Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniami Palnika Kipi I Regulatora Plum


Janusz1977

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję, aby kolega sprawdził i podał wersję ostateczną bo faktycznie zakręcone...

Zresztą czynność ta, (wpisywanie wydajności podajnika) nie jest czynnością jednorazową, tak więc poprawne jej przeprowadzenie może okazać się gwarancją sukcesu;) Różnice w wydajności potrafią zmieniać się znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z instrukcji palnika. Test wydajności. Później napiszę ustawienia sterownika https://www.fotosik.pl/zdjecie/db6b1da03a43a849

Edytowane przez Janusz1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w tryb sterowania ręcznego, puść mu podajnik, cykl trwa 2 minuty, wykonaj to 3 razy pomnóż przez 10 i masz wynik.

Lepszy byłby widok wyświetlacza, wtedy można by rozwiać wątpliwości czy mnożyć przez 10:)

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To robi się tylko po to aby napełnić podajnik w 100 %. To nie jest test wydajności. Mam przed sobą instrukcje palnika nie ma nic takiego aby pomnożyć to przez 10. dzwonię do firmy KIPI. Napiszę co Oni powiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ustawienie parametru wydajności podajnika, nie ma znaczenia czy załączysz test 6 minutowy, czy zrobisz to przez tryb ręczny. Różnica polega na tym, że przy 6 minutowym dodatkowo załącza się wentylator. Masz zważyć to co wypluje podajnik. Ot cała filozofia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie robię. Te 6 min to jest już fabrycznie ustawione. To co wyleci z podajnika ważę i wpisuję bo na ekranie fabrycznie wyskakuje mi 1100 g i tam trzeba to wpisać po zważeniu.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne 10 z 20

 

Test wykonany. Wyszedł troszkę inaczej z powodu ustawienia podajnika. Wilgotność pelletu to 4,5-5,2 %. Sprawdzane na certyfikowanej wago-suszarce laboratoryjnej gdzie pracuję.

Zdjęcia są robione krok po kroku oraz pokazane ustawienia. Nadal płomień 15-30 % Płomień w palniku to 20-30 cm tak na oko zmierzone.

post-74488-0-40812800-1505740043_thumb.jpg

post-74488-0-52087100-1505740071_thumb.jpg

post-74488-0-57370600-1505740073_thumb.jpg

post-74488-0-56023800-1505740075_thumb.jpg

post-74488-0-08892800-1505740077_thumb.jpg

post-74488-0-66434200-1505740078_thumb.jpg

post-74488-0-17024300-1505740080_thumb.jpg

post-74488-0-86637000-1505740081_thumb.jpg

post-74488-0-43219600-1505740083_thumb.jpg

post-74488-0-04798200-1505740085_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sytuacja się wyjaśniła, nie wykonujesz żadnych równań matematycznych. R.Control ma inny soft. Większość wpisów dotyczyła od S.Control w górę.  Z kalorycznością trochę zaszalałeś.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem tyle aby pobierało mniej pelletu ale i tak pobiera dużo. Zmieniłem na 5,0

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pellet to co to? Co to za towar? Jak wpiszesz kaloryczność mniejsza to będzie brał jeszcze wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet "no name" podobno dobry. Pompy zmieniłem na 50 a moc palnika na 17KW. Na razie jest na postoju. Czy te ustawienia które mam są dobrze ustawione? Czy jakoś można pozmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie tak z tym płomieniem!

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że problem tkwi w poprawnych ustawieniach parametrów"czas cyklu pracy" oraz "wydłużenie czasu pracy podajnika 2". W sterowniku S Control i palniku Revo wszystkie parametry, oprócz wydajności podajnika, dobierane są automatycznie i fajnie to działa. Może ktoś pomoże Ci dobrać właściwe parametry pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z userem Patrol, on jest obcykany w tych sprawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w tabelce masz poprawne ustawienia dla poszczególnych progów mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zasada wydaje się ta sama :). Palnik jak palnik, ale tu chodzi o sterownik R Control

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.