Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym rusztem to nie ma takie hop-siup... Trzeba cały palnik rozbebeszyc żeby się dostać do niego... Kiedyś się mi zablokował to wiem co pisze. Ja go nie czyszczę, skoro działa to niech tak zostanie. Może ktoś ma inne doświadczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o palnik biopell3 to ruszt wyciąga się bez większych problemów i żadnej siły. Może w starszych wersjach jest gorzej, ale u mnie tylko unoszę lekko ruszt do góry i wyjmuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejeczka, tak informacyjnie pisze... mam zawór czterodrogowy i z niego rozchodzi się na grzejniki i podłogowe (ona ma dodatkowo zawór mieszający do obniżenia temp.) wygląda to tak że mam ustawione na zaworze 45* i tyle idzie na grzejniki a na podłogę przez mieszacz mniej, ale nie o tym... I teraz dzisiaj zauważyłem że termostaty dały sygnał że chata dogrzane i czerwony domek główny i zaworu ale cwu jeszcze dogrzewalo i pomimo że domek  był czerwony to zaworu nie zamkło i ciepło uciekoało na instalację przez rury... I wykombinowalem aby dać w ustawieniach zaworu obniżenie pokojowki na max. Czyli 35* i zawór się zamknął a przy tym temp c.o. poszła do góry... Czyli wychodzi na to że jeżeli zawór jest otwarty a pompy nie działają to tak czy siak są straty która ucieka po instalacji.
Takie moje spostrzeżenia... Miłego wieczoru.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2019 o 20:47, Trolik76 napisał:

Jak tam PJu !  Opanowałeś problem  z tym rozpalaniem? 

Przepraszam że tak długo nie odpowiadałem, problemem był przewód łączący pokojówkę z piecem (prawdopodobnie chodziło o to że zasilanie i sterowanie było w jednej wiązce). Po wymianie kabla i rozdzieleniu zasilania i sterowania w osobne wiązki problem ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz to spoko. u mnie to się zdarza  co jakieś dwa dni.kabla nie wymienię  bo puszczony pod tynkiem......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się zablokował... miałem taką sytuację że się otworzył i nie mógł się zamknąć... blokował go spiek który dostał się pomiędzy ruszt a prowadnice

Edytowane przez pepa81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ze zbyt dużym spalaniem ma i ja (około 25 kg doba) serwisant z tech,a podpowiedział że można zredukować spalanie obniżając sprawność kotła ze 100% na 90% i powinno pomóc ( ale u mnie przy wartości 90% nie osiąga temperatury zadanej 65 *C) i znowu zonk :(

 

Edytowane przez gilbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ochronę powrotu mam wyłączoną ponieważ nie mam pompy dodatkowej do powrotu i pewnie tutaj tkwi problem cały czas wywala mi alert że mam zbyt niską temperaturę powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Nie tutaj instalacja jest wykonana ok z zaworem 4d i automatyką czytałem tylko wcześniej na forum że jest montowana jeszcze dodatkowa pompa która odpowiada za dogrzanie powrotu i tylko jej nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, gilbas napisał:

ochronę powrotu mam wyłączoną ponieważ nie mam pompy dodatkowej do powrotu i pewnie tutaj tkwi problem cały czas wywala mi alert że mam zbyt niską temperaturę powrotu.

I tu trafiłeś w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gilbas ochronę powrotu na zaworze 4d najlepiej ustawić z własnych obserwacji tak aby była jak najmniejsza, ale żeby powrót nie różnił się od temp kotła powyżej 10* Jak dobrze ustawiasz to zawór nie otworzy Ci się na 100% bo nie biedzie miał takiej potrzeby. Powrót będzie dogrzany i temperatura zaworu będzie zadaną. Jak ustawiasz powrót wysoki to dla sterownika ochrona powrotu to priorytet i wtedy zawór będzie swirowac. Zamykać i otwierac, bo musi pilnować powrotu, a gdy już będzie powyżej zadanej temp powrotu to się otwiera na układ i do kotła wraca zimna z obiegu więc znów się zamknie i tak w kółko. Pompa kotlowa pomoże utrzymać dobra temp na powrocie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.