Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Dmuchawy


MariuszP

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej palić bez dmuchawy. Ale jeśli już z to należy dmuchać jak najsłabiej aby kocioł jak najdłużej dochodził do temperatury zadanej i jak najkrócej stal w podtrzymaniu. Powinieneś mieć możliwość wyregulowania dolnego i górnego zakresu obrotów. Jaki to sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego sterownika. Musiał byś poczytać instrukcje i zobaczyć czy jest możliwość ustawienia górnego i dolnego zakresu obrotów. Jeśli sterownik działa na zasadzie włącz/wyłącz to tylko wymiana.

 

Jak zamontujesz bufor to dmuchawa nie będzie potrzebna bo wtedy palisz na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego sterownika. Musiał byś poczytać instrukcje i zobaczyć czy jest możliwość ustawienia górnego i dolnego zakresu obrotów. Jeśli sterownik działa na zasadzie włącz/wyłącz to tylko wymiana.

Po co takie bezsensowne posty? Widziałes kiedykolwiek sterownik bez regulacji siły nadmuchu, czasów przedmuchu, bez zmniejszania obrotów przy dochodzeniu do zadanej, a nawet regulacji mocy przedmuchu? Dlatego takie urządzenie nazywa się sterownikiem, a nie włącznikiem nadmuchu. Atos ma dodatkowo zmniejszanie obrotów przy dochodzeniu do zadanej. Kolego MariuszP, powinno współpracować, są nawet gotowe zestawy Atos i do wyboru w zależności od zapotrzebowania WPA 117 lub WPA 120. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co takie bezsensowne posty? Widziałes kiedykolwiek sterownik bez regulacji siły nadmuchu

Nie ale widziałem taki sterownik gdzie sterowanie dmuchawą było napięciowe a nie prądowe i działało to na zasadzie włącz/wyłącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swojej wpa 120 mam nadmuch na 10% i też wydaje mi się za mocny a co dopiero 30%. Może jest jakieś menu serwisowe w sterowniku? W Techu można zmienić tryb pracy między szybki a wolny wentylator i wtedy wieje bardzo słabo albo baaardzo mocno. Także dmuchawa jest dobra tylko sterowanie kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do producenta tego sterownika z pytaniem czy można jeszcze zmniejszyc nadmuch ale mówił ze wtedy dmuchawa może miec problem ze startem i może buczeć doradził żeby przysłonić wlot powietrza. Tak zrobiłem dokupiłem przesłone i zostawiłem prześwit 1,5cm. Ale dalej za bardzo wieje może do miału by sie nadawała ale do węgla jest za mocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowa dmuchawa(wpa 117) już zainstalowana nie ma już takiego przeciągu w kotle przy wpa 120 na 30% w piecu wiało strasznie teraz dałem 40% i pali sie o wiele spokojniej 2 stopnie przed temp. zadaną dmuchawa ładnie zwalnia. Wcześniej ta funkcja nie działała gdyż dmuchawa pracowała na obrotach minimalnych a i tak za wysokich. Zobaczę jak długo będzie się palić przy pełnym załadunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bym polemizował, bo te oszczędności, które obiecują twórcy sterowania PID są zwykle na wyrost. Owszem, wygoda i stabilność temperatury jest, ale niestety kosztem czasem zwiększenia zuzycia paliwa. Tak, zwiększenia. Jak dobrze dobrany kocioł mocą do budynku, to przy porządnym kominie nawet miarkownik ciągu da sobie radę. A jesli juz koniecznie chcesz ten PID, to sprawdź, czy będzie działał z Twoja dmuchawą, bo nie każda się nadaje albo sterownik nie widzi dmuchawy, różne są sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega młodzieniec ma sterownik PID i jakiekolwiek z nim doświadczenia, że chce polemizować? Z tego co mi wiadomo, to ma (miał) zwykłego przedmuchowca ST32, a to kompletnie dwa różne światy. WPA 117 jest dedykowana po sterownik PID (płynne obroty). Acha, jeżeli sterownik PID, to bezwzględnie z czujnikiem temperatury spalin w czopuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli musi być nadmuch, to warto. 

Powtarzam, jeżeli ma być nadmuch (a pisałeś, że tak), to moim zdaniem tylko sterownik z PID. Zawsze możesz wyłączyć tą funkcję i przejść na tradycyjne przedmuchy. Pozostaje tylko kwestia wolnej kasy do wydania ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.