Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viadrus U24


mirosław7

Rekomendowane odpowiedzi

Po próbie z dodatkowym rusztem -wnioski: w moim przypadku poza spowolnieniem spalania i bardziej wypalonym popiołem oraz koniecznością częstego rusztowania postanowiłem szukać innego rozwiązania zainteresowałem się czy dodatkowe przegrody poza środkową jaką dołączył producent kotła mogą coś poprawić.Przygotowałem, po wymierzeniu szerokości i długości 3 dodatkowe przegrody tzn stalowe 5mm grubości blachy o wymiarach patrząc od góry komory spalania 1- 13x26,5cm,druga 13,5x20cm,trzecia to dołączona przez producenta 13,5x11cm a ostatnia to 13,5x11 z wywierconymi otworami -tej na razie nie zamontowałem popracuję nad tym jak będę miał więcej czasu.Wnioski jak na razie zachęcające udało się ograniczyć temperaturę spalin max z 250stopni do max140 ,nie zauwazyłem aby wymiennik bardziej się zabrudzał jak bez tej innowacji a przy obecnych temp -5,-15 nadal spalam ok 30 kg węgla na 24h tzn tyle samo jak było plus 5 stopni oraz zauważyłem,że nie widać dymu praktycznie wcale nawet jak piec dochodzi do temp zadanej a nie jak wcześniej to nie dymił tylko na podtrzymaniu temp.Jak będzie dalej to napiszę po miesiącu palenia bo 2 tygodnie to trochę za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

u mnie wnioski z dodatkowym rusztem podobne, pomysł z przegrodami ciekawy, czy zauważyłeś spadek mocy lub jakieś zakłócenia ze spalaniem, będę czekał na Twoje spostrzeżenia,

przy obecnych mrozach ( u nas dziś rano było -24 ) spalam dwa zasypy na dobę a przy tem. -5; 0 spalam ok. max 1,5 zasypu,

więc na pewno tu można coś jeszcze zrobić, kluczem może być tu ograniczenie mocy kotła.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,przy obecnych temp średnio -15,-20 spalam około 45 kg na dobę ,temp na kotle to średnio 55 stopni ,dom 120m.kw wolnostojacy temp w domu od 21 do max 23-sporadycznie .Ostatnio miałem problem z zabrudzoną klapką przesłony czopucha-przepaliłem drewnem i ponownie można nią otwierać i zamykać tak jak gdy piec był nowy -temp na czopuchu osiagnąłem 270 stopni.Przy obecnych temp mam na czopuchu około 100 st a średnio 90 a na kominie regulator ciągu ustawiony na 18 KPA.Po zamontowaniu przegród nie zauważyłem żadnych zakłóceń , a nad nimi jeszcze popracuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy czasem nie przedobrzyłeś z tą temp. spalin?, bo to że ona jest niska wcale nie przekłada się na zużycie węgla. Według mnie dużo spalasz, ja ogrzewam w tej chwili 250m2 i spalam 48-50 kg. Co do regulatora ciągu kominowego to ja mam mieszane uczucia, u mnie wychładzał komin i powodował, że kocioł więcej spalał, w tej chwili go nie używam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotłach c.o palę już ponad 30 lat i okazuje sie,że nadal można się czegoś nauczyć zwłaszcza jak kupi się nowy kocioł.Faktycznie moje spalanie takiej iłości opału w porównaniu do Twojej trochę za dużo,ale nie ma tego.......i chyba znalazłem -po prostu zabrudzona a właściwie częściowo zablokowana spiekami przesłona rozpalania w kotle,przez 6 mcy stopniowo 'zarastała' i w rezultacie zamykała się do połowy.Aby ją konkretnie wyczyścić i rozruszać wyjąłem rurę kominową oraz odkręciłem 4 nakrętki i zdjąłem tzw łącznik do rury kominowej i dopiero miałem możliwość dokładnego oczyszczenia tak aby przesłona swobodnie i w całym zakresie lekko się przesuwała ,ciekawe na jak długo to czyszczenie pomoże-napiszę za jakiś czas, a apetyt kotła na opał powrócił prawie jak na początku eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.