Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dałem ŁT-43.

Nie ma wytycznych jakiego smaru użyć do tego celu? Może DTR jakaś? Obecne ŁT43 to nie to samo co było kiedyś. Palnik się nagrzeje, a ze smaru robi "woda". Używając go do łożysk stożkowych w samochodzie, padają po kilku tygodniach.

Teraz sporo na rynku środków smarujących np. w sprayu.Ciekawe czego używają serwisanci.

Zamiast zaglądać do paleniska w czasie pracy lepiej zdjąć tylną obudowę i widać wszystko jak na dłoni...

Grzywki sobie nie przypal :D

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrót jak się przyjrzysz to zobaczysz, widać też ikonke na sterowniku w momencie obracania. A najpewniej usłyszysz jak się obraca. 

A PODRZUCI KOLEGA ZDJĄTKO TEGO TEJ IKONKI. U siebie nie zauważyłem i te pykania to pewnie obrót robi pełen czy milimetr opisz trochę więcej ile sekund się obraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolego masz sterownik? Ile sekund się obraca to zależy od parametru "intesywność czyszczenia".  Nie mam możliwości teraz zrobić zdjęcia, w necie też nie mogę znaleźć. To jest ikonka jakby kółka z ząbkami lub coś takiego.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
" Ps Mój palnik to 18 kw a gdy dałem mu wszystko na max znaczy się wagę i kalorie to moc wzrosła do 100 iluś kw . 
Wkleiłbym parę zdjęć ale padam na twarz. "
 
 
Rzegus , nie wiem czy w wersji 18 kW jest manualna regulacja ( taka przesłona ) nadmuchu ale w moim 26 kW też miałem problem z niedopalonym pelletem , ile bym nie dał wiatru zawsze lipnie palił , dopiero gdzieś tam doczytałem o tej przesłonie , otworzyłem na maxa i po kłopocie .
W palniku 16Kw takich przesłon chyba nie ma bo ostatnio miałem okazję pogrzebać w takim i za nic nie mogłem tego znaleść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma wytycznych jakiego smaru użyć do tego celu? Może DTR jakaś? Obecne ŁT43 to nie to samo co było kiedyś.

Też się bałem, że towot nie zadziała, ale nie miałem wyjscia. Był 29 grudnia, po ósmej wieczorem i znikąd ratunku Brałem, co było pod ręką. Za parę dni rocznica, to znowu się zajrzy do środka. Do tej pory działał cicho, hałasy znikły.

DTR nic nie mówi na ten temat. Ale dlaczego nie przesmarowali w fabryce? Do tej pory nie wiem...

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A PODRZUCI KOLEGA ZDJĄTKO TEGO TEJ IKONKI. U siebie nie zauważyłem i te pykania to pewnie obrót robi pełen czy milimetr opisz trochę więcej ile sekund się obraca

Obrót określa się w procentach, przy czym 100% to 360 stopni

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz w ogóle włączone czyszczenie? Może masz włączone tylko przy wygaszaniu, popatrz w ustawieniach. Serwisowe->palnik-> czyszczenie tam chyba powinno być. A intensywność tak jak kolega Tomek mówi ustawia się w % i to znajdziesz w ustawieniach kotła, a nie w ustawieniach serwisowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzegus , nie wiem czy w wersji 18 kW jest manualna regulacja ( taka przesłona ) nadmuchu ale w moim 26 kW też miałem problem z niedopalonym pelletem , ile bym nie dał wiatru zawsze lipnie palił , dopiero gdzieś tam doczytałem o tej przesłonie , otworzyłem na maxa i po kłopocie .


W palniku 16Kw takich przesłon chyba nie ma bo ostatnio miałem okazję pogrzebać w takim i za nic nie mogłem tego znaleźć
 
 
Teraz zauważyłem że jak drzwiczki otworzę to płomień cofa się do podajnika o co Kaman? Też tak macie?  Udało mi się płomień ustawić na szalejący od 46 do 95 w porywach na mocy 80% FL innej mocy u siebie nie znalazłem, ale wydaje mi się że piec wolniej nagrzewa. Wcześniej jak płomień był od 47 do góra 60% to temperatura na kotle szybciej rosła tylko pełen palnik pelletu i nie dopalał świeży pellet wypychał stary jeszcze niespalony.  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetka w kotłowni jest? Może poluzował się ślimak podajnika wewnętrznego w palniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzegus a ile masz ustawiony czas podajnika 2?

Czas tryb pracy i kaloryczność jaką jest ustawiona?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rzegus , nie wiem czy w wersji 18 kW jest manualna regulacja ( taka przesłona ) nadmuchu ale w moim 26 kW też miałem problem z niedopalonym pelletem , ile bym nie dał wiatru zawsze lipnie palił , dopiero gdzieś tam doczytałem o tej przesłonie , otworzyłem na maxa i po kłopocie .

W palniku 16Kw takich przesłon chyba nie ma bo ostatnio miałem okazję pogrzebać w takim i za nic nie mogłem tego znaleźć
 
 
Teraz zauważyłem że jak drzwiczki otworzę to płomień cofa się do podajnika o co Kaman? Też tak macie?  Udało mi się płomień ustawić na szalejący od 46 do 95 w porywach na mocy 80% FL innej mocy u siebie nie znalazłem, ale wydaje mi się że piec wolniej nagrzewa. Wcześniej jak płomień był od 47 do góra 60% to temperatura na kotle szybciej rosła tylko pełen palnik pelletu i nie dopalał świeży pellet wypychał stary jeszcze niespalony.  

 

 

"Udało mi się płomień ustawić na szalejący od 46 do 95 w porywach na mocy 80% FL innej mocy u siebie nie znalazłem,"

 

Rzegus na litość boską jak nie znalazłeś innej mocy. Jak już jesteś przy sterowniku w kotłowni to jest rzeczą niemożliwą nie znaleźć w ustawieniach palnika parametru max moc palnika, no chyba, że nie ma Cię tam jeszcze?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy % płomienia , który podaje fotokomórka ma przełożenie na  ilość spalonego pelletu ? U mnie płomień skacze między 30 a 70 % najczęściej w okolicach 40-50.  100 % nie widziałem nigdy. Palę tanim pelletem , stąd pewnie takie wskazania. Kaloryczność podniosłem na 5,9, bo za dużo podawał. Nadmuch 42 %.Natomiast płomień fizycznie jest bardzo dobry i moc ma przełożenie na ładowanie bufora.

 

 

 

Czyszczenie ustawione na 40 sekund, intensywność 15 %, spieki się robią, ale spadają do popielnika.

Edytowane przez wojtas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego czasu czyszczenia (40s -krótkiego) oraz intensywności 15% dochodziłeś stopniowo? Przy tych parametrach masz teraz "dobre" spalanie. Dlaczego pytam, bo mam 240s czas czyszczenia i 5%intensywność. W tamtym sezonie jak paliłem gorszym pelletem to z czasem zszedłem do 120s a intensywność zwiekszyłem do 8%. Musisz mieć faktycznie złe paliwo by to zejść z tymi parametrami

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy najlepiej to sobie z tym czyszczeniem i intensywnością wyobrazić tak. Kiedyś jak paliło się ( bo teraz straż miejska za to u mnie mandaty wlepia - ekologia) kupę liści na jesień. Jak się ta kupa liści suchych, jak również trafiały się i mokre ( u nas to gorsze paliwo), zapaliły, to zawsze następowało przygaszenie albo jak zabrakło już paliwa oraz w momencie przerzucania grabiami. Wtedy chwilowy brak ognia i kupa dymu by po chwili pojawiały się buchające płomienie. To takie wyjaśnienie obrazowe do fotodiody i tymi ww. parametrami. Więc wydaje mi się, że też trzeba uważać z tymi nastawami by nie przegiąć w drugą stronę i spowodować skutku odwrotnego. Tak mi się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam Panowie z sondą? Pozytywnie czy negatywnie?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obrót komory spalania = ładny wzrost % płomienia. Dosypanie paliwa to lekki spadek.

Przez ostatni tydzień spaliłem ~75kg pelletu, temp. utrzymywana to 14,5*+/-0,4*. Idzie ochłodzenie, ciekawe jak mocno odczuję to w tym tygodniu, w sumie nie muszę skokowo dogrzewać, tylko podtrzymywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie parametry ustawione tak trochę na oko po kilku obserwacjach , za krótko mam palnik, więc nadal eksperymentuje , dlatego pytam o ten % płomienia czy się tym przejmować, czy nie skoro kita płomienia jest bdb ? Kaloryczność też podnosiłem stopniowo, na początku była ustawiona na 5.3. Chodziło mi głownie o to, żeby się dobrze pellety dopalały i nie bryliły, więc podniosłem kaloryczność (mniej podawania). Nadal się uczę i badam co i jak :)

 

Jeżeli chodzi o komorę palnika i sam palnik to kolor jasno popielaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko sonda post-67496-0-64098100-1513506456_thumb.jpgpost-67496-0-92030400-1513506511_thumb.jpgpost-67496-0-38025800-1513506553_thumb.jpgpost-67496-0-51426300-1513506615_thumb.jpg

Później dodam jak pracuje z mocą 20 KW. Sonda u mnie wywróciła cały proces spalania takiej mocy nadmuchu to bym nigdy nie pomyślał , że mam ustawić, a jednak przejęła ona wyższość nad regulatorem i jego wprowadzonym nastawami w trybie FL.  

Podłączenie bezproblemowe , nastawy też wszystko jasne i przejrzyste , ponadto zmniejszyła mi dawkę podawania paliwa o 100 gr co zauważyłem na najmniejszej mocy 5 KW to na tych większych chyba też. Muszę jeszcze przeważyć pellet i zrobić test podajnika bo jadę na starych wprowadzeniach.Nie chcę chwalić dnia przed zachodem , ale uważam , że jest to trafiony zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.