Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

W 16-ce i 20-ce niestety nie ma recznej regulacji ilości powietrza ale i tak niema źle

 

Właśnie dla tego wziąłem  26tke. Mimo, że przewymiarowany ma swoje zalety a moduluje nie gorzej niż 20tka.

 

@Dragster, coś z temp spalin będziesz walczył?

 

Muszę najpierw zmierzyć jaka temperatura spalin faktycznie jest bo wydaje mi się, że niestety  czujnik pluma mocno zaniża. Miałem przez moment dwa czujniki, Fostera  i Pluma, róznica była ok 40st. Plum miał niższą. Zawirowacz mam w kolumnie wodnej, postaram się w pierwszej kolejności doczyścić wymiennik z nagaru. Jeśli faktycznie jest 120st to w sumie nie jest źle. Zupełnie normalnie dla tego typu wymiennika.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 26kW czujnik płomienia jest nieco "wyżej", stąd też dosypywany pellet nie przysłania płomienia.

 

Co do czujnika temperatury - raczej pokazuje dobrze, miałem przez chwilę, poglądowo, taki jak do pieczenia mięs ( :) ), po zamontowaniu PT1000 (za 30zł) temperatury były niemal identyczne, a momentami nawet wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jak długim masz kablu ten czujnik? Jeśli jest tak jak piszesz to już jestem zadowolony bo jest szansa, że po wyczyszczeniu wymiennika będzie ~100st.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostarczony był z kablem bodajże 150cm - działa bez zarzutu.

U mnie po wyczyszczeniu wymiennika spadło z ~130* na ~100*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pocieszyłeś mnie. Z tego by wynikało, że czujnik Fostera zawyżał a ja kisiłem węgiel by utrzymać temperaturę w ryzach :)))

Niech się trochę jeszcze wygrzeje wymiennik i czas będzie na skrobanie. 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragster, histerezy masz tak małe, że większość czasu palnik chodzi na mocy maksymalnej. To już prawie tryb FL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o h1,h2? Jakie masz u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H1=5, H2=14. Moc maksymalna 18kW, pośrednia 12kW, minimalna 8kW. Nastawy wydaje się optymalne dla mojego kotła 20kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo dochodzi Tobie do zadanej temperatury kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dążę do tego, by palnik popracował jak najdłużej i jednocześnie jak najoszczędniej. Nie jest u mnie problemem dojście do 75 stopni w 20-25 minut. Problemem jest bardzo duża ilość rozpaleń w tym przypadku, a tego chcę uniknąć. Każde rozpalenie to jakieś straty...

Na obecnych ustawieniach kociołek pracuje średnio 50 minut

Ilość rozpaleń na dobę to 10-11

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz spalanie?

 

W tej chwili mam 12 rozpaleń przy h2 - 5, h1 - 3 moce 18/11/6 histereza kotła 20, zadana temp. 73. Kocioł pracuje średnio 34 minuty i spala około 1.9kg pelletu. Ubytek w zbiorniku to potwierdza. Od wczoraj 22 zeszło mi 9cm pelletu co daje 18kg. Przy tym zbiorniku 1cm ~2kg.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od końca września do teraz spaliłem ok 2,6 T pelletu. Z tym, że temperatura wewnątrz to 23-24 stopnie minimum... Starsza osoba w domu nie toleruje niższej temperatury, co przekłada się na spalanie...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś po nie pełnym roku bo brakuje miesiąc czasu, padła zapalarka do pelletu. Zanotowała nie spełna 600 rozpaleń post-67496-0-77308200-1517508098_thumb.jpg.

Na szczęście zakupiłem dla siebie by mieć w zapasie identyczną w firmie KIPI . Nie poleżała długo gdyż musiałem ją wymienić.post-67496-0-07092600-1517508169_thumb.jpg

Na szczęście po zgłoszeniu do autoryzowanego przedstawiciela marki KIPI gwarancja została uznana i zostanie mi dostarczona w ramach gwarancji druga grzałka.

Zostałem poinformowany , że firma KIPI uznaje gwarancję zapalarki przez rok czasu od czasu pierwszego dnia uruchomienia palnika bądź 800 rozpaleń w ciągu roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz spalanie?

 

W tej chwili mam 12 rozpaleń przy h2 - 5, h1 - 3 moce 18/11/6 histereza kotła 20, zadana temp. 73. Kocioł pracuje średnio 34 minuty i spala około 1.9kg pelletu. Ubytek w zbiorniku to potwierdza. Od wczoraj 22 zeszło mi 9cm pelletu co daje 18kg. Przy tym zbiorniku 1cm ~2kg.

 

Moim zdaniem bardzo przyzwoite spalanie. Masz pewnie długie postoje, a to ważne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zapalarka w Revo ma już 3600 rozpaleń, u kolegi dochodzi do 6000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo przyzwoite spalanie. Masz pewnie długie postoje, a to ważne :)

 

34 minuty to grzanie, 10 min rozpalanie i wygaszanie (razem) reszta postój. Przypuszczam, że gdyby komin nie przeciągał palnika po wygaszeniu było by jeszcze dłużej (RCK mam ale mimo wszystko). Będzie u mnie serwisant to może pokombinujemy z przesłoną.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba już nigdy nie wrócisz do węgla  :)  :)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cykl rozpalania mam na 4 minuty, stabilizacja 2 minuty. Już po ok 1,5 minuty pojawia się płomień :)

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do 100% płomienia z tego co widzę jakieś 7-8 minut. Aczkolwiek z wykresów dokładnie nie wyliczę.

 

... i masz rację do węgla nie wrócę. W końcu dojdę do czystości i skończę z górnictwem w kotłowni.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dajcie wy chłopy spokój z tym spalaniem... Skęca mnie z zazdrości na wasze wyniki. Wiem, że jestem rodzynkiem ze swoim "potworem" 36 kw, ale i tak boli, jak czytam o waszych wynikach... :( Przez ostatnie dwie doby spalił rewelacyjnie, po zmianie jednego parametru, ale jest pewne "ale"... , o którym nie będę wspominał. Wciągu doby rozpalił się 5 razy (przy średniej temp dobowej ok +2 stopnie) i zużył na oko ze 20-25 kg pelletu, ale jak mówiłem, jest pewne "ale". 

@robin, zasmuciłeś mnie tą rozpalarką. U mnie dziś na liczniku 977 rozpaleń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

... i masz rację do węgla nie wrócę. W końcu dojdę do czystości i skończę z górnictwem w kotłowni.

Brawo Ty :)  :)  :) . Szkoda że jeszcze dużo ludzi w Polsce widzi w węglu jedyne i właściwe źródło ciepła... Nie dopuszczają do siebie innych mozliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar, co to za "ale"? Pochwal się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chatę jak prawdziwy Cezar, to musisz mieć i cesarskie spalanie :)  :)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przestań, nie daj się prosić. Co to za parametr?

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.