Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pellet mam z mieszanki trocin dębowo- sosnowych 18MJ/kg tak pisze bynajmniej na worku. Ktoś pytał

Czas to ja mam jestem na emeryturze,ale powoli tracę cierpliwość i  boję się za bardzo mieszać w ustawieniach, poza tym z tego co tu czytam to po wprowadzonych zmianach trzeba obserwować wiele rzeczy:popiół, strumień ognia , ilość spalanego pelletu itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rychu29 napisał:

mieszanki trocin dębowo- sosnowych

Czyli bardziej dębowy, bo ta sosna to służy tylko do zlepienia tego pelletu. Spektakularnego płomienia na tym pellecie nie osiągniesz. Jak będziesz miał pellet iglasty to zauważysz różnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar 76 ja już spaliłem w kotle od 25.06.2020 2 tony peletu sosnowego Olczyk.Myślałem, że pellet dębowy tak jak drewno dębowe będzie lepszy od sosnowego.

Samo życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętam to do końca moich dni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu29 sam widzisz że dobre paliwo to 90% skuteczności w tym żeby cieszyć się z korzystania automatycznego kotła na pellet. Też na początku popełniłem ten błąd i zakupiłem gorszej jakości pellet po tej nauczce stwierdziłem że cena nie gra roli jeśli w grę wchodzi bardzo dobrej jakości paliwo. Bardzo łatwo wtedy ustawić palnik i jakie kolwiek zmiany w ustawieniach możesz zauważyć po 5 minutach pracy palnika. Przy tym poprawia się spalanie. Przy mojej wielkości instalacji i mocy palnika na dobrym pellecie zużycie mam stanowczo małe Przy paleniu paliwem złej jakości nie dość że spaliłem go 2x tyle to jeszcze Przy tym były same kłopoty. Jak tu wyżej któryś z kolegów zauważył że zamieszkał w kotłowni. Ja również postawiłem sobie taboret na wprost kotła żeby dać nogą odpocząć. Teraz jak palę dobrym pelletem to taboret jest mi potrzebny tylko żeby posłuchać moiłego szumu palnika  :) wszystko sterowane jest teraz za pomocą EcoNet300 aż miło. Pozdrawiam i życzę ciepliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet dębowo liściasty skusił mnie kalorycznością ma min.18MJ/kg, olczyk 16.5 no i cena .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za paletę Lavy 65 worków ostatnio zapłaciłem 926zł i przy zakupie kolejnej paletę Lavy nie muszę już nic zmieniać w ustawieniach powtarzalna jakość paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar 76 niestety nie mam, ale wczoraj sprawdzałem co to jest i do czego służy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu29, pellet dębowy będzie potrzebował czasu na spalenie. Czyli musi się dobrze rozpalić, więc następna dawka paliwa musi spaść w dużych odstępach czasu. Więc trzeba będzie podnieść kaloryczność i to być może na jakieś 5,6 a może i trochę więcej. Wydłużyć czas pracy do nawet 30-35s tak jak mówił @misiek30. O obniżeniu mocy mówił @Kordjano, to też sprawi, że palnik będzie dostawał paliwo w większych odstępach czasu. No i nadmuch. Wydaje mi się, że potrzebny będzie większy niż standardowo, ale to musisz sprawdzić. Do tego dochodzi czyszczenie, czyli będzie potrzeba skrócić odstępy między czyszczeniem być może na 120s , a może nawet na 90 s. Intensywność czyszczenia 4-5%,  Ale te wszystkie wartości musisz dobrać samodzielnie obserwując płomień. Czyli na rozgrzanym kotle, tak powyżej 55 stopni otwieramy na bardzo krótko drzwiczki i zapuszczamy pawia na płomień. 

Będziesz się mordował Rysiek, ale jeśli nie będziesz miał econeta, który trochę ułatwiłby sprawę i pelletu iglastego, nie unikniesz siedzenia w kotłowni. Więc wygodny taboret będzie potrzebny. Do tego jakieś piwello, albo termos melisy i jakoś zmordujesz ten pellet. A jak kupisz lepszy pellet, nauka zacznie się od nowa... ;-))) Tyle mogę poradzić. Długa i wyboista droga przed tobą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mieszka w kotłowni to econet jest bardzo pomocny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek30

A czy moduł econet 300 jest "uniwersalny" do wszystkich kotłów? Tzn, muszę kupić konkretny czy mogę sobie zamówić z alledrogo najtańszy i będzie śmigał z moim kociołkiem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego nie wiedziałem czy uderzać od razu do kotłospawu czy po prostu zamówić sobie do paczkomatu z allegro, różnica w cenie niby ~60 zeta , zawsze na jakieś piwo by zostało :)

Edytowane przez Manti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Cezar 76 za wyczerpującą odpowiedź dla mnie laika w tych sprawach konieczną. Tylko pytanie czy wszystkie te nowe parametry wprowadzić na raz czy stopniowo i obserwować palenie- strumąłień ognia.

Co dziś zauważyłem ciekawego przy rozpalaniu po postoju miałem płomień 100% , a jak zaczął  kocioł pracować to płomień w dół. Chociaż jak wszedł na moc 16kw i podajnik palnika podał porcję paliwa to strumień ognia w dół. Obserwowałem płomień dotykach do ściany przeciwnej palnika. Tak sobie myślę czy on nie dostaje za dużej porcji paliwa , chyba podniosę kaloryczność na 5.6 teraz mam 5.5, czas pracy 30

Ja aktualnie prawie cały czas w piwnicy tylko tu przychodzę aby do Was napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu29, próbuj po jednym parametrze. Zostaw na razie ten czas pracy na 30s a podnieś kaloryczność. Domyśliłeś się, dlaczego w nadzorze masz takie ładne wskazania płomienia, albo na mocy minimalnej? Bo palnik dostaje rzadziej paliwo, to raz, a dwa, że następna porcja jest mała. 

Poza tym, na dużej mocy już nie sugeruj się procentami płomienia. Patrz, żeby był długi, spokojny, biało żółty, nie kopcący. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarny21

Z tego co widziałem to montaż econeta nie jest aż taki trudny, wystarczy podpiąć go do sterownika kablem z wtykiem rj11, reszta to już tylko konto na stronie, ale z tym raczej sobie poradzę :P No chyba że w slimko nie jest przez wtyk r11 to już gorsza sprawa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty moztaż ale jeśli masz jeszcze kocioł na gwarancji to chyba lepiej zapłacić serwisantowi bo w razie awarii żeby uwzględnili gwarancję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z drugiej strony też nie chcę gonić serwisanta specjalnie jak okaże się że to 2 minuty roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście wołałem serwisanta właśnie ze względu na gwarancję po to tylko żeby mieć podkładkę w postaci faktury za montaż żeby potem nikt się sianem nie chciał wykręcić. Miałem już różne sytuację w życiu i czegoś mnie to nauczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.