Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym próbował ustawić w standardzie póki duży rozbior ciepła. Teraz w FL dąży jak najszybciej do osiągnięcia zadanej a potem spada w nadzorze i potem znowu odbija (fale na wykresie). Ewentualnie trochę podwyższyć moc nadzoru, żeby spadek temperatury był jak najmniejszy. No, ale i tak chyba jest lepiej jak rozpalać kilkanaście razy na dobę. I powrót masz wygrzany...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wam koledzy teraz przy normalnej zimie spalanie wychodzi do np zeszłego roku,dużo więcej czy znośnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka coś tam więcej napewno
Porównaj temperatury z mojego sterownika:
www.kochowka.blogspot.com

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do końca grudnia miałem zaoszczędzone 350kg ale styczeń mnie wyprostował i poszło 180kg więcej niż rok temu ?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spalam około  3x15 kg na dobę dobrego pelletu no name  800 zł tona  na szczęście pozbyłem się  dębowo bukowego raczej  z pyłów niż trocin  był porażką  tani ale 2x15 na dobę a czasami lepiej  w grudniu i początek stycznia problem z mocą płomienia pisałem wcześniej  . Plus jest taki że zabrałem się za regulacje pieca  i dzięki Waszej pomocy jestem zadowolony takie spalanie przy moich powierzchniach jest dobrze przynajmniej tak mi się wydaje  . Ostatnio zmieniłem na mieszaczu z 5 na 7  skala od  0 do 10  i wymienniki prawie białe przy 5 były siwe  i temperatura spalin wzrosła  105 odczyt z 2 godzin  była wcześniej  90  Powrót 50 .  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pytanie mam bo, nie wiem czy  econet przypadkiem mi nie zwariował.

A mianowicie, zrobiłem sobie w zbiorniku paliwa miarkę mniej więcej na dwa worki 15kg.(od góry).

Mam zasypany do pełna zasobnik i codziennie chodzę dospać 2 worki.

Zmieniłem teraz pellet z olczyka na sprawdzony no name fi8.

Zasypałem sobie do pełna, przeważyłem, zmieniłem trochę Nadmuch i kaloryczność.

Na olczyku dosypywalem dziennie 30kg. I econet wskazywał bardzo podobne odczyty,

Teraz przy no name dosypałem 2worki ( mniej więcej pokrywa się z miarka która zrobiłem, według worków spałam dziennie około 35kg na dobe przy obecnej temp, a Eco net wskazuję mi zużycie w granicach 60kg.. Czy mógł zwariować econet czy jest jakaś opcja żeby go wyregulować?

Nadmienię ze test no name wyszedł mi 1900g na 6min, ale ustawiłem go na 2040, żeby mi nie sypało go zbyt dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ammegro ostatnio kupowałem. Czujkę powrotu, mieszacza i spalin. Ten spalin to trzeba wysłać wiadomość do sprzedawcy żeby przewód przedłużył.

Screenshot_20210210-035755_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy u was ten płomień jest zawsze idealny na 100%? U mnie niby piec się pali ładnie, jak otwieram na chwilę drzwiczki to płomień z palnika jest też ładny. Możliwe że czujka płomienia walnięta?

plomyk.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boku palnika jest tabliczka znamionowa jeśli palnik z 2019 roku początku roku to może jeszcze być wyposażony w stary typ czujnika optycznego. Jeśli odkręcisz pokrywę tylną palnika i czujnik jest na czerwonym kablu to takie wahania płomienia będziesz miał jak się doposażysz w nowy czujnik  to Twe problemy i ból głowy znikną.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, czujnik z czarnym kablem, czyli nowy, w sumie mnie to nie dziwi bo kocioł praktycznie nówka z końca 2020 :) Z ciekawości zapytam was panowie jaka wam wyszła waga w teście 6 minutowym? Zrobiłem jeszcze raz przeważanie i wyczyściłem palnik i oczko czujnika, zobaczymy jak będzie :)

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi mi o to czy że jakoś mega za dużo mi nie wyszło, bo wyszło mi 2830, a widziałem gdzieś że ktoś miał 1300. Oczywiście że nie mam zamiaru wpisywać ustawień kogoś kto ma całkiem inny pellet :)

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o pellet tylko. Możemy mieć ten sam pellet ten sam podajnik a inne wyniki ponieważ wystarczy że będą różne kąty nachylenia podajnika i będzie inne podawanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Manti napisał:

wyszło mi 2830

Znajomemu na Slimko 16 wyszło ostatnio 2240

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam nadzieję że to z powodu tych 16KW, bo pół kilo to spora różnica, chyba że znajomy ma jakiś pellet z najwyższej półki :|

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tam jest pellet A2

Zresztą Lava też już jest jako A2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak sterowana jest pompa kotłowa w sterowniku ecomax860? Czy jesli mam dwa obiegi za sprzęgłem na mieszacze parter i  poddasze osobno i temp start pomp co ustawioną na 50. To wszystkie pompy łącznie z tą na powrocie z sprzęgła do kotła będą startowały równo? Instalacje mam przerobioną z dwóch zaworów 4d na sprzęgło właśnie jednak nie mam zaworu temp 55 stopni i tak woda wraca ponizej 40stopni sporadycznie do kotła ? Może idzie to jakoś inaczej wyregulować przepływami np? Pozdrawiam

Edytowane przez tablo888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 jednak przy takich odbiorach ciepła w mrozu lepiej spisuje się ustawienie kotła na pracę ciągłą z przechodzeniem w nadzór obniżyłem moc kotła na max 27kW i udało się ustawić kocioł.

Screenshot_20210212-075352_Chrome.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tablo888 nie ma regulacji startu  pomp oddzielnie wszystkie załączają się równocześnie ,możesz kupić niedrogi sterownik do pompy i załączać tą kotłową wcześniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki konkretnie sterownik? I czy w ogóle da to jakis efekt? Czy upierać się i montować zawór temperaturowy na krótkim obiegu ten 55stopni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.