Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, mayos napisał:

 

Za radami z innego wątku zwiększałem dawki zwiększając kaloryczność. Jeszcze gorzej. Zwiększałem dmuchawę, jeszcze gorzej.

 

Tego zdania nie rozumiem , jeśli zwiększasz kalorycznosć to dawki się zmniejszają .

Poza tym to prawda pellet musi się zajmować jak najbliżej podajnika , jak żar przesunie się bliżej wylotu to zaczynają sie kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kordjano napisał:

Tego zdania nie rozumiem , jeśli zwiększasz kalorycznosć to dawki się zmniejszają .

Oczywiście źle napisałem. Zwiększałem kaloryczność przez co zmniejszały się dawki. 

Teraz jest ok po nocy. Nawet nie dymi. 

Palę i obserwuję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może troszeczkę nie w temacie, ale prosiłbym o pomoc ze zgraniem panelu pokojowego ecoSTER TOUCH ze sterownikiem ecoMAX860P TOUCH. Po podłączeniu panela do sterownika panel się uruchamia, jednak nie ma żadnych parametrów z kotła, kocioł nie reaguje na panel, w ustawieniach serwisowych w wyborze termostatu brak opcji ecoster tylko wyłączony lub uniwersalny. Na panelu w informacjach widoczny jest Panel, Moduł A i panel ecoster z wersją oprogramownia, na panelu na kotle tak samo w informacjach widoczny jest panel ecoSTER T3 ale w wersji softu pojawia się napis BLOCKED. Wersje softu to Panel 11.14.26 Moduł A 11.11.32P1 ecoSTER TOUCH T3 1.14.80. Czy taka sytuacja może być spowodowana różnicą w wersjach softu, czy to kwestia ustawień kotła/panela? Panel ecoster jest podłączony do gniazda G3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek20

Zrobiłem zawirowywacze na wzór Twoich. Miałem wcześniej ale zrobione z płaskownika skręconego wzdłuż osi... Tamte dawały efekt, ale znikomy, te zygzaki sprawują się lepiej. Temperatura spalin spadła ale do Twoich 80ciu brakuje... Zaczynam dochodzić do wniosku że u mnie powodem może być wysoka temperatura w kotłowni(25-26°) bo kiedy ja porządnie przewietrzyłem to temperatura spalin znacznie spadła. Mam kotłownie w budynku gospodarczym 20m od domu i celowo zostawiłem w niej niezaizolowane rury aby się dogrzewała na wypadek mrozu, ale widzę że to był błąd. Trzeba chyba zaizolować i wstawić grzejnik z głowicą ustawiona na śnieżkę, w ten sposób będę grzał tam tylko wtedy kiedy jest to konieczne. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nowy pellet od lokalnego producenta sosnowy a1 . Pytanie mam którym parametrem operować aby pozbyć się takich spieków? Palnik kipi sterownik ecomax860. Poprzedni pellet wypalał się na pył. Ustawień nie zmieniałem jedynie wagę z testu 6min wpisałem taka jaka wyszła na nowym pellecie. Pozdrawiam

IMG_20211116_222553.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie są spieki. Tylko niedopalony pellet. Za dużo powietrza i za częste czyszczenie.

Ale dobrze jakby się ktoś inny wypowiedział 🙂

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mayos napisał:

Za dużo powietrza i za częste czyszczenie.

Powietrze było za małe bo komora się ciemna zrobiła.Podniosłem o dwa oczka na każdym progu teraz mam 33/31/29 intensywność czyszczenia miałem 3% zmieniłem na próbę na 7%. Tak na logike to pellet powinien dłużej poleżeć w palniku to by się wypalił do końca.Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 14:39, gregor1234 napisał:

Witam, może troszeczkę nie w temacie, ale prosiłbym o pomoc ze zgraniem panelu pokojowego ecoSTER TOUCH ze sterownikiem ecoMAX860P TOUCH. Po podłączeniu panela do sterownika panel się uruchamia, jednak nie ma żadnych parametrów z kotła, kocioł nie reaguje na panel, w ustawieniach serwisowych w wyborze termostatu brak opcji ecoster tylko wyłączony lub uniwersalny. 

Czy ten ecoster kupiłeś dedykowany pod Kipi? Bo jak nie to taka sytuacja będzie właśnie.

1 godzinę temu, tablo888 napisał:

Powietrze było za małe bo komora się ciemna zrobiła.Podniosłem o dwa oczka na każdym progu 

Jaką obecnie masz ustawiona kaloryczność?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, palacz66 napisał:

Jaką obecnie masz ustawiona kaloryczność?

Edytowane 36 minut temu przez palacz66

5.1 na poprzednim pellecie było 5.0 Jak mam rozumieć tą intensywność czyszczenia np jak zwiększam procent to co się powinno dziać? Wiem,ze zwiększając kaloryczność sypie pelletu Mniej. Dodam,ze pelle w wodzie rozpuszcza się extra i nie widac jakiegos syfu czysta trocina.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie intensywności czyszczenia powoduje, że palnik się częściej obraca, przez co palący się pellet szybciej przesuwa się ku końcowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tablo888 napisał:

5.1 na poprzednim pellecie było 5.0

Zwiększ do 5.6 i zobacz co się dzieje. To nie są spieki tylko nie spalony pellet. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mayos napisał:

Zwiększenie intensywności czyszczenia powoduje, że palnik się częściej obraca, przez co palący się pellet szybciej przesuwa się ku końcowi

Czyli tak na chłopski rozum. Zwiększenie tego parametru będzie powodować wypadanie nie spalonego pelletu 😕Wróciłem do tych 3% i zwiększyłem kaloryczność z propozycją palacza na 5.6 zobaczymy jak to będzie.Wiem,ze to kwestia ustawień.Trzeba to tylko dopracować.Gdyby nie te podwyżki pelletu to został by ten sprawdzony europellet mam go jeszcze tone na mrozy.1wrzesnia płaciłem za 1050kg 970zl teraz 970kg kosztuje 1300.Tutaj za równą tone dałem 1000zl z transportem.Pellet wydaje się ok nie czuć jakichś dodatków rozpuszcza się super jednak jest noname Pozdrawiam

Edytowane przez tablo888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tablo888 zwiększenie intensywności czyszczenia spowoduje jeszcze większe wypadanie nie spalonego pelletu. Musisz zmniejszyć dawki plus ewentualnie zwiększyć nadmuch. Na początek kaloryczność. A jeszcze pytanie jak masz ustawiona pracę palnika? Wrzuć ten pellet do szklanki zobacz czy tonie mocno na dno.

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pellet Karoń, możesz wypróbować. Ma dobre opinie. Nie wiem jaka cena teraz jest ale dwa miesiące temu około 800zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace palnika ustawioną mam na stałą w charmonogramie. Włącza się o 6rano i tak chodzi do 21. Parter jest na sterowniku salus gdzie po dogrzaniu zmniejsza temp na obieg.Reszty pilnują głowice na kaloryferach. Mieszkamy z teściami u nich cały czas musi chodzić bo dotykając grzejnik ma być ciepły co zrobić takie uroki.U nas na poddaszu dogrzewa i pompa na mieszacz 2 staje i kocioł tak sobie pyrka na małych mocach.Pale w standardzie moc kotła obniżona do max 15 średnia 7 min 4 taki sposób palenia się sprawdza jak do tej pory.Co do pelletu to po wrzuceniu do szklanki opada na dno częściowo. Zajmuje mu 2min do pełnego rozpuszczenia.Rozumiem,ze zmniejszanie dawek robić kalorycznością? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile spalasz pelletu w taki sposób? U mnie o połowę mniej jak chodzi od termostatu. Przemysł sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "chodzi od termostatu"?

Interesuje mnie zmniejszenie ilości spalania więc pytam.

Pokojówka? Pogodowka?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayos

Pompy wyłączają się od termostatu.

Palnik po osiagnieciu temperatury kotła wygasza się i czeka aż ecoster da znać kiedy włączyć pompy. Czyli 22.6 mam ustawioną jak spadnie o histereze 0.3 w chacie to pompy start histereza kotła to 17, jak wyciągnie wodę z kotła instalacja, rozpala się palnik i tak w kółko. Czyli ecoster czuwa nad wszystkim. I to uważam za duża oszczędność. Po to mamy grzałki w palniku żeby rozpalał się kiedy trzeba i dążymy do jak najdłuższej przerwy w rozpalaniu i pracy palnika wtedy mamy oszczędności przynajmniej ja tak uważam i u mnie tak jest. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, palacz66 napisał:

Ile spalasz pelletu w taki sposób? U mnie o połowę mniej jak chodzi od termostatu. Przemysł sprawę.

Przy tych temperaturach do 25kg z CWU na 7osob. Temperatury w domu poddasze 23.8 a parter tak jak mają poustawiane termostaty na grzejnikach czyli dużo 24+. Dom jest duży stary przeszło 100letni ocieplony grafitem w zeszłym roku 15i18cm.Na samo CWU latem szło plus minus 7kg doba.Jak mam wysłuchiwać ze w tym pokoju jest zimno a w tym za gorąco to już odpuściłem i tak sobie chodzi. Pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie dużo spalasz w takim razie na jakiej mocy trzyma palnik średnio przez tyle godz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest źle Mi się wydaje tym bardziej ze temperatury w domu ekstremalne dla większości i budynek duży bo 240m.Palnik większość czasu chodzi na 7KW.Np jak wyłączy się poddasze jak teraz to pyka sobie na 4KW. Najgorszy jest rozruch rano i dogrzewanie CWU to wskakuje na 15KW. Próbowałem palić tak jak piszesz wyłączając pompę.Dom jest na tyle duży,ze nawet ustawiając termostat w najchłodniejszym miejscu to i tak się nie sprawdzało i czuć było dyskomfort.Mi to ogólnie na poddaszu nie przeszkadza i tak to właśnie chodzi pompa robi stop.A parter zadaną mam na obieg 46stopni ustawione na termostacie 23 jak dobije to obniża na kaloryfery do 40 a reszta już głowice jak są ustawione co kto woli.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy budynek jest inny i potrzebuje innych ustawień. Najważniejsze, że Wam pasuje.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo dała przeróbka instalacji z zaworów 4d na 3d i sprzęgło plus pompa na powrocie z ATV 55 stopni.Odezwe się wieczorkiem jak po zmianie tej kaloryczności tak na oko to jest lepiej ale poczekam.Pozdrawiam

IMG_20211117_122122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, że lepiej bo i w twoim przypadku oszczędniej. Pokaż instalacje. Też mam ATV i sprzęgło 😉

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20211117_132147.thumb.jpg.ad660ce01eb87b122fcdaf3da8f412a3.jpgIMG_20211117_132151.thumb.jpg.e1eaa987b813fc8ba7f22999b7cef3b0.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.