Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No ba, ja na którymś forum spotkałem gościa, który palił odpadkami z fasoli. Gdzieś był z okolicy Zamościa, tam tego dużo sieją. Idylla się skończyła, jak mu podwyższyli cenę z 300 za tonę na 600

 

@zygu

Jak masz gaz i sensownie ocieplony dom, to bierz gaz. Koszt paliwa wyjdzie podobny, a oszczędzisz sobie dźwigania. 4-5 ton peletu na zimę trzeba liczyć.

 

Palnik jest ok, tylko nie wolno się go bać ustawić.

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pracy ciągłej na FL nieco inaczej to wyglądało. Fakt praca na niskiej mocy. Temperatura spalin 70-80st. Przy temperaturze kotła ~65st. Co ciekawe mimo RCK i stosunkowo niskiej temperaturze spalin komin pracuje cały czas raczej na sucho. Żadnych skroplin nie zauważyłem w skraplaczu.

 

e9e5616817cc7fc5.jpg

To przetestuj kiedyś przy pracy na małej mocy i ciągłej pracy i temp kotła 40-50 czy będzie wilgotno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar76 lepiej tego nie mogłeś ując. Własnie dlatego że napisali że palnik pali wszystko co jest pelletem to sprawdzam to bo nigdy nie przechodzę nad tematem pobieżnie. Co to za sztuka kupic palnik za parę tysięcy i pompowac w niego paliwa znanych marek. Skoro pali wszystko to sprawdzam i teraz wiem że tak jest. Ale to producent powinien również napisac, że wszystko po dobraniu odpowiednich parametrów a to już duże wyzwanie i wcale nie takie proste. Ale czy wtedy sprzedaż będzie rosła? ja absolutnie nie żałuje zakupu i nawet ten ecomax 850 już trochę bardziej polubiłem. Cierpliwośc i minimum zaangażowania w czyszczenie i obsługę i faktycznie potwierdzam do kotłowni można zaglądac raz na tydzień albo jak ja teraz na browara codziennie  :D

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej węgla f7c99214d0c1b19de8b5b94896f328df.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygu ,gdybym ja miał ogrzać domek 150 m2, z nową instalacją, na cieniutkich, miedzianych rurkach, też bym się nie zastanawiał i brał gaz. Ale nawet nie chce mi się myśleć, ile zapłaciłbym za samo zużycie gazu w mojej "chawirze". Tak się składa, że kuzyni mojej żony mieszkają w identycznym domu jak nasz i kilka czy nawet kilkanaście lat temu, gdy ceny gazu były chyba też niższe, ogrzewali tą chałupę gazem. W mieszkaniu mieli po 17-18 stopni i siedzieli i beczeli, ile wydają na gaz... Nie dla każdego ten gaz jest dobrym rozwiązaniem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, teraz jak ktoś przeczyta nasz wątek, to pomyśli, a w cholerę z tym palnikiem, jak ja muszę siedzieć przy nim w kotłowni...

A widzisz, jakby miał ogarniętego instalatora, to by mu wziął ecomaxa850/860 i prawidłowo ustawił. Gdzie to zostawić czyszczenie na 250 sekund?

 

A tak gość wziął swoją prowizję i kurz po nim na podwórku został. 9be3db0410c665609a435b5bf60b5db4.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj rano dla testu przestawiłem czas pracy z 25 na 40 sekund, i okazuje się że palnikowi nie zrobiło to różnicy, podaje troszkę więcej ale w większych odstępach. A co do ustawień to wydaje mi się że pomocny jest econet, którego jeszcze się nie dorobiłem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam palnika, a forum czytam na bieżąco. Domyślam się że osoby które nie mają problemów nie zaglądają na forum. Muszę jednak przyznać, że im więcej czytam, tym mniej jestem pewien zakupu - choć byłem niemal pewny zakupu po sezonie grzewczym. Jak widzę problemy mniejsze lub większe są. Z moich porównań do gazu  ziemnego wychodzi, że koszty ogrzewania bardzo zbliżone, a problemów na gazie brak. Różnica jest w kosztach podłączenia (instalacja, kocioł, podłączenie do sieci). Tu się zgodzę, że pewnie z 7-8 tyś różnicy.

zygu może nie zaglądają a może nie chcą się udzielac. Pewnie gdybyśmy luknęli na fora innych palników to byłoby podobnie jak u nas. Ja uważam że instrukcja obsługi jest napisana zbyt ogólnikowo stąd użytkownicy mają problemy obsługą palników i szukają pomocy na forach. U mnie gaz na 2021 do podłączenia ale wcale mi się do niego nie spieszy.  Co ja bym robił w kotłowni?  :D  :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu parę tęgich głów, może sami coś napiszemy? Taki prosty podręcznik. Ja służę pomocą i danymi z econeta

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem podawania robiłem różne wersje nawet 60 sek. Sprawdzałem ze stoperem w reku i potwierdzam ze 1/3 to podawanie 2/3 to postój podajnika. Jednak jak ktoś napisał testy podajnika przez producenta najkorzystniej wyszły 15 sek. więc na razie jadę na takich. Fakt że podajnik hula ciągle ale jakoś się przyzwyczajam do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu parę tęgich głów, może sami coś napiszemy? Taki prosty podręcznik. Ja służę pomocą i danymi z econeta

 

www.kochowka.blogspot.com

Myślę że jakbyśmy z tego forum powybierali poszczególne posty to poradnik niemal gotowy. Jeśli ktoś zaczyna przygodę z paleniem w kotłowni i natknie się na histerezy,  obniżenia od......., krzywe grzewcze, i tylko liźnięcie tych określeń to tak jak ja jeszcze bedzie miał problem bo nie opanowałem wszystkiego po 4 sezonach użytkowania. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliście temperaturę motoreduktora od stockera? u mnie podczas pracy jest po prostu letni (czas cyklu 15s).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej węgla f7c99214d0c1b19de8b5b94896f328df.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

 

Papen, nie było u Ciebie najgorzej, musisz uwierzyć mi na słowo. Czasem, żałuję, że nie zrobiłem zdjęcia, jak to u mnie wyglądało przed pelletem... Ale gdybym miał to zdjęcie, to i tak wstydziłbym się je tu wstawić. :D Miałem pieczarę wzór-konspekt...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfiorz, dnia 07 Marz 2018 - 10:56, napisał: snapback.png

Gdybys spedzal od 3 msc po 4 godziny dziennie w kotlowni wydajac tyle pieniedzy za palnik BEZOBSLUGOWY to ciekaw jestem czy bys chodzil zadowolony i pelen entuzjazjmu. Przed palnikiem spedzalem w kotlowni godzine lacznie z czyszczeniem kotla.

 

Oj chyba wiem o czym piszesz. Tylko ja dodatkowo poza domem byłem i wszystko na econecie robiłem zastanawiając się czy mi płomień do beczki się nie cofnie.

Odnośnie serwisantów to ty jakieś dupy tam masz a nie fachowców, napisz miejscowość aby ludzie ich z daleka omijali. Mój serwisant w 15 minut ustawił panik i wie co robi p. Leszek z Pisza firma na żonę zarejestrowana gdyby ktoś na stronie plum SZUKAŁ. Sam serwis też mi odpowiada dzwonię i tam zawsze starają się pomóc. Na przykład wczoraj rano znikły mi ustawienia w econecie serwisowe i użytkownika, mogłem jedynie piec wyłączyć inne nastawy po blokowane.  Dzwonię i gość polecił mi restart eco netu zrobić a że byłem w pracy dałem się na spokój. Po godzinie dzwoni serwisant z pluma że problem rozwiązał przeprosił za usterkę  I TO MI SIĘ PODOBA.

Niestety nie podoba mi się cena pelletu która wzrosła do około 900 ileś tam za tonę i że jak za komuny trzeba stać w kolejce aby dwa worki kupić bo mrozy przyszły i kolejka. Próbuje umówić się na jakąś godzinę czy zarezerwować niema opcji przyjedź pan i czekaj jak się wyprodukuje. Żenada bierz pan wolne z pracy i stój jak .... pod wytwórnią . Dlatego podoba mi się bardzo czysta piwnica kolegów i szczerzę zazdroszczę lecz sam zapobiegawczo w tym roku dokupiłem śmieciucha i w te parę dni mrozów jadę na węglu i raczej sporo złotówek w kieszeni zostało. A i piwko jest przy czym wypić . :ph34r: :D :D :D :ph34r: B) B) B)

 

Edytowane przez rzegus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety nie podoba mi się cena pelletu która wzrosła do około 900 ileś tam za tonę i że jak za komuny trzeba stać w kolejce

I tu tez mam cokolwiek złe przeczucia. Zabronią palic śmieciuchami, przestana produkowac węglowe i chała im za to. Jednak to na pewno się to odbije na popycie na pellet a co za tym idzie i cenie. Mój dostawca kiedyś się sam oferował ze jedzie w moim kierunku z dostawą. Teraz dzwonię 2 tygodnie wcześniej i jeszcze ze dwa razy przypominająco że zamówiłem pellet. Cena z 680 w ub r. na 770 w tym więc będzie się w tym temacie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i retorta u mnie jeszcze poleży. Kurde jeść nie woła.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem panom strach się bać czy w ogóle ten pellet będzie dostępny. Niedaleko mojego miasta gmina dostała dotacje do wymiany pieców jak większość wstawi na pellet to naprawdę nie będzie z skąd tego pelletu brać . Parę dni mrozu a u mnie wokoło 50 km nigdzie pelletu nie było, stolarnie produkowały na bieżąco ale w pierwszej kolejności dla tych którzy mieli jakieś kontrakty po podpisywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem i zamontowałem ruszt bo fura drzewa leży i się sezonuje na gorsze czasy. Ale tryb ruszt jednak to ostateczna ostatecznośc. Tu pewnie tez jest pole do popisu dla ustawień. Na razie tylko sobie tak pykałem na ruszcie więc wiele nie powiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem panom strach się bać czy w ogóle ten pellet będzie dostępny. Niedaleko mojego miasta gmina dostała dotacje do wymiany pieców jak większość wstawi na pellet to naprawdę nie będzie z skąd tego pelletu brać . Parę dni mrozu a u mnie wokoło 50 km nigdzie pelletu nie było, stolarnie produkowały na bieżąco ale w pierwszej kolejności dla tych którzy mieli jakieś kontrakty po podpisywane.

 

I już to widzę jak wszyscy palą pelletem gorszej jakości. U mnie w mieście na lokalnym  składzie do teraz paleta dziadostwa no name leży . KIPI to łykał i po modyfikacjach spokojnie bym mógł palić, pełna lufa popiołu była ale i kita ognia kominem prawie wychodziła :))) A gdzie ucha nie przyłożyłem to słyszałem, że sie nie pali.  Poczekam aż stanieje...  Kipi ze smaczkiem zje...

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem i zamontowałem ruszt bo fura drzewa leży i się sezonuje na gorsze czasy. Ale tryb ruszt jednak to ostateczna ostatecznośc. Tu pewnie tez jest pole do popisu dla ustawień. Na razie tylko sobie tak pykałem na ruszcie więc wiele nie powiem co i jak.

Przy słabszych mrozach - 5 gdy paliłem pelletem szło dwa worki na dobę, węgla worek 30 - 40 kg starczał na 3 doby plus drewno na rozpałkę i czasem aby tęmp podskoczyła cena peletu 26 zł na dobę węgla 30 zł podzielić na 3 10 zł doba.

A i kolega się chwalił że opał po 1.90 za litr to jestem ciekaw czy przy tej cenie pelletu ktoś jeszcze będzie zmieniał.

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem podawania robiłem różne wersje nawet 60 sek. Sprawdzałem ze stoperem w reku i potwierdzam ze 1/3 to podawanie 2/3 to postój podajnika. Jednak jak ktoś napisał testy podajnika przez producenta najkorzystniej wyszły 15 sek. więc na razie jadę na takich. Fakt że podajnik hula ciągle ale jakoś się przyzwyczajam do tego

Masz rację, ja dzisiaj zrobiłem taki test, bo interesowało mnie jak palnik sobie poradzi, mogę powiedzieć że jest podobnie do moich 25 sekund z jednym wyjątkiem po czyszczeniu dłużej wraca do zadanej. A jeżeli chodzi o dane producenta że 15 sekund jest najlepiej, to pewnie jest to przetestowane, tylko czy testowali np. na ósemce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też był okres że miałem duże wątpliwości bo zasypywało mi palnik, bo płomień za mały bo luzy w podajniku. Z łuska miałem 45 do 25 sek już na dobrych parametrach podawania a teraz na 8 przemysł mam 15 sek ale kalorycznośc 6 i jest ok. Nie mam tylko na razie możliwości sprawdzenia bo dzisiaj w nocy 2 razy mi się rozpalał w trakcie pracy dlaczego. Ale podejrzewam że teraz przykręciłem mu moc na 80% bo temperatury powyżej zera i może te ustawienia mu się coś krzaczą.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już to widzę jak wszyscy palą pelletem gorszej jakości. U mnie w mieście na lokalnym  składzie do teraz paleta dziadostwa no name leży . KIPI to łykał i po modyfikacjach spokojnie bym mógł palić, pełna lufa popiołu była ale i kita ognia kominem prawie wychodziła :))) A gdzie ucha nie przyłożyłem to słyszałem, że sie nie pali.  Poczekam aż stanieje...  Kipi ze smaczkiem zje...

Oby nie trafić na ostre mrozy bo u mnie to on podgrzewu za bardzo nie dawał ten kiepski choć jak cena będzie dobra to mam po to econet aby się bawić i palić. ze dwie tony też będę brał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.