Skocz do zawartości

brad

Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez brad

  1. Ekogroszek którym palę, jest wielkości kasztana.
  2. Nie zamykam szybra, lecz w u24 jest można przestawiać że raz spaliny lecą bokiem a raz górą... Nie potrafię tego wytłumaczyć ale pewnie wiece o co chodzi. Rozpalam zawsze jak spaliny lecą górą a później przełączam na bok.
  3. Witam, jestem posiadaczem u24. Problem mój polega na tym iż w te mrozy nie mogę utrzymać powyżej 21 stopni w domu. Sprawa wygląda kiepsko. Palimy w nim ekogroszkiem oraz drzewem. Ciężko go po prostu rozbujać. Rozpalam zawsze ścinkami z drzewa, (otwarty górny szyber od komina) gdy trochę się rozpali dorzucam ekogroszku (dolne drzwiczki otwarte na maxa), czekam aż pojawi się ogień w górnych drzwiczkach (na piecu już jest ok 55stopni) następnie czekam chwilę jeszcze, zamykam dolne drzwiczki (klapa jest otwarta bo miarownik ustawiam na 90stopni), zamykam szyber od komina. Temp. jaką osiągnę max to 80 stopni, czyli trochę mało. Stałopalnośći nie udaje mi się nawet uzyskać bo wtedy zużywałbym ok 50kg na dobę.... Parę razy całego zasypywałem eko to trzyma jakieś 10h. Przy czym zużywam jakieś 15kg eko W ogóle wydaje mi się że jest zbyt mały" cug ". Mam kozę w garażu i jak dobrze rozpalam to wręcz skacze po podłodze i huczy a tutaj lekkie pomrukiwania są... Nie wiem czy czasem nie zapakować dmuchawy do niego.... Dom 250m Stare budownictwo Stare okna Brak ocieplenia Centralne grawitacyjne + dołożona pompka komin z cegły 2x 12x12cm 7-7,5 metra wysokości. Mam teraz takie pytanko do posiadaczy u24: Jak wygląda u was rozpalanie? Na ile godz. wystarcza wam cały piec zasypany eko?? Warto dosypywać miału?? Są jakieś wzory na obliczanie wielkości komina jaki być powinien?? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
  4. Na tą chwilę jestem zdecydowany na Viadrusa u24 25kw, ale co kupię to się jeszcze okaże. Na każdym forum polecają u24. Tak naprawdę to tylko wysoka temp. spalin mi przeszkadza...
  5. Od paru dni, szukam czytam, przeglądam... Viadrus ma temperaturę spalin do 250stopni a Heitz max 180 czyli w sumie Heitz mniej energii wywala przez komin tak ? Nie chciałbym dać 4000 za piec jak ma jeszcze więcej spalać niż ten co miałem poprzednio za którego dałem 1500zł...
  6. Witam, od jakiegoś czasu szukam pieca do domu ponieważ stary zaczął już lecieć. Dom 250m Stare budownictwo Stare okna Brak ocieplenia Centralne grawitacyjne 2x komin z cegły 12x12cm 7-7,5 metra wysokości. Na starym piecu ok 20kw zużywałem 5 ton węgla + 2 przyczepy drzewa. Jako że sam nie miałem do czynienia z piecami firmowymi a poprzedni był na pół samoróbką (trzymał 12 lat ) zacząłem szukać porad u znajomych lecz każdy coś innego prawi... Logica, Buderus, Zębiec, Heitz... Z dmuchawą bez.... Już mi się od tego w głowie kręci.... Dwa piece osobiście przykuły moją uwagę: Heitz 35kw http://www.nawegiel.pl/produkty/szczegoly/nazwa/heitz Tutaj nie wiem czy z dmuchawą czy bez. Viaderus U26 Dylemat nad nim polega na tym że nie wiem czy warto go brać z uwagi na to że w innych piecach ogień jest zawinięty a tutaj idzie bezpośrednio w komin... A przecież nie chcę zbytnio ogrzewać komina tylko wodę w układzie. Znajomy ma stać heitza ( tego co powyżej podałem) to przy temp. 80stopni na piecu czopuch może dotknąć ręką bez oparzenia. Jak to wygląda w Viadrusie?? Może ktoś poleci mi inny żeliwny piec?? Osobiście skłaniam się ku temu by był żeliwny bo to "stara dobra szkoła". Pozdrawiam i z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.