Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Co


kara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam typ rur Co zakładanych w starym budownictwie czyli duże przekroje i w obiegu ok 300 litrów wody - chciałbym zamienić to na instalację miedzianą z cienkich rurek - chodzi mi głównie o ograniczenie spalania eko groszku . Czy wymiana instalacji coś da jeżeli chodzi o zmniejszenie zużycia paliwa - bo spotkałem się z różnymi opiniami a jest to nie mała inwestycja . Dom jest ocieplony - proszę o radę . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no da i to bardzo duzo np to ze bedziesz sie mogł pochwalic ze bedziesz miał instalacje z miedzi... poza tym nic trzeba tylko zachowac pewne zasady w sterowaniu i bedzie lepiej niz na miedzi

 

jest jedno uzasadnienie dla ograniczenia ilosci wody w obiegu nawet do min czyli instalacja miedziana i grzejniki panelowe ale daje to tylko dobry efekt wtedy jak palisz tylko tyle zeby instalacja nie zamarzła czyli rozpalasz o 18 i gasiszo 20 wtedy zauwazysz jakas oszczednosc wgledem instalacji z duza iloscia wody ,przy paleniu cały sezon 24h nie zaoszczedzisz na miedzi ani złotówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dosterowania to zawór 3d z siłownikiem i strowaniem pogodowym i obnizeniem nocnym max 2st

tak aby instalacja CO nie wyziebiała sie do min ,a na kotle zadana temp ok 60st zały sezon tylko podczas wiekszych mrozów trzeba podnies w zaleznosci od budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich firm zawory 3d byś polecał i czy jest możliwość określenia w przybliżeniu ile to daje procent oszczędności w spalaniu . Czy jest jeszcze jakaś możliwość problemu jeżeli to nie instalacja gdzie szukać przyczyny tak dużej ilości ilości spalania węgla bo "żre" mi jak smok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich firm zawory 3d byś polecał i czy jest możliwość określenia w przybliżeniu ile to daje procent oszczędności w spalaniu . Czy jest jeszcze jakaś możliwość problemu jeżeli to nie instalacja gdzie szukać przyczyny tak dużej ilości ilości spalania węgla bo "żre" mi jak smok

Witam

Oszczedności to poszukaj w wyregulowaniu kotła i poprawnie zrobionej instalacji. Jaki kocioł jaka powierzchnia ogrzewana i jakie spalanie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich firm zawory 3d byś polecał i czy jest możliwość określenia w przybliżeniu ile to daje procent oszczędności w spalaniu . Czy jest jeszcze jakaś możliwość problemu jeżeli to nie instalacja gdzie szukać przyczyny tak dużej ilości ilości spalania węgla bo "żre" mi jak smok

oszczednosci putanie jakie chcesz miec oszczednosci ?????

czy dom na dzien dzisiejszy jest przegrzewany?

jesli masz temp ustawiona na kotle taka ze w pokojach masz np 22st i taka chcesz miec pozniej to o jakich piszesz oszczednosciach ?

zawór jest po piersze do ograniczenia temp CO przy jednoczesnej wysokiej temp kotła a to nazywa sie komfort i z oczednosciami na ogól nie idzie w parze

 

co do zaworów to stosuje dosc drogie zawory belimo ale głownie robie przemysłowki to tam musi byc porzadnie a u ciebie to Honeywell bedzie w zupełnosci zobacz jeszcze na link mojej starej instalacji w domu na grawitacjihttps://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=1909

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem jak autorka pali w swoim piecu ale ja opowiem swój przypadek. Dom nieocieplony z lat 80 grzejniki żeliwne były bo tera już część ich jest wymienionych na płytowe. Instalacja byłą grawitacyjna z rur 2 calowych a do grzejników dochodziły gałązki 3/4 cala, teraz już jest wymieniona na miedzianą. Piec był żeliwny z lat 80 i sposób palenia mojego ojca dawał dużo do życzenia rozpalał o którejś tam i ładował piec do pełna i paliło się to ileś godzin a potem instalacja stygła i automatycznie wyziębiał się dom, spalał 6 ton węgla tym sposobem na sezon. Ja postanowiłem coś z tym zrobić pierw do instalacji grawitacyjnej dodałem pompkę cała reszta instalki została nie ruszona czyli grube rury i żeliwne grzejniki czyli masa wody i co jeszcze zmieniłem dorobiłem sterownik do pieca który uchylał lub zamykał procentowo szyber powietrza do spalania w zależności od różnicy temp zadanej a temp na piecu i to wszystko. A może aż tak dużo bo w piecu paliło się 24 godziny na dobę z prawie stałą temperaturą około 60-65 stopni i to wystarczało a nie tak jak sposobem palenia mojego ojca chajcować po 80 żeby zagrzać dom a potem może nawet zgasnąć. No ale do sedna sprawy przez to że paliło się cały czas i na niższej temperaturze w sezonie spalałem 4 tony a nie tak jak ojciec 6 ton. I tu jest zasad palić cały czas na temperaturze umożliwiającej utrzymanie w domu około 20-22 stopni i to nie jest zależne od litrażu instalacji. A tak dla przykładu są dwa garnki pełne wody jeden 0,5 litra i drugi 5 litrów w obu jest woda podgrzana do 50 stopni analogicznie ten 5 litrowy będzie się dłużej podgrzewał, ale który z nich dłużej będzie utrzymywał temperaturę, oczywiści że ten 5 litrowy. A teraz przełóżmy to na instalację, nowe grzejniki i cieńkie rurki i mało wody- szubko osiąga temperaturę i szybko stygnie, stare grzejniki i grube rury wolno nabiera temperatury ale za to dłużej stygnie. Wniosek jak rozpalimy we wrześniu to raz stracimy więcej opału na rogrzanie dużej ilości wody w starej instalacji a potem będzie cały czas ciepło. To tak z ciekawości dla wymieniajacych starą instalację na nową z kotłem na paliwo stałe. Bo to co opisałem niezbyt pasuje do nowoczesnych kotłów gazowych lub olejowych gdzie zasada jak najmniej wody w instalacji to większe oszczędności bo palnik czy to gazowy czy olejowy krótko działają żeby dogrzać tą małą ilość wody w obiegu do temp zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dosterowania to zawór 3d z siłownikiem i strowaniem pogodowym i obnizeniem nocnym max 2st

tak aby instalacja CO nie wyziebiała sie do min ,a na kotle zadana temp ok 60st zały sezon tylko podczas wiekszych mrozów trzeba podnies w zaleznosci od budynku

 

Przy takiej ilości wody i około 200m.do ogrzania żeby utrzymywać 60 st cały sezon jaką ilość opału (węgla) trzeba spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dom to kostka 10x10 metrów i 2 piętra bez piwnicy mury nie ocieplone o grubości 42 centymetry i w tym jest 140 metrów ogrzewane, w starym piecu nie wiem ile wynosił zasyp bo tego nigdy nie liczyłem a w nowym miałowcu jest 30 kg i tyle wystarcza na 24 godziny oczywiści jak jest dobrej jakości miał bo ostatnio zakupiłem jakiś szajs z kamieniami i piachem i nawet 12 godzin nie wytrzymało. Ale o tym już pisałem w pości ZAKUPIONY MIAŁ Z KAMIENIAMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.