Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

I ja również przestrzegam innych szkoda zdrowia i czasu, chociaż dzisiaj byłem sam w domu to przynajmniej przytuliłem na ustawieniach zamiast żony parę browarów. :D

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
" Ps Mój palnik to 18 kw a gdy dałem mu wszystko na max znaczy się wagę i kalorie to moc wzrosła do 100 iluś kw . 
Wkleiłbym parę zdjęć ale padam na twarz. "
 
 
Rzegus , nie wiem czy w wersji 18 kW jest manualna regulacja ( taka przesłona ) nadmuchu ale w moim 26 kW też miałem problem z niedopalonym pelletem , ile bym nie dał wiatru zawsze lipnie palił , dopiero gdzieś tam doczytałem o tej przesłonie , otworzyłem na maxa i po kłopocie .
W palniku 16Kw takich przesłon chyba nie ma bo ostatnio miałem okazję pogrzebać w takim i za nic nie mogłem tego znaleść

 

Kolego a dasz radę jakieś zdjątka wkleić jak ta przesłona wygląda jak ją otworzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja również przestrzegam innych szkoda zdrowia i czasu, chociaż dzisiaj byłem sam w domu to przynajmniej przytuliłem na ustawieniach zamiast żony parę browarów. :D

Najlepsze, że mój dostawca mówi że z następnej dostawy łuska będzie po 600zł/ tona :D Życzę mu powodzenia. 

Browar to w Twoim przypadku chyba jedyny plus tego paliwa, haha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonecznik po 600??? Chyba sam sobie będzie nim palił

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a dasz radę jakieś zdjątka wkleić jak ta przesłona wygląda jak ją otworzyć ?

 

wklejam Ci str z instrukcji

post-65375-0-60495300-1513711452_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ecostera można podłączyć dodatkowe dwa czujniki temperatury. Po ich podłączeniu w ecosterze widać temperaturę z tych czujników. Jednak do jednego mieszacza można przypisać tylko jeden czujnik, na podstawie którego kocioł będzie pracował. Oczywiście wybór czujnika można dowolnie zmieniać w razie potrzeby.

 

Czujnik pokojowy CT7 - 98; Czujnik spalin CT2S- 96 zł  Jadą już do mnie a się szarpnąłem a co.

 

Od piątku pale tym gorszym a może lepszym tylko w ustawieniach pogrzebiemy skoro nie nadążał się spalać tęmp. spalin myślę że mi pomoże .

 

Koledzy problem na dodatek z netem nie mogę na bieżąco odpowiadać i posty mnie rwie . 

 

Ktoś chwalił się że zna jakiegoś serwisanta KIPI z Pisza nie mogę tego wątku tu znaleźć ??? Jakiś namiar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaglądałem do kotła - jutro może wrzucę zdjęcie - sporo siwego nalotu, jeszcze może nie wygląda to najlepiej, bo eksperymenty na ustawieniach + nieregularne palenie to nic dobrego.

Ma ktoś może na zbyciu CT2S? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jedno pytanie. W trybie CZYSZCZENIE cały czas pracuje mi podajnik 2. Tak ma być? Dopiero niedawno zwróciłem na to uwagę

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ktoś tu go chwalił na forum tylko nie wiem czy w tym temacie Może nasmaruje palnik i podbije przegląd wymagany w gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam tych co mają kominy z cegly wszystkich używających palniczki Kipi jak wygląda sytuacja w środku komina przy tak niskich temperaturach spalin?

Bo ja dziś się przestraszyłem powiem szczerze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje? Bo ja po ostatnim czyszczeniu kotła mam temp spalin między 80 a 110 stopni. Rozmawiałem dziś z instalatorem, ale twierdzi, że nic się nie będzie działo. W tamtym sezonie w miarę oczyszczania kotła po paleniu miałem i dechami z budowy temp spadała mi od 180 w grudniu do 130 w maju.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaglądałem do kotła - jutro może wrzucę zdjęcie - sporo siwego nalotu, jeszcze może nie wygląda to najlepiej, bo eksperymenty na ustawieniach + nieregularne palenie to nic dobrego.

Ma ktoś może na zbyciu CT2S? :)

jakieś 10 miesięcy temu montowałem taki czujnik: http://sklep.tewa-sensors.com/do300c/13044-TT4-PT1000B-174-293-PL.html

solidnie wykonany, jeśli nic się nie zmieniło to jego parametry:

pomiar ciągły do 350C

pomiar chwilowy 400C

element pomiarowy 6cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palilem drewnem i weglem. Piec 24kw ogrzewam tylko parter ok 80m w tym podlogoka. Piec kupiony na caly dom 3 kontygnacje ok 300m. Przez 6 lat zmarnowalem komin. Pociekl az do 1 pietra. Smrod straszny. Pale od 4 miesiecy pelletem. Palnik kipi 20kw. Przy temperaturze takiej jaka teraz mamy na pierwszy pietrze jest ok ale na drugim skrapla sie i dalej komin "placze" Przecierpie ten sezon i na nastepny koniecznie wklad do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo woda leje się niestety po cegłe klinkierowej ze 2 metry nawet więcej i spływa nizej i jestem wkur. Dziś wyjąłem wszystkie zawirowacze itp. i podniosłem temu. Spalin do ok 175C wiem wiem, że to straty ale nie chce przerabiać smrodu jeszcze raz.

Dobrze, że mam giganta 25x25cm przekrój to wstawię sobie co będę chciał najlepiej żeby ktoś z góry wstawił ceramikę ale chyba nie da się tego ogarnąć niestety.

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 kW na ogrzanie tylko 80 metrów z wliczoną podłogówką to wytwórnia kreozotu... Ja paliłem od góry + zawór 3D i było ok w kominie... Jutro skontroluje co się dzieje na strychu.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprawdzić ja jutro robię wyczystke na strychu żeby zobaczyć jak to wygląda 3 metry niżej. Bo szkoda ścian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie psuje! Za bardzo przesadziłem z niską temperaturą spalin a przy tak dużym przekroju zaczęło na klinkierowej mocno się skraplać. Ale sytuacja opanowana podniosłem temperaturę spalin i będzie git. A przy okazji jak zrobi się cieplej na klinkier dam jakoś kołderkę a wakacje włożę sobie wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ponawiam prośbę. Może ktoś rzucić okiem na palnik w trakcie trybu wygaszanie? Też Wam pracuje wtedy cały czas PODAJNIK 2?

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, już miałem stresa, że mi sie coś zepsuło

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robin60 Czytałem znowu ten temat dwa dni aby głupot nie pisać tam odsyłasz do strony i postu nr odnośnie ustawienia sterownika zerknij proszę na różnice naszych sterownikach  attachicon.gifBez tytułu.jpg

 

Wydaje mi się iż tego parametru nie masz ???

 

Tego nie mam bo mamy inne wgrane programy w automatykę.Ale to mi się wyświetla w econecie i na sterowniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.