Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Podajnikowiec Z 5 Klasą?


PanDomu

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik żaru poprzez pomiar temperatury powoduje, że granica palącego się węgla na palniku jest w tym samym miejscu w efekcie niezależnie od rodzaju opału, jego uziarnienia nie powinno być takich kłopotów jak przesypywanie niespalonego groszku (częste przy silniejszych węglach) czy nadmierne zapadanie się kopczyka w retorcie (słabsze, szybko wypalające się węgle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest faktycznie przewaga. W uzasadnieniu nie ma natomiast słowa o "pełnej automatyzacji"

 

Więc według mojej opini, to co powiedział kolega @papasmurfek "Za sas-em przemawia na pewno sterownik (w pełni automatyczny)" to bzdura i wprowadzanie w błąd (pewnie nieświadome z braku podstawowj wiedzy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Papsmurfek napisał na popredniej stronie :

 

Za sas-em przemawia na pewno sterownik (w pełni automatyczny) weź to pod uwagę żeby nie spędzać wolnego czasu w kotlowni, no chyba że ktoś lubi... ;-) 

 

Ja niczego nie wymagam, żadnej dodatkowej automatyzacji, poprostu poprosiłem o wyjaśnienie co kolega zacytowany wyżej miał na myśli mówiąc że Multifun sterownik jest w pełni automatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest faktycznie przewaga. W uzasadnieniu nie ma natomiast słowa o "pełnej automatyzacji"

 

Więc według mojej opini, to co powiedział kolega @papasmurfek "Za sas-em przemawia na pewno sterownik (w pełni automatyczny)" to bzdura i wprowadzanie w błąd (pewnie nieświadome z braku podstawowj wiedzy). 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19932-sas-dob%C3%B3r-odpowiedniego-kot%C5%82a/page-4

Nie to nie jest błąd. A o moją wiedzę możesz być spokojny. Z resztą jak wiesz lepiej to po co zadajesz pytania i fochasz się za trafne odpowiedzi?

 

 

Ale co to w ogóle za odpowiedz? Jak masz sie tak kolego wypowiadać to lepiej wcale tego nie rób bo piszesz takie bzdury nie związane z tematem.

 

Bardzo trafna. Nie wiadomo do końca czego oczekujesz od kotła. Bo jeśli:

 

 

[...] nie dotykam niczego bo kocioł automatycznie się rozpala, pracuje, czyści, odpopiela i najlepiej gdybym zdalnie mógł to obsłużyć. A do moich zadań należy uzupelnienie paliwa (chociaż można to rozwiązać podajnikiem pneumatycznym) i wyniesienie popiołu z zasobnika.

to tylko kocioł pelletowy, albo lepiej gaz.

 

PS. Oczekujesz, że ktoś Ci wyłoży gotowy referat nt. który kocioł kupić i do tego zgodny z twoim "widzimisię". Wysil się trochę, poczytaj forum a sam wpadniesz na to co dla Ciebie jest odpowiednie.

PS2. Sterownik automatyczny to taki który wymaga od użytkownika minimum uwagi i sam dobiera odpowiednie nastawy w zależności od potrzeb. Takim sterownikiem jest np. wspomniany Multifun z czujnikiem żaru, Talos z Technix-u, oraz eCoal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

PanDomu, dnia 02 Cze 2016 - 20:03, napisał:snapback.png

 

[...] nie dotykam niczego bo kocioł automatycznie się rozpala, pracuje, czyści, odpopiela i najlepiej gdybym zdalnie mógł to obsłużyć. A do moich zadań należy uzupelnienie paliwa (chociaż można to rozwiązać podajnikiem pneumatycznym) i wyniesienie popiołu z zasobnika.

to tylko kocioł pelletowy, albo lepiej gaz.

 

Czytanie ze zrozumieniem sie kłania. Bo ja napisałem co rozumiem przez w pełni automatyczny, a ty wyrywasz moją wypowiedź całkowicie z kontekstu mówiąc że oczekuje tego od kotła.

 

 

 

PS. Oczekujesz, że ktoś Ci wyłoży gotowy referat nt. który kocioł kupić i do tego zgodny z twoim "widzimisię"

 

Wcale tego nie oczekuje. Temat został założony bo chciałem poznać ewentualne opinie o nowym kotle z 5 klasą Rakoczy Cortina 22 kW. 

 

 

 

PS2. Sterownik automatyczny to taki który wymaga od użytkownika minimum uwagi i sam dobiera odpowiednie nastawy w zależności od potrzeb.

 

Takiej odpowiedzi oczekiwałem od początku bo nie rozumiałem co masz na mysli mówiąc w pełni automatyczny. 

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytanie ze zrozumieniem to i u Ciebie kolego kuleje. Nigdzie nie padło w moich wypowiedziach KOCIOL w pelni automatyczny, tylko STEROWNIK.

Odnośnie tematu to nie masz co liczyć na opinie użytkowników tego kotla bo jeszcze go nie trafil do sprzedaży. A ogolne opinii na temat tego typu kotłów już dostałeś aż nadto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco inaczej do takiej automatyki podchodzi Defro. Na wlot do wentylatora jest założony przepływomierz. Wiadomo, że ilość przepływającego powietrza przez palnik nie zależy tylko od niego samego ale wpływa na niego mocno ilość i granulacja opału jaki się na nim znajduje. Mając dane z przepływomierza sterownik może się odpowiednio zachować. Więcej wiadomości znajdziesz w tym rozległym temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20672-nowe-aktualizacje-dla-sterowników-kotłów-defro/myśle, że mniej więcej w środku tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O hallotronie słyszałem, ale o przepływomierzu...?

 

@PanDomu
na podstawie podanych przez Ciebie danych nie podjąłbym się doboru kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O hallotronie słyszałem, ale o przepływomierzu...?

To taki wentylatorek który mierząc ilość zasysanego powietrza przez dmuchawę, kontroluje ciśnienie wewnątrz , pomiędzy nim a dmuchawą .Np..jeżeli dmuchawa mocno kręci a powietrze nie przechodzi przez palnik jest gdzieś korek , to powstaje większe ciśnienie wewnątrz i wentylatorek wolniej się obraca a nawet może kręcić się w przeciwną stronę, sterownik to widzi i próbuje przepchać zwiększając obroty jak w określonym czasie nic się nie zmienia, wywala awarię.Albo jest mało paliwa na palniku poniżej dysz,powietrze ma łatwiejszy przepływ ,to ciśnienie wewnątrz spada wtedy sterownik uruchamia podajnik dąży do powrotu do pierwotnego ciśnienia  .

To trochę działa po omacku bo np..w podajniku zmienia się ciągle średnica ziaren węgla, ale zawsze lepsze to niż nic . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat było trzeba, by ktoś na to wpadł...

 

Czysto probabilistycznie, mniej spawów = mniejsza szansa na rozszczelnienie spawu. Co nie znaczy, że w sprzyjających warunkach korozja chemiczna nie wyżre sobie dziury na wylot przez litą blachę.

Ten argument ma więc sens. Tylko że patrząc na żywotność podajnikowca bardziej należałoby się zainteresować ruchomymi elementami podajnika i palnika, bo to się lubi zużyć na długo przed wymiennikiem.

Dokładnie Józef jak piszesz, to okrągłe też może szlak trafić szybciej jak się wydaje kiedy warunki sprzyjają i tu niema czy kwadratowe, prostokątne czy okrągłe :)

A każdemu to mówię co ulegli forumowym picerom którzy piszą o cudownych właściwościach palników gdzie coś się rusza: im więcej elementów ruchomych tym większe prawdopodobieństwo awarii tych "ruchających" :) się elementów ale ludzie jak pelikany łykają to co piszą niektórzy producenci i ich wierni klakierzy :)

Te "ruchające" się elementy palnika pracują w popiele i w bardo wysokiej temperaturze, czy takie warunki sprzyjają 'ruchającym" się elementom palnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego @karoka65 iście shekspirowskie poematy. Aczkolwiek racji w tym sporo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie macie się co wysilać na elokwencję - autor tematu dostał bana, więc macie spokój.

Natomiast @karoka jak jesteś taki mądry napisz dlaczego nie ma jajek w kształcie sześcianu, tylko są te wyśmiewane - czyli owalne.

 

Wg mnie zaletą okrągłej komory jest mniejsza ilość spawów oraz mniejszy wydatek materiałowy o czym nawet kura wie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym zasłużył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki wentylatorek który mierząc ilość zasysanego powietrza przez dmuchawę, kontroluje ciśnienie wewnątrz , pomiędzy nim a dmuchawą .

Raczej spadek ciśnienia na samym sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast @karoka jak jesteś taki mądry napisz dlaczego nie ma jajek w kształcie sześcianu, tylko są te wyśmiewane - czyli owalne.

 

Wg mnie zaletą okrągłej komory jest mniejsza ilość spawów oraz mniejszy wydatek materiałowy o czym nawet kura wie. ;)

Sambor ja nic nie wyśmiewam ale jak na dla mnie nie jest to do końca prawdą, oczywiście zgodzę się z tą drugą cytowaną linijką.

Nie tylko w tym kotle jest okrągły czy jak wolisz owalny wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

ja mam sigmę uni 16kW i jestem zadowolony. Z sterownikiem v3 nie miałem problemu, a v4 jest jeszcze nowszy.

U mnie pracuje to ładnie i nie mam problemów. Palę ekogrochem cały czas.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dotacje więc będzie defro sigma uni .Serwis mam niedaleko domu dlatego taki wybór.Myśle że 16kw będzie odpowiednie na moje 240m

skoro zwykły śmieciuch dawał rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstaw swoje dane na cieplowlasciwe.pl i będziesz miał obraz co i jak. Jeżeli chodzi o kociołki w 5 klasie to jest ich sporo. Dobierz według potrzebnej mocy i swego uznania bo to Ty będziesz w nim palił. U mnie mój kociołek pracuje ładnie w PID.

Życzę dobrego wyboru.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciepłowłaściwe.pl wychodzi że potrzebuje 14kw więc kociołek będzie odpowiedni,no i serwis niedaleko domu więc nie będzie problemu.

Mój wybór to Defro sigma uni 16kw.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.