Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zobaczę jak będzie działać podłogówka sterowana czujnikiem pogodowym. O grzejniki się nie martwię, głowice elektroniczne się tym zajmą, najwyżej podłogówkę będę doraźnie wspomagał kominkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop tu się źle wyraziłem bo z telefonu klikam. Chodziło mi o wyłączenie ochrony powrotu . Podłogowe dopracowałem pod swoje potrzeby tak że cały czas stabilnie grzeje. Bo strasznie mnie irytowały skoki temperatury i wychładzenie podłogi. Teraz bym tego już na nic nie zamienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze mnie taki wątek naszedł. Czy ktoś z was robił już konserwację tego palnika? Chodzi mi o jego rozebranie czyszczenie smarowanie łożysk itp. Niby w instrukcji jest to opisane a ponieważ kocioł co wakacje rozbieram do rosołu i przywracam do postaci niemal fabrycznej to już teraz myślę to samo z palnikiem robić.

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził wagę, serio. Ostatnio robiłem test i wyszło mi 1300 gr. Wcześniej na innym pelecie miałem 1100 gr. 2300 to jakoś dużo

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wpisane 2300 bo tyle wyszło w tescie ,pellet dębowo-bukowo-sosnowy,wydajność podajnika zależy od kąta pochylenia rury i rodzaju pelletu.Wcześniej przy pellecie sosnowym i oczywiście tym samym pochyleniu było znacznie mniej.

Edytowane przez tedi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być... Ja palę bukowo-brzozowym wg lokalnego producenta. Ale żeby aż taka różnica była? Ciekawe... Jutro zaczynam nową partię peletu, to zrobię test jeszcze raz.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak się sprawuje ten bukowo- brzozowy pellet ,ja ten dębowo-bukowo-sosnowy oczywiście też mam od lokalnego producenta.Trzeba też pamiętać że czasem kupimy pellet i odrazu pakujemy do zbiornika a on wcześniej długie tygodnie leżał w jakimś blaszanym magazynie i jego wilgotność znacznie odbiega od normy choć na oko jest ok dopiero jak jakiś czas ( bynajmniej w moim przypadku mam taką możliwość) poleży  w ciepłym ogrzewanym  pomieszczeniu to naprawde potrafi być znaczna poprawa w jakości spalania ,procent płomienia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile będę precyzyjny ale waga w teście zalezy od tego jak bardzo jest sprasowany pellet. Na tą chwile mam 3 rodzaje i jak zrobiłem testy to dla każdego z nich wychodzi inna waga, pomimo największej ilości popiołu najmniejszą wagę ale i największa objetośc mam na pellecie z łuski słonecznika. Podajnik wysypał mi niemal reklamówkę. Z resztą worki 15kg przy słoneczniku mają większą objetośc niż z trocinowego pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy po S/N można określicz czy Econet będzie działał z Kipi?

Jak rozmawiałem z firma Falco to gośc powiedział mi że jesli econet ma napisane ze obsługuje sterowniki ecomax 800 + to będzie działał czy kupimy do od kipi czy od innego producenta palników bo to oprogramowanie pluma. Jednak czytając kilkadziesiąt postów wczesniej, że nie bardzo chciał chulac od innego producenta palników ja wole nie ryzykowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy po S/N można określicz czy Econet będzie działał z Kipi?

 Tak. Jak będziesz miał numer S/N z ecoNeta dzwoń do Pluma, a uzyskasz info o współpracy urządzeń.

 

 

Jak rozmawiałem z firma Falco to gośc powiedział mi że jesli econet ma napisane ze obsługuje sterowniki ecomax 800 + to będzie działał czy kupimy do od kipi czy od innego producenta palników bo to oprogramowanie pluma.

Co za bzdury. Sami nie wiedzą co sprzedają. Temat był już poruszany. Nie daj się nabrać.

Wystarczy zerknąć kilka stron wstecz:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23660-palnik-kipi-w-naszych-piecach-wymiana-do%C5%9Bwiadcze%C5%84-u%C5%BCytkownik%C3%B3w/page-24?do=findComment&comment=328164

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj nawet, hahaha

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś się pewnie napije, 80-97%, pellet fajnie wypalony, mam kilka pomysłów co jeszcze poprawić.

Spaliny 125*, 20kW, 40% nawiew, 3,7kg/h. Jak na złość kiedy już zdecydowałem się na Econet-a udało się wreszcie złapać akceptowalne parametry dla opalu po 500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wiatr na 47%, idę przestawić na 40 jak u Ciebie. Zobaczymy jak będzie z płomieniem.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mały ten nadmuch 40% jak na 20kw. Chyba że kaloryczność masz bardzo zawyżoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawyżając kaloryczność, zaniżasz rzeczywistą moc palnika. Jak palisz kiepskim pelletem, który ma max 4,8, to nieżle oszukujesz palnik heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benton661, nie wiem jaka jest prawdziwa kaloryczność tego pelletu, czy 4,8 czy 5,1. Mając jakieś "sprawdzone" w miarę ustawienie pokombinuję dalej. Zastanawiam się jaka jest granica rozsądku dla temperatury spalin. W sumie według kalkulatora mam zapotrzebowanie domu na poziomie ~13kW, więc jak będzie trzeba to nieco przykręcę moc szukając najrozsądniejszej ekonomiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do wersji oprogramowania sterownika 850p2-C. Czy macie problem z zawieszaniem się? Dzisiaj mi się przydarzyło ze po spadku temperatury na kotle poniżej 45 stopni nie wyłączył mi pompy CO i temperatura mi zjechała do 27 a palnik palił i nie był w stanie nagrzać kotła. Przyczyną było zawieszenie palletu w zasobniku i podajnik zbyt mało podawał. Moje wersje oprogramowania: 

post-76031-0-08259100-1511771829_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.