś podpowiem, sam się czegoś nauczę, pomogę uniknąć błędów, których ja nie uniknąłem.

Kocioł Klimosz posiadam od 3 lat, od 2 użytkuję.

Dom nowy, ocieplony oprócz jednej ściany, podpiwniczony z garażem. Powierzchnia do ogrzewania to ok 200m2 oraz bojler 250l.

3 lata temu postanowiłem zakupić kocioł żeliwny firmy Klimosz. Kocioł solidny, ładnie wykonany, drogi, ogólnie ok. Tutaj popełniłem pierwszy bardzo poważny błąd. Za namową starszych członków rodziny, serwisu Klimosz odział Bielsko-Biała, zakupiłem model Multicombi NG 32 KW. Tak teraz wiem, kocioł ogromy jak na moje potrzeby. Ale cóż…

Po 2 latach modę przedstawić problemy związane z zakupem za dużego kotła.

1.   1. Spala za dużo węgla,

2.   2. Niska temp. W kominie, max 100 stopni,

3.   3. Kocioł mocno się brudzi, co 3-4 dni czyszczę ruszta, raz na tydzień cały piec.

4.   4.  Za dużo energii pochłania grzanie kotła a nie instalacji.

Na razie tyle, chyba że coś mi się przypomni.

Obecnie piec ustawiony jest  na 65 stopni, czas podawania 17 s. przerwa 5 s. wentylator 60%.

Przy takich ustawieniach spala w zależności od temperatury zewnętrznej od 20 – 30 kg/24h/. w domu ciepło – 21 st.

Dużo… wiem, ale kombinuje jak trochę z tego zejść.

Piec załącza się średnio co 24 minuty i działa ok. 12. histereza 5 st.

Moje pytanie jest takie…

Temp. Załączania pomp CO wynosi 40 st, więc idą cały czas.

Czy coś zyskam zwiększając tą temperaturę, tak by pompki na kilka minut się wyłączały? Piec może dłużej trzymać temperaturę, czy woda w rurach może się tak wychłodzić że nic mi to nie da?

Proszę o pomoc bo dalej walczę z moim smokiem, choć wiem że dużo nie ugram.

Fachowcy proszę o poradę

Dzięki

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.