Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Temperaturę na salusie mam zadaną na 22 stopnie, a aktulnie wskazuje 19.6 mimo to kocioł pracuje na 5 kw dlaczego ?

Możliwe , użytkuje ten kocioł pierwszy rok jestem zielony, chociaż dużo tu na forum czytam, jak to sprawdzić bo nie wiem dokładnie jak. Jak było cieplej było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka temp na kotle i jaka idzie na grzejniki? Spróbuj podnieść na salusie na 23*

Edytowane przez bioly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę na salusie mam zadaną na 22 stopnie, a aktulnie wskazuje 19.6 mimo to kocioł pracuje na 5 kw dlaczego ?

Możliwe , użytkuje ten kocioł pierwszy rok jestem zielony, chociaż dużo tu na forum czytam, jak to sprawdzić bo nie wiem dokładnie jak. Jak było cieplej było ok.

Na kotle 70 na grzejniki poprzez mieszacz mam ustawione 45 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ilu stopni aby było dobrze?

ale dlaczego kocioł nie pracuje na maksa na 16 kw aby uzyskać temp. zadaną na salusie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na kotle masz 70°C to pracuje odpowiednio po prostu daje za małą temperaturę na grzejniki a że jest zimno to i szybko się wychładzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale dlaczego kocioł nie pracuje na maksa skoro na salusie nie osiągnął temp. zadanej ?

Grzejniki są ciepłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebija nawet do 75 stopni, pracuje aktualnie na FL

Cezar 76 no dobrze rozumiem Cię ale dlaczego salus nie osiąga  temperatury zadanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podniosłem temp. rośnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem podniosłem do 50, temp. powoli w domu rośnie. Ale zauważyłem, że przy pracy na mocy 16-14 kw w popiele leżą niedopalone kawałki peletu i płomień bardzo mały nawet 15 procent. Czy muszę coś zmienić w ustawieniach kotła ?

Tak mam tylko grzejniki i bojler płaszczowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie jest w nadzorze na 2 kw płomień ok.100 %

Zaraz sprawdzę

A więc tak

16 KW nadmuch 38%

8  KW nadmuch 34 %

5 KW nadmuch 27 % 

histereza kotła 12

intensywność czyszczenia 3 %

Kaloryczności nie mogę znaleźć , ale chyba ponad 5 , czy to nie wymaga zgaszenia kotła aby znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu29 kaloryczność możesz zmieniać  na gorącą nie musisz wyłączać pieca w sterowniku wejdź w ustawienia serwisowe/ustawienia palnika/praca tu masz nie wiem jaki masz sterownika ale do ustawień serwisowych w przypadku sterownika ecomax850p2-c kod do ust. serwisowych to 4996 jak masz inny to może nie pasować

Ustawienia serwisowe >

Ustawienia palnika >

Rozpalanie

Praca >

Tryb termostat OFF

Czas cyklu w trybie PRACA 17sek.

Kaloryczność paliwa 5.1kWh/kg

Pojemność zbiornika 180kg

Wydłużenie pracy podajnika 2 8sek. tak to wygląda u mnie oczywiście nie sugeruj się ustawionymi przeze mnie parametrami każdy ma inny kocioł i inaczej ma poustawiane niż ja mój to heitz bio 17 ze sterownikiem ecomax850p2-c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu29 moim zdaniem wydmuchuje pellet bo trochę za duże te nadmuchy o 2% możesz spróbować obniżyć. U siebie mam na max mocy 34% przy palniku 50kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki olo231 znalazłem przestawiłem na Twoje ustawienia ja miałem 5.2kWh tylko zastanawia mnie jedno czy ja dobrze rozumiem poprzez zmniejszenie wydajności zwiększa się porcję pelletu tak czy nie ? Bo wydaje mi się , że u mnie żar jest zasypywany poprzez następną porcję pelletu i dlatego mam taki mały płomień ? Czy mój tok myślenia jest prawidłowy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu29 co do kaloryczności to musisz ustawić taki jak masz napisane na worku od pelletu.

 

@rychu29 jak ci zasypuje to spróbuj nieco zwiększyć wynik w teście podajnika nie za dużo oczywiście albo pokombinuj z czasem cyklu praca też nie za duże zmiany na raz bo możesz w drugą stronę że będzie za mało paliwa dostawał możesz też zwiększyć nieco kaloryczność paliwa ja mam pellet barlinek on ma 5.0kwh a wpisałem 5,1 z przeważenia podczas testu wpisałem dokładnie tak jak wyszło. A ile twój pellet ma kaloryczności i nie zmieniaj  ustawień wszystkich naraz po jednym ustawieniu na raz bo nie dojdziesz do ładu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując jeśli teraz zmniejszyłem kaloryczność z 5.2 na 5.1 to palnik będzie dostawał więcej pelletu czyli bardziej zasypywał palnik., oraz gdy dziś zwiększłem temp. na mieszaczu zauważyłem niedopalony pellet. W moim przypadku niepokoi mnie wielkość płomienia który spada nawet do 15 procent.

Dzięki panowie za wszelką pomoc, ale pierwszy sezon korzystam z tego pieca wcześniej miałem kopciucha.

Na moim pelecie brak kaloryczności, jest podobno dębowo iglasty, ile w tym prawdy nie wiem, ale jest ciemnieszy od tego który miałem wcześniej, spaliłem już 2 tony pelletu olczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu29 tak jak zmnejrzysz kalorycznośś to palnik będzie  więcej paliwa dostawać i jak zwiększysz kaloryczność to mniej będzie dostawał tak samo jak z testem wydajności podajnika tez większy wynik testu mniej paliwa dostanie i tak samo mniejszy wynik testu więcej paliwa będzie dostawał zobacz może gdzieś będziesz miał podane w MJ pellet którym palisz (mega dżulach) czy jakoś tak to przeliczysz to na kw/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.