Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna sprawa


Daniel3333

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam trudny orzech do zgryzienia.  Mianowicie w zeszłym roku rozbudowalem dom o poddasze przeciąganalem  centralne i wymieniłem piec na ekogroszek 19 kw ogrzać ma jakieś 140m2. Kiedy kilka dni temu pierwszy raz puściłem centralne na górę grzejniki po odpowietrzeniu pięknie się nagrzaly,niestety po kilku godzinach ostatni grzejnik zaczyna się schladzac i po mału cała  góra traci zasilanie i wszystkie grzejniki robią się zimne natomiast dół grzeje się do czerwoności.  Czyscilem już nawet filtr na zasilaniu  i z uporem odpowietrzalem  grzejniki ..... To pomaga ale tylko na chwilę. Próbowałem nawet podnosić w tym czasie temp na piecu i ustawialem  pompke  c.o na max i ponownie nie mogę ich nagrzać.    Nie mam już zielonego pojęcia co i jak z tym układem.  Pompa na mojej linii  ibo25-60 A na linii  na dol stara 10 letnia i daje radę.  Może ktośma pomysł co jest grane ? Z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak na szybko ...jeśli masz układ zamknięty dopompuj powietrza w zbiorniczku do 1,2 - 1,5bara i dopuść wody do 1,7bar. i po każdym odpowietrzeniu sprawdź ciśnienie. Filterki oczywiście, ale myślę że nie tak szybko...chociaż.... To samo dotyczy otwartego ,pamiętać aby uzupełnić wodę po odpowietrzaniu.

Oczywiście uzupełnij to co kolega SAMBOR prosi czyli schemat czy jakieś fotki.

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odpowietrzone, to skryzuj lub przydław na powrotach te dolne nagrzane do czerwoności grzejniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Daniel3333 napisał:

Nie mam zbiornika przeponowego  bo układ mam otwarty. Dzwoniłem do fachowca z oględzin wyszło że zawor 4d  jest źle zamontowany mam na nim nastaw ręczny może pokusić się o automat ??

 

Kolego zrób fotki i narysuj jakiś schemat bo może być źle zrobiona instalacja i to może być również efekt "walczenia" ze sobą dwóch pomp przy źle dopasowanych przekrojach rur, i do tego źle wpiętym zaworze 4D.

Bez tego wszelkie porady to już nie pomoc tylko wróżenie z fusów i zgadywanie.... a może się uda, albo i nie ... :)

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.