Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagła Sprawa! Kocioł Potrzebny Od Zaraz!


lesiu681

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz absolutna nowosc na rynku w 5 klasie czystosci spalania mozliwe ze pierwsze egzemplarze da sie kupic w dobrej cenie zeby zareklamowac produkt  ;)  :D http://sekom-pleszew.com.pl/kotly-skamp-pv/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z której strony miałby być podajnik?

Niestety nie wiem tego, decyzja co do ustawienia pieca ma być podjęta po wizycie instalatora.

 

Tu masz absolutna nowosc na rynku w 5 klasie czystosci spalania mozliwe ze pierwsze egzemplarze da sie kupic w dobrej cenie zeby zareklamowac produkt  ;)  :D http://sekom-pleszew.com.pl/kotly-skamp-pv/

Skamp-pv jeśli się nie mylę ma cenę chyba 8.900 zł więc raczej nie podejrzewam aby ktoś chciał mi sprzedać ten kociołek z prawie trzytysięcznym rabatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zasugeruj siostrze aby po wyborze kotła udała się do urzędu i poprosiła o potwierdzenie na danych technicznych kotła który zamierza instalować, iż spełnia wymogi podpisanej umowy. To tak dla "świętego" spokoju.

 

Pozdrawiam RedEd

 

Ps Jeśli siostra ma starą grawitacyjną instalację jeszcze dobrze działającą (stan) niech czasem jej nie wycina a dobrze wysteruje np zaworem 3d, termostatami itp, no chyba, że jest bardzo nieestetyczna w pomieszczeniach, ilość wody w instalacji to problem tylko przy napełnianiu i pierwszym uruchomieniu (może jeszcze ocieplanie tak grubych rur jest kłopotliwe) a ciepło które ewentualnie "ucieka" z instalacji i tak trafia do domu (chyba że kotłownia poza domem) choć nie zawsze tam gdzie sobie tego życzymy (izolacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skamp-pv jeśli się nie mylę ma cenę chyba 8.900 zł więc raczej nie podejrzewam aby ktoś chciał mi sprzedać ten kociołek z prawie trzytysięcznym rabatem. 

No faktycznie wszystkie te  5iato klasowce sa drogie  a społeczenstwo nie zarabia tyle zeby takie duze pieniadze płacic za kocioł .Osobiscie tez wydaje mi sie ze nawet te 6tys za taki kociol to za duzo  trzeba jakis sprzeciw wystosowac przeciwko takim  wysokim cenom w koncu  to juz zaczyna byc drozsze od pompy ciepła powietrze woda  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad dowiadywal się o dopłaty tylko nie wiem konkretnie z jakiego źródła ( gmina czy FOŚ czy inne) i są dopłaty do kotłów 5 klasy 30% z tym że od tej kwoty trzeba jeszcze zapłacić podatek dochodowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście trochę nie zrozumiałe przeze mnie.
Kupujesz nowe auto z salonu za powiedzmy 50 tyś zł,które tylko Cię wozi.
Sprzedajesz go po 5 latach za ,jak dobrze pójdzie, 50% ceny.
Na kocioł ,który będzie ci ogrzewał 4 litery w okresie zimowym przez 24h/doba chcesz wydać tylko 6 tyś zł i ma na dodatek być ekonomiczny i pracować min 10 lat.
Uważam , że kocioł to urządzenie bardziej komfortowe od samochodu. Możesz zaoszczędzić teraz a przez lata do niego dokładać w postaci większej ilości spalonego opału.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesiu a musisz mieć tą dotację czy chodzi o to,że cena do zapłaty ma być max. 6tys.

Jak to jest 120m2 do ogrzania, to coś sensownego można poszukać ze sterem z obsługą 3pomp i siłownika zaworu wyglądającego także estetycznie ...

 

Mogę Ci podesłać fotki jak podrzucisz maila na priva, taka nowość dobrej jakości, bez rusztu awaryjnego w budżetowej cenie od zaprzyjaźnionego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, czuję się zobowiązany powiadomić jak wygląda sprawa z wymianą pieca u siostry/szwagra :D

Otóż pomimo moich próśb i obietnic nie udało mi się namówić ich na któryś z polecanych kociołków. Wybrali sobie kocioł z "Allegro" firmy "Dragon". Koszt to 5300 zł. Jedyne do czego ich namówiłem to lepszy sterownik (Iryd Pid) i palnik żeliwny firmy "Technix".

Rozmawiałem z nimi po dwóch tygodniach od zainstalowania kociołka i są MEGA zadowoleni. W porównaniu do poprzedniego zasypowca to jest po prostu wypas!

Zobaczymy jak się sprawdzi w dłuższym użytkowaniu, mam nadzieję że się sprawdzi. Dziękuję za zaangażowanie i wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.