Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Z Podajnikiem Do Miału?


users35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o pomoc w wyborze kotła. Chcę kupić jeszcze w tym roku kocioł z podajnikiem do ogrzania nowo budowanego domu.

Parametry domu: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2nhc, (powierzchnia do ogrzania liczona po podłogach wyniesie około 140 m2).

Paliwem podstawowym ma być miał węglowy. Gazu nie ma i nie będzie. Mam dostęp do dobrego miału.

Zależy mi na sterowniku w pełni automatycznym takim jak eCoal (który obsłuży 3 do 4 pompy: CO – wszędzie podłogówka, zasobnik CWU, kotłową do ochrony powrotu).

Brałem pod uwagę Skam-p Premium 12 kW i RBR 12kW z palnikami Batory (wiem, że palnik ten sprawdza się w paleniu miałem).

Kocioł ma grzać również zasobnik CWU w lecie.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co pytasz?

Brałeś po uwagę i co z tego wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wziął rbr z spp v2 ale nie produkują :-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

 

Ale o co pytasz?

Brałeś po uwagę i co z tego wyszło?

No oczywiście pytam, który będzie lepszy.

Poza tym jest duża różnica w cenie, a buduję dom (już parę lat) metodą gospodarczą o każdy grosz się liczy.

Nie jestem znawcą, więc chcę wiedzieć, czy różnica ta ma odzwierciedlenie w jakości.

Poza tym bardzo ważne jest dla mnie - jako dla laika w sprawach palenia w CO - to, czy sterowniki oferowane w Skam-p pozwalają na w pełni automatyczną pracę kotła tak jak w przypadku eCoal.

 

Bierze pod uwagę ale boi się i czeka na potwierdzenie ze strony userów  , który brać ...

Sedno tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecoal to automat. Natomiast spp to sterownik z ręczna nastawą (można powiedzieć taki półautomat), ale prowadzi kocioł bezbłędnie i czysto. Co do jakości wykonania wymiennika to jak dla mnie rbr jest lepszy od skama. Za to skam w tej cenie jest bezkonkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wziął rbr z spp v2 ale nie produkują :-p

 

... spp to sterownik z ręczna nastawą (można powiedzieć taki półautomat), ale prowadzi kocioł bezbłędnie i czysto ...

Czy spp V2 lepiej steruje kotłem niż ecoal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie mówi że spp jest lepszym sterownikiem, ze względu na algorytm sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jest duże i uważam , że SPP Boleckiego jest jedną z najlepszych maszyn do sterowania kotłami , a jak ktoś ma wątpliwości mogę podać numer do producenta .

Dla mniej wtajemniczonych, mamy w gratisie podgląd i sterowanie przez Internet , dowolne w wersji V2 sterowanie dmuchawą ( liniowe lub cykliczne ) , tego nie ma żaden inny sterownik , i nie jestem synem Boleckiego tak dla jasności . 

 

Dopiszę jeszcze tylko jedno , Opanowanie przewymiarowanego kotła z podajnikiem tłokowym stało się możliwe dzięki sterownikowi SPP . Jeżeli ktoś zna zasadę pracy tłoka i wie jak to potrafi smolić, nie będzie miał złudzeń. A Zawijan  wie, o czym piszę .

 Autorze tego wątku zastanów się nad tym miałem przy nowym domu ! Nie wiem za jaką cene możesz go kupić , ale nowy dom z miałem to jak syrena bosto z doładowaniem , bedzie jechać ale prychać też. 

 

A jak kogoś to dalej nie przekonuje to zapraszam na forum Boleckiego tam jestem pod tym samym nickiem i wystarczy poczytać .

Weź kolego kocioł RBR jak dobrze radzą tu koledzy do tego Grzesiek suspenser dołozy Ci SPP i będziesz palił czym będziesz chciał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę że misiek jest złym sterownikiem. Po prostu spp jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt jeśli chodzi o palniki to coś przeoczyłem i za to przepraszam ! Batory to fajny pomysł przy ekogroszku , przy miale bym uważał na grzanie się palnika , Ogólnie przy miale bym sie wachał czy go stosować,. ŻADEN  OBROTOWY  do miału się nie nadaje Jak bardzo chcesz to Batory 10kW + ster boleckiego i coś z tego będzie 

 

Co do tego mojego poprzedniego wpisu to nikt nie napisał że to będzie retora ! ale przepraszam za wątek tłoka , którego nikt tu nie podejmował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ŻADEN  OBROTOWY  do miału się nie nadaje Jak bardzo chcesz to Batory 10kW + ster boleckiego i coś z tego będzie 

 

A dlaczego ŻADEN obrotowy do  miału sie nie nadaje? Masz jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miała być taka prosta sprawa.

 

 

Od 1października w produkcji tylko Vta klasa zgodnie z rozporządzeniem i publikacją w dzienniku ustaw.

Patrz zatem na Skamp-pv dostępny od 2016, nowa konstrukcja, palnik, wykonanie.
Lub od niedawna nowe rbr+ czy jak tam nazwali.

Czy te nowe kotły będą dobrze spalały sam miał?

 

 

 


.... Weź kolego kocioł RBR jak dobrze radzą tu koledzy do tego Grzesiek suspenser dołozy Ci SPP i będziesz palił czym będziesz chciał 

 

 

To jest taka opcja? Wynika z tego, że eCoal ma problemy z prowadzeniem kotła na miale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze link do rozporządzenia:

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/1690/1

 

Skamp-PV 13 i 20kW oprócz ekogroszku próbowaliśmy na groszko-miale

Sam takim opałem paliłem tez u siebie.

Groszko-miał to m.in. eko-fins

 

Sam miał - próbowałem, ale na dłuższa metę chyba bym nie chciał tym palić, za dużo odpadu, za dużo zabawy.

Z miałem bardziej chodzi o spiekalność jak kaloryczność, tyle,że tu cos miali kombinowac, aby nie było dostepnych miałów bodajże <23MJ

a to wielka szkoda, bo np. taki miał z sobieskiego czy Janki 19MJ bardzo fajnie w batorym czy ardeo-ironie obrotowym spalić było można

Natomiast miały 23-25MJ bywają już w retortach problematyczne, za taki w miarę nadający się uchodził swego czasu bodajże 23D z Piasta, ale jak ludzie pisali miały z Piasta wypadają loteryjnie.

 

do zabawy z miałami czy groszko-miałami lepiej mieć opcję zmiany nastaw pracy, jak wsypiesz dobry ekogroszek - ecoal cię zadowoli.

Tak cichuteńko mówiąc w drugą stronę tez to działa, chodzi o zestaw kocioł-sterownik, ale o tym na priva

 

w SPPv2 przy sofcie liniowym nie ma nastaw, trzeba w kodowym wpisać dobry przesyp palnika, podać jego prawdziwa kalorycznośc i tyle. W menu masz wybór max. mocy i podajesz np. 15kW, obok druga ikona korekcji powietrza +,- wartość 5 i to wsio. Jest mały haczyk - napisane pod konkretne wentyle.

W sofcie oficjalnym dane wyjściowe np. 5sek podawanie, 35sek pauza, dmuchawka X i to tyle z podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co pytasz?

Brałeś po uwagę i co z tego wyszło?

 

Ano wyszło to, że trzeba kupić kocioł, którego nie produkują - albo RBR z spp v2 albo Skam-p z eCoalem albo kotły 5 klasy, które nie lubią miału. :blink:

 

Teraz to już naprawdę nie wiem o co zapytać. No chyba jeszcze o ten miał - czy naprawdę nie będzie dostępny na rynku konsumenckim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnej lokalnej perspektywy już są kłopoty z zakupem miału dobrej jakości. Na twoim miejscu dałbym sobie spokój z miałem a nawet z ekogroszkiem który wyjątkowo podrożał. Do takiego domu jak masz wybrałbym pelet. Z resztą rozglądnij się po okolicy czy sprawdź ceny i dostępność w internecie i sam wyciągnij wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ja z miału przeszedłem na pellet i wcale nie płacę za to dużo więcej . 

Z nieba mi spadasz.

Napisz coś o kosztach obydwu rozwiązań, jakie są różnice w wydatkach, jaki masz kocioł. Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.