Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2018 o 20:58, gniochu napisał:

U mnie 17kw grzeje 200m2 na samych grzejnikach, podłoga zamkniętą tylko opuszczona o góry w łazience i wciąga 120kg w 4 dni niecałe i chodzi w PID

Siemka.

Trochę nie rozumiem dlaczego zamykaćsz podłogowe i lecisz na samych grzejnikach.. Zrobił bym wręcz odwrotnie..

Przy podłodze możesz mieć mniejszą temp w pomieszczeniach ok 1-1.5C niż na grzejnikach a komfort taki sam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarcinWlo napisał:

Witam. Od ostatniej aktywności na forum udało mi się nastawić odpowiednio parę rzeczy . Lecz pojawił się problem z moim zdaniem zbyt dużym spalaniem ok.50kg (40% zasobnika) na dobę.  Pięć to bio efekt 23kw 550zpid.  Zawór 4d ustawiony na 3-4 w skali do 10 . Grzejniki letnie ale w domu utrzymuje się temp. 22 stopni na piętrze a na parterze 23+. Więc jest dobrze . Martwi mnie jedynie spalanie . Czy ma ktoś może pomysł jak je obniżyć? Praca trwa ok. 20 minut a podtrzymanie 25 min .

Dom ocieplony . Ma 17 lat . Ok.230m2 grzania 

Praca
podawanie 2s
Przerwa 8 s
Siła nadmuchu 24
Podtrzymanie
Praca 4 s
Przerwa 3min
Wentylator
Praca 15s
Przerwa 2.49
Siła nadmuchu 23 

Bardzo proszę o jakieś porady dotyczące redukcji spalania bądź co zrobić żeby podtrzymanie trwało dłużej. 

Załącz zdjęcie z emodul z 1 dnia.. tylko żeby było dobrze widać parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikasz i przeciagasz od danego momentu tak na szaro sie podswietli

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lisek311 napisał:

Jaka powinna być temp. spalin?

Mam fajnego serwisanta sas na ślasku,

Fabrycznie ustawiaja spaliny 120st I nie przebija tego, 

Mi na uruchimieniu pieca serwisant ustawil ma 200st, zalecal w sezonie od 140 do 160 zależy od mrozów I jak bedzie radził sobie piec z dogrzaniem wody,

2 dobe nie pale na pidzie tylko manual. I widac oszczednosci, z 3 na 2 worki spalanie. Na dodatek pozytywne to że nie ma sadzy, wszystko sie wypala.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , 

A jak macie ustawiony ruszt?

Praca i podtrzymanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 00:23, Herminator napisał:

Jaka temp. powrotu ?

Masz mieszacz na grzejniki  ?

Mniej spalisz w manualu tylko, że musisz dopracować  nastawy. Histereze ustawisz 2 C, zadana CO ok 60..

Pal blisko mocy maksymalnej, nie przesadzaj z temp. spalin..

Powodzenia..

 

 

Zabij mnie ale nie wiem skąd mogę się dowiedzieć jaka mam temp. powrotu. Ogólnie na razie nie mam podpietego Internetu, za piecem zawór 4-drogowy ustawiony na ok. 6, pompa od co a za nią pompa od podlogowki, pompa od cwu ustawiona na powrocie...wczoraj troche pozmienialem ustawienia minimalnych i maksymalnych czasow podawania, przerwy w pidzie i zobacze czy sie cos zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztofwab napisał:

Zabij mnie ale nie wiem skąd mogę się dowiedzieć jaka mam temp. powrotu. Ogólnie na razie nie mam podpietego Internetu, za piecem zawór 4-drogowy ustawiony na ok. 6, pompa od co a za nią pompa od podlogowki, pompa od cwu ustawiona na powrocie...wczoraj troche pozmienialem ustawienia minimalnych i maksymalnych czasow podawania, przerwy w pidzie i zobacze czy sie cos zmieni

rozumiem, że zasilanie CWU pomija 4 drogowy ?

A gdzie 3 drogowy na podłoge ? (nic o nim nie piszesz)

Jak sterujesz podłogówką ?

Podepnij piec pod neta ! (10 min roboty)..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Herminator napisał:

rozumiem, że zasilanie CWU pomija 4 drogowy ?

A gdzie 3 drogowy na podłoge ? (nic o nim nie piszesz)

Jak sterujesz podłogówką ?

Podepnij piec pod neta ! (10 min roboty)..

 

Kurczę w pracy jestem jutro postaram się wrzucić zdjecia....Z podpięciem pod neta będzie ciężko bo na razie tam nie mieszkam i nie ma tam Neta ale coś pokombinuje...tak zasilanie dwu pomija zawór 4 drogowy, pompa co pompuje wodę do rozdzielacz grzejnikow i i do pompy podłogowej która jest sterowana czujnikiem dodatkowym 2 podpięty z pieca na belkę powrotu w rozdzielacz podłogowej, a na belkę zasilania podłogowej przypieta  jest kapilara z zaworu termostatycznego w rozdzielacz podlogowki....takiej jak na tym schemaciku

8408551800_1395867823_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2018 o 13:17, Dzi4d3k napisał:

praca - 2sek co 8 sek

podtrzymanie - 4 sek co 3 minuty

wentylator w podtrzymaniu - 15sek co 2min 49sek

wentylator ustawiamy indywidualnie, tak aby płomień był jasny i długi, niekopcący - u mnie 23 bieg

temp CO 65st i histereza 10st

temp CWU 56 st i histereza 8st

zawór 4D z pogodówką w zakresie 30-43st w zależności od temperatury zewnętrznej.

Czy przy tych ustawieniach chodzi mi głównie o wentylator to nie kopci ci jak otworzysz wyczystkę w czopuchu i zaświecisz latarką nie ma dymu jak jest piec rozgrzany do 120 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.