Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość witek1234

Pytanie po co Ci ten patent? Żeby nie lało do komina? Żeby ładnie wyglądało? 

Ciągu to nie poprawi, wbrew temu co piszą. Jeśli konstrukcja będzie zaślepiona od góry to pogorszy ciąg i ewentualny dymek zamiast w górę, będzie się rozpraszal na boki w efekcie zadymiajac wszystko wokół. 

Ale jeśli podoba Ci się takie wykończenie komina i to jest dla Ciebie istotne to czemu nie? Spełniać będzie funkcję estetyczną. Przy węglu i tak długo nie pozyje bo siarka go zje szybko. Takie cudeńka widzę przy gazie lub do wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Kupuj. Na ile to poprawi sytuację nie wiem , ale coś zawsze. Choć szkoda że podczas budowy majster pominął ten szczegół.

Tylko powinno to być ocieplone bo będzie kondensat spływal do komina.

Jeszcze jedno - piszę żebyś nie czuł rozczarowania. Miałem taką końcówkę wys. 0.5 m i g....o to dalo... Jeśli chodzi o poprawę ciągu. Po dwóch latach siara to zjadła a jakiejś poprawy ciągu nie zauważyłem. Musiałbym dac nie 0.5 m a ze dwa.No ale ja miałem inny cel, szło o to by nie zaciagalo dymu do kanału wentylacyjnego. Ten cel osiągnąłem na krótko. Najlepiej domurowac ale nie każdy chce.

Poradę Ci dałem. Ty przemyśl temat i przede wszystkim przeczytaj tą informację na pomaranczowo gdy wchodzisz na forum. Jednoznacznych i super porad tutaj nie otrzymasz bo nikt nie da gwarancji czy jakiś pomysł wypali. My dajemy wskazówki z własnych doświadczeń ale przecież twoje doświadczenia mogą być inne,  a nasze nie dadzą gwarancji czy problem rozwiążesz. Twój wybór i ryzyko. Hejka.

Edytowane przez witek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję konkretnych porad a wymiany doświadczeń, za co jestem bardzo wdzięczny :) Komin stawiałem sam, z bloczków + wkład z kwasówki + wełna. Kotłownia to przybudówka dość niska i sam komin wystaje już ponad dach 120 cm, więc za bardzo domurować się bez dodatkowych odciągów nie da. Stosować ruchomych elementów typu strażak nie chcę, bo to hałasuje, zwłaszcza jak mocniej zawieje czy pada deszcz. Ocieplone przedłużenie kominowe wydaje się chyba jedynym rozwiązaniem i oczywiście od początku jest mowa o OCIEPLONYM przedłużeniu. Kondensat w kominie i piecu to temat mi znany aż za dobrze...

Edytowane przez andrz6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

A może jednak ten wentylator wyciągowy. 

Zresztą zawsze możesz zrobić eksperyment. Kawałek rynny o długości oryginalnej nasady i załóż na wylot komina. Od ręki i bez ryzykownych kosztów dowiesz się czy to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest też trudne do oceny czy działa takie dorazne sprawdzenie. To zależy też od wiatru, ciśnienia atmosferycznego itd. Byłby to w sumie dodatkowy 1 metr komina, bo taką nasadę bym kupił. W tej chwili mam od czopucha 250 cm komina. Jak piec i czopuch czysty to ciągnie bardzo dobrze i nie cofa ale jak jest nieco zabrudzony to zaczynają się problemy. Słaby ciąg wpływa też na szybkość zapychania się kanału i czopucha. Myślę, że dodatkowy metr komina poprawi nieco sytuację. Wentylatora wyciągowego się trochę boję bo w braku zasilania może tamować wydostawanie się spalin. A sam wyciąg może przyczynić się do zapłonu sadzy w kominie. Chyba, że się mylę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witek1234 napisał:

Tylko powinno to być ocieplone bo będzie kondensat spływal do komina.

Jeszcze jedno - piszę żebyś nie czuł rozczarowania. Miałem taką końcówkę wys. 0.5 m i g....o to dalo... Jeśli chodzi o poprawę ciągu. Po dwóch latach siara to zjadła a jakiejś poprawy ciągu nie zauważyłem. Musiałbym dac nie 0.5 m a ze dwa.No ale ja miałem inny cel, szło o to by nie zaciagalo dymu do kanału wentylacyjnego.

1.Zgadzam się z kolegą - ocieplenie musi być wew - najlepiej z wełny.   - 1 rok miałem bez ocieplenia - masakra - komin mi zaczał zamakać  bo zimne powietrze opływało blache rozgrzaną od wew ciepłym dymem i w srodku sie całosc skrapalała niesamowicie - nie wierzyłem co zobaczyłem po 3 miesiącach.  Teraz ociepliłem nasadkę wełną 5cm grubosci i na to poszła cienka blacha inox.   (od wew mam blache 2mm grubości i nie ma opcji aby ją zżarły kwasy bo kupiłem to używane a gosć palił 5 lat a potem sprzedał i blacha jest dalej gruba fest.
2. Ja mam koncówkę 40cm i naprawde daje to radę - tj. mi też chodziło o zaciąganie spalin do wentylacji przy zawirowaniach wiatru pomiedzy kominem a dachem . teraz tego nie ma.

3. spróbuj jechac do zakładu gdzie zaginają blache - aby ci zrobili to na zamówienie bo to coś w castoramie to chinskie badziewie jak widzę z blachy 0.5mm - 2mm od wew jest podstawa .

takie coś zrobią ci drożej ale nie ma jakoś tragedii.

Najtaniej bedzie aby co ktoś wygiał z blachy 2mm ruron na 1m dł  - i zamiast spawania złącz to na nity zrywalne z nierdzewki albo jak jest dobry blacharz to zrobi ci zagiecie na felc.

Potem podstawe wytnij flexem z blachy też 2mm i też bym to zamomocował na nity do rury., następnie zrób ocieplenie z wełny min 3cm albo 5cm (wełna to groszowe sprawy) 

 na koniec niech ten sam blacharz zrobi ci zew obróbkę z blachy 0.7mm i całosć uszczelnij silikonem wysokotemperaturowym do silników (350;c) plus złącz to na nity z wew blachą.

takim sposobem zapłacisz za to max 200-250zł a bedzie to na lata.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od komina, dziś pierwsze w życiu rozpalenie od góry drewna w camino. 10 godzin stałopalności na suchej sośnie - kopiaste wiadro. Z początku zapalił mi się niemal cały wsad bo skapnęło trochę podpałki na dół ale generalnie bez jakiejkolwiek ingerencji przez 10 godzin na 40 st. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holzgas - to taki piec na drewno który dopala gazy z dymu

Kiszenie pełną parą - wydajność żadna.   Ja paląc w DS to samym wiadrem potrafie rozbujać piec z instalacją 500l wody do 70;C . Poprzedni zebiec - coś jak twoje camino  na zrobienie czegos takiego potrzebował 2 takie wiadra tylze ze wiekszośc dymu który jest palny i daje energie wywało przez komin....

także Camino plus drewno to takie urządzenie do utylizacji drewna bo wydajne to absolutnie nigdy nie bedzie - ten piec jest w 100% tylko do wegla i nic pozatym 

Edytowane przez mikkei
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam jeszcze takie pytanie. Jest pogoda więc chyba zabiorę się za naprawę starego camino. Chcę usunąć jeden pęknięty człon środkowy. Trzeb piec rozbierać po kolei czy można od razu dobrać się do członu środkowego? Jakiej pasy zaleca się do tulei? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DzonyZerg napisał:

@marcin25
O co Ci chodziło z tym kiszeniem i HG?
Stalopalnosc?

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka
 

Chodzilo mi o stalopalnosc,camino ktory ma szczatkowy wymiennik ciagnie 10h i to na sosnie. Mysle ze zaden HG nie moze sie tym pochwalic. Wiem co mowie,sam mam camino w kotlowni i pale w nim drewnem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234
11 minut temu, andrz6 napisał:

Piec już w częściach, poszło gładko tylko jak wybić tuleje?

Włóż od wewnątrz klocek czy coś innego, w miarę twardego ale i elastycznego i wybij. Wyciagasz oczywiście tylko te złączki , które pozostały w uszkodzonym członie. Jako uszczelnienie można cieniutko posmarować sylikonem wysokotemperaturowym (czerwonym) ale nie jest to konieczne bo złączka wchodzi ciasno i praktycznie wszystko zostanie wyciśnięte. Ja jednak dawałem . Dla spokoju ducha.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.