Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawiewanie Powietrza Przez Kratki


antii7

Rekomendowane odpowiedzi

Tym samym mam odpowiedź na pytanie zadane 22 kwietnia 2017 (post #32). Dzięki Sambor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet, jak oprócz tych wywiewników zrobię nawiewniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez nawiewników w ogóle nie ma mowy o jakiejkolwiek wentylacji. Gdy masz jeden zbiorczy pion na klatce schodowej, to nawiewnikami w poszczególnych pokojach możesz regulować wilgotność. Nawet przy tej mojej zaproponowanej wersji ją trudno było by wyregulować, bo trzeba by zbilansować 3 piony i znaleść jakąś równowagę w przepływach z pokoi oraz kuchni z łazienkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że w obecnej sytuacji, gdzie na klatce schodowej nie ma możliwości wpięcia się do żadnego z pionów wentylacyjnych, wpinanie się do tych pionów z pokojów nie ma sensu?

 

Mówię o piętrze (pokoje 5 i 6, które będą na wiosnę malowane).

Parter nie mój i tam problemu z wilgocią nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli coś takiego, jak w załączniku?

Te czerwone to dwa miejsca wykucia. Te niebieskie to płyta gipsowa.

post-69617-0-98635500-1512041672_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej przejść całkiem w takiej sytuacji z wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną z rekuperacją?

 

PS. Od strony przepisów się nie znam. Rozważam tylko konfort i funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są droższe od zdrowia użytkowników! To tylko pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek dotyczy wentylacji

 

Twój status społeczny mnie nie interesuje, a mój nie powinien interesować Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowanie wentylacji mechanicznej naw-wyw to głupia rada???

 

Działająca i poprawnie wykonana wentylacja jaka by nie była szkodzić nie będzie.

 

Wystarczy, że odpisze że nie jest tym zainteresowany z powodu braku funduszy lub że nie chce przebudowy mieszkania (chciaż  i tak bez tego się nie obędzie, którą drogą by nie poszedł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy tam nie ma żadnej wentylacji!

 

Takie rzeczy jak montaż wentylacji mechanicznej w zamieszkałym budynku to nie jest nowość - to się robi!

 

A co konkretnie Ty zaproponujesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć jak to się robi? Za ile z reku? Skoro tak obeznany jesteś i zapewne sam masz.

 

Zrobić tak jak się powinno, komin wentylacyjny jest, dać kratki wywiewne w brudnych pomieszczeniach a czystych nawiewniki i będzie działać. Działa od stuleci to i teraz będzie, nie tak wydajnie jak WM ale jak dobrze zrobione to nikt się nie podusi, nie martw się.

A to że czasami kanał wentylacyjny nie jest w pomieszczeniu to żaden problem, podciągnąć odpowiednią rura i zbudować kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, nie kłóćcie się proszę z mojego powodu.

Na rekuperator mnie nie stać. Mechaniczny to mam tylko ten jeden wentylator w łazience. Zastanawiam się czy drugiego takiego reagującego na zbyt wysoką wilgotność nie dać do kuchni obok okapu (na razie mam tam zwykłą kratkę), ale mam opory ze względu na to, że ten w łazience jest bardzo głośny. O ile łazienka jest pół piętra niżej niż pokoje i można drzwi zamknąć, o tyle kuchnia jest obok pokojów i z reguły są do niej otwarte drzwi. Delikatnie mówiąc te buczenie by nas ***.

Piszecie ciągle o nawiewie w suchych/czystych pomieszczeniach i wentylacji w mokrych/brudnych. A skoro u mnie w pokojach też jest wilgotno, to znaczy, że wpisują się one w definicję pomieszczeń mokrych/brudnych i też wymagają wentylacji? Cały czas zwracam uwagę na to, że one są wyżej niż łazienka i kuchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku zdjęcie kratki w kuchni obok okapu. 3 metry dalej w rogu kuchni już czarne plamy z wilgoci...

post-69617-0-96835600-1512059415_thumb.jpg

post-69617-0-45667400-1512059444_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja, wentylacją a ja jeszcze od innej strony:

 

1. Czy jesteś w stanie powiedzieć jaka jest wilgotność w tym pomieszczeniu?

2. Czy jesteś w stanie zmierzyć jaka jest temperatura ściany w tym narożniku?

 

Dlaczego narożnik? Zobacz na zdjęcie jakie wykonałem u siebie przed chwilą w salonie. Nad salonem jest strych nieogrzewany, wentylowany. Docieplenie jest tam nie dokończone! Temperatura na zewnątrz 0C. Temperatura wewnątrz pomieszczenia 21C, Temperatura ściany 16C. Wilgotność w pomieszczeniu 50%. Grzyba nie ma, jeszcze...

 

Pozdr.

post-70489-0-02272000-1512062105_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc z wyżej napisanego, nadal nie rozumiesz jak działa wentylacjia grawitacyjna.
Obejrzyj obrazek i sprubuje zrozumieć. Nawiewniki okiennych jest tak samo ważnym elementem jak kratka wywiera w kominie, bez niego nie ma przepływu powietrza, nie ma osuszania, nie ma wentylowana, stężenie CO2 i wilgotność rosną. Zimne powietrze dostają się di pokoju ogrzewa się 20C I nagle staje się powietrzem bardzo suchym, to ono właśnie osusza, okna, ściany, pościel, ubrania. Następnie przez spare pod drzwiami dostaje się na klatkę schodowa i do łazienki /kuchni, by ostatecznie trafić do komina.
A może tu z tych zapiekłych wyznawców szczelnych okien? I uważasz, że przez taki nawiewnik łeb będzie ukrywać i po nogach ***?

post-12745-0-07880200-1512062469.txt

post-12745-0-14186900-1512063000_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.