Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, Mka wpieprzała węgiel jak koń dropsy, ponad 100kg dziennie co by sugerowało te 25kW abstrahując od tego, że sam budynek tyle potrzebuje. Tylko to w ogóle się nie przekładało na wygrzewanie instalacji.  Teraz mimo mniejszej mocy RDR'a to kocioł nie ma co robić. Żeby nie zatrzymanie dmuchawy przy zadanej temperaturze to kocioł pewnie bez problemu zagotuje wodę w kotle. 

Czyli co, Mka spalała ponad 100kg węgla dla samego spalania bez korzyści dla instalacji. Błędy konstrukcyjne kotła lub(i) palnika? Poza tym co to za bełkoty, że 26kW to tylko laboratorium i specjalny węgiel. Producent zapewnia, że maksymalna moc tego kotła to 26kW. Skoro to moc tylko zarezerwowana dla laboratoriów to po co kocioł jest w sprzedaży? To nie drukarka, gdzie można w ciągu 14 dni zwrócić. To producent niech precyzyjne się określi, że to jest kocioł o mocy 16kW, gdzie przy dużym szczęściu posiadaczu może uzyskasz 26kW. Dom Bietki doskonale to pokazał, że Mka spala jak 26kW a nagrzewa jak 16kW, super!  

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, no to fajnie. Ale nie produkuje kotłów i może mu zależeć na złej opinii Ogniwa? Pytam, bo czytam forum, nie zagłębiając się we wszystkie niuanse, ale ten temat trochę mnie wciągnął, gdyż rozważałem (będę zmuszony rozważyć) zakup właśnie tego Ogniwa. Oczywiście przegięcia propagandowego z bezinteresowną wymianą kotła nie łykam, bo ruch karoki to zachowanie w porządku, ale również i wymagana norma zachowania szanującego się handlowca. Przy okazji trzepnął jako firma marketingowy majstersztyk. Sam bym teraz u niego kupił  ;).

Aaaa.. to była intryga ? Specjalnie to wykombinowali coby popsuć opinię SMO ?

Kto Ci zabrania kupić kocioł M ? Kup i przestań fanzolić jak Antoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jesteś wyszczekany, natomiast ja widzę co się dzieje na Muratorze i zaczyna się dziać tutaj, więc trochę wyhamuj i się nie podniecaj. Jak będę miał kupić Ogniwo, to je kupię.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już sobie nawrzucacie to może odezwie się jakiś użytkownik tego kotła.

Może są tu inni użytkownicy oprócz Bietki?

Jak się sprawuje w normalnym domu do 200m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zależy mi jednak na tępieniu oszczerstw, matactwa i bezczelnego kręcenia konrketnuych osób, bo coś czuję w kościach,że Ogniwo w tej sytuacji jest niewinne. Z RBR-ami nie mam nic a nic wspólnego.

Te kotły tj. RBR-y oraz Ogniwo sprzedaje Karoka

 

Byłoby bardzo dobrze, gdyby to wszystko trafiło do Ogniwa, wówczas właściciele czy prezesi dowiedzieliby się co tu się uprawia i wyprawia

Jestem przekonany,że zlecając badania m.in. Zawijanowi pojęcia nie mieli,że papier wystawiony na kocioł 26kW oznacza kocioł o mocy 16kW, co właśnie napisał Zawijan

 

Jak Pan nie rozumie powagi tego oświadczenia, to pozwolę sobie przypomnieć:

Przed zakupem kotła przez Bietkę Zawijan twierdził, że kocioł OEPM 26kW spokojnie ogrzeje jej 380m2

Później jaki szło gorzej i gorzej zaczęły się wykręty w stylu kocioł 7,5kW a to znowu ustawiacze do bani a to,że podjedzie i zrobi co trzeba, same mrzonki.

 

Teraz po fakcie Zawijan twierdzi,że od ponad roku powtarza,że to kocioł 15-16kW, no trzeba mieć prawdziwy tupet i butę.

To jest oszustwo i wprowadzanie producenta (ogniwo) a także klientów tego ogniwa w błąd.

Raz,że napisano Vklasa a na zdjęciu Verba kopci to tak mocno,że na 3 się nie załapie, dwa nie te temp. spalin, trzy nie osiąga udokumentowanej mocy

 

Jak Pan nadal nie rozumie, to tłumacze w złotych polskich

Bierze się kasę ok. 2tysiące większą za Vklase i dodatkowo 1,5tysiąca złotych za kocioł będący w rzeczywistości 16kW a na papierze podaje 26kW

 

Skoro jest tak, jak Zawijan twierdzi, to na papierze wyniki dla mocy 16kW i ok. 4,7 czy 4,8kW z 30%mocy i sprzedawać z czystym sumienniem oraz uczciwie

Póki papier jest na 26kW, to gdyby to napisał wcześniej Bietka zgłasza sprawę tutaj:

https://uokik.gov.pl/

i ściga się całe towarzystwo badawcze za celowe wprowadzanie w błąd.

 

Na miejscu producenta tj firmy Ogniwo czytając co Zawijan napisał o mocy 16kW zabieram kocioł od Karoki, oddaję mu pieniądze i przepraszam, kocioł zawożę do np. UDT lub IE po weryfikację w/g zapisu z certyfikatu czyli 26kW oraz 7,6kW, jak wyniki wychodzą fatalne - sprawa przeciwko wcześniejszej jednostce do sądu, zwrot kosztów za wszystkie przeprowadzone wczesniej testy i badania, zwrot kosztów za licencję na palnik i postawienie osób odpowiedzialnych za te manewry przed sąd.

ostra jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jesteś wyszczekany, natomiast ja widzę co się dzieje na Muratorze i zaczyna się dziać tutaj, więc trochę wyhamuj i się nie podniecaj. Jak będę miał kupić Ogniwo, to je kupię.

a co ty się tak czepił? wyluzuj stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek ogarnij temat to sam dojdziesz do odpowiednich wniosków. ty to widzisz tak, ale ktoś widzi to inaczej. zawijan nie raz i nie dwa rozpoczynał dysputy z mchu i paproci i wychwalał pod niebiosa niebieskiego. opinie userów były zakrzykiwane przez zawijana i jego przydupasów, a na trudne pytania nie było odpowiedzi (to jest inny stan umysłu)

potem dziwnym trafem zaczęły posty znikać (na szczęście nie tutaj), blokowano tematy i takie tam. ze strony zawijana też parę wykresów zniknęło, dlaczego?

 

@scitro a jaki chcesz kocioł, jak 7,5-26 kW (może 7,5-16 Kw)? "Da rade" - taką odpowiedź możesz uzyskać z samego źródła :lol:

Edytowane przez CooleR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Poza tym co to za bełkoty, że 26kW to tylko laboratorium i specjalny węgiel. Producent zapewnia, że maksymalna moc tego kotła to 26kW. Skoro to moc tylko zarezerwowana dla laboratoriów to po co kocioł jest w sprzedaży? To nie drukarka, gdzie można w ciągu 14 dni zwrócić. To producent niech precyzyjne się określi, że to jest kocioł o mocy 16kW, gdzie przy dużym szczęściu posiadaczu może uzyskasz 26kW. Dom Bietki doskonale to pokazał, że Mka spala jak 26kW a nagrzewa jak 16kW, super!  

 

Nie uważam,że producent o tym wiedział. Moim zdaniem jest tego nieświadomy. Dla mnie to nowo-mowa kocioł z atestem 26kW o prawdziwej mocy 16kW.

W zapewnienie mocy uwierzył Karoka, przecież powinni mu teraz po tych rewelacjach zwrócić pieniądze.

Nie wydaje mi się, aby Bietka chciała kupić kocioł 16kW, ona świadomie wybrała 26kW po zapewnieniach Zawijana,że ogrzeje

 

O tym ponoc 16kW wiedział Zawijan, podobno od roku. Dziwne,że dopiero po fakcie.

 

Moim zdaniem tu nie ma i nie było dobrego wyjścia, jedyny plus całego zamieszania taki,że poznaliśmy prawdziwą moc kotła.

Będzie dobry do 160-170m2 starego budownictwa i gdzieś pi razy oko pod 230-250m2 nowego, dobrze ocieplonego

Teraz wyszła prawda, jakby Zawijan dojechał wcześniej wstawiłby kocioł Ogniwo 35kW i wszystkich z tego forum wyśmiał, wszystkich bez wyjątku karokę, pieklorza, sambora, emigranta itd. wszyscy byliby nieuki, niedoświadczeni z brakiem wiedzy

 

 

Poltowski, ja tu nie widzę winy producenta, powtarzam to kolejny raz. Moim zdaniem dostaje rykoszetem nie za swoje winy.

Tutaj nie ma nic śmiesznego, to jest przykre i smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie: dmuchawa 35%(było 46%), temp. zasilania pomalutku rośnie, temp. spalin też i jeszcze dodatkowo jest grzany bojler(temp. też rośnie).  Jeszcze trochę testów i może ten RDR przy 20% mocy dmuchawy będzie tę instalację wygrzewać.  Szkoda, że nie ma automatu, bo jednak takie ręczne zmienianie jest pewnie uciążliwe, trzeba pilnować w zależności jaka jest temperatura na zewnątrz. 

 

edit:

 

No i 35% dobiło do zadanej, dmuchawa off, extra jeszcze jest grzany bojler w tym momencie. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emigrant,

nie pamiętam dokładnie, ale dla dmuchaw 75W/80W a takie najczęściej idą do kotła 25kW przy brulim i coali minimum to chyba 25% i niżej się nie da ustawić.

Przy małym odbiorze można by pracować na ok.27%. Tutaj trzeba grzać, dawno nie walczyłem na brulim z dmuchawą 75W, ale cosik mi się kojarzy,że ustawiałem ok. 38% jak trzeba było mocniej grzać, bo jak tylko pykać, to tak pod 27% czy 27bieg jak kto woli

 

dla dmuchaw 40W nie sądzę, aby była szansa na dmuchanie mniej niż 36%, raczej bliżej 50%, później to i tak już prawie jedno i to samo, poza skalą regulacji i charakterystyki silnika z niewielkimi przyrostami

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zaraz pewnie się zacznie że ma w tym interes....
ale wiedzcie że nawet nie chciał bym pisała o zamianie bo nie chce kolejnej zadymy.Dostaję pocztę z pytaniami więc zdecydowałam się napisac albowiem wielu z Was udzielało się tu w watku i powinniście wiedzieć jak sprawa się zakończyła.

Wojtku nie chcę powielać całości bo znowu ktoś może napisać że robię to specjalnie dla reklamy, ale może przeoczyłeś w wypowiedzi koleżanki taki szczegół zaczerpnięty z jej wypowiedzi jak w cytacie ?

Jak wspomniałem we wcześniejszej wypowiedzi proponowałem wymianę na OE35kW i pewnie byłoby to korzystniejsze dla mojej kieszeni bo może dogadałbym się z Ogniwo żeby to jakoś załatwić.

Zrobiłem już małe rozeznanie i powiem Ci że napisałem o tym na PW zawijanowi, nie wiem czy potwierdzi czy znowu się zaprze :)

Niestety Bietka powiedziała że nie jest zainteresowana tym kotłem, nie chcę podawać całości jej wypowiedzi w tym temacie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, co Pan sobie prywatnie pisze. Może Pan sobie pisać,że spala brylanty i produkuje złoto.

 

Tu chodzi o to, co widnieje na ateście a tam stoi jak byk,że jest to kocioł 26kW przebadany także na 30% a to nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości w sensie góry mocy. Takiego tłumaczenia przy kontroli nikt nie przyjmie.

 

Kocioł zresztą stoi teraz u karoki, tam ma Pan blisko, można podlecieć z ciepłomierzem (ustawić przepływ jak w ateście, zaworem mieszającym dobrać różnice zasilanie-powrót, otworzyć wszystkie okna, kaloryfery na maxa i 4h pojechać z analizatorem spalin i udowodnić,że ten produkt z wynikami zbliżonymi do atestu wyciąga 26kW.

 

A po co? Przecież wiem, ile wyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zależy mi jednak na tępieniu oszczerstw...

 

...Byłoby bardzo dobrze, gdyby to wszystko trafiło do Ogniwa, wówczas właściciele czy prezesi dowiedzieliby się co tu się uprawia i wyprawia

Jestem przekonany,że zlecając badania m.in. Zawijanowi pojęcia nie mieli...

 

Ciekawe...

A czym jest pisanie, że badania zlecono Zawijanowi, skoro doskonale wiesz, kto te badania robił i równie doskonale wiesz, że zawijan nie robi takich badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan dalsza dyskusja nie ma sensu, Ty się do niczego nie przyznasz i za nic nie przeprosisz

 

Konkluzja jest taka,że mówimy o kotle w rzeczywistości "do 16kW"

Powinien mieć atest na moc 16kW i ok.4,7kW, ma na 26 i bodajże 7,6kW co rozmija się z rzeczywistością, może na tym "niebieskim węglu"?

 

na przyszłość można go polecać pod 160-170m2 starego budownictwa lub pod 230-250nowego, tylko piszcie otwarcie,że to jednostka 16kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze na 4,7 napewno by sie nie zalapala na badniach na 5 klase, wiec 26 i 7,6, proste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ZawiJan99, dnia 01 Sty 2016 - 14:05, napisał:

Wszystkie mądralowate mądrale, które przybyły tu wietrząc żer dla siebie...

nie znajdziecie tu żeru dla siebie, umrzecie z głodu  :D Kocioł chodzi i będzie chodził dobrze, bo to jest porządny kocioł, zweryfikowany w stosownych badaniach, a nie oparty na tym, co sobie jakiś jeden z drugim myśli, lub mu się wydaje...

 

 

Dzisiaj czytając po raz kolejny blog zawijanów zobaczyłem szybką reakcję rynku na kocioł wystawiony przez @karokę

i szybkie podsumowanie tego zakupu przez zawijana.

 

Mam tylko nadzieję, że kolega pytający określi prawidłowo zapotrzebowania na ciepło i ew przeczyta te ponad 1600 postów na temat tego kotła.

post-18578-0-88202100-1453845823_thumb.jpg

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dom zły i prymitywna instalacja, wszystko jasne. A kocioł(26kW) jest super.  Tyle, że te 400m^2, dobudówki, 500 litrów w instalacji i prymitywną instalację wygrzewa kocioł nie wiadomo skąd, można powiedzieć jakiś no-name z garażu bez dokumentacji przy mocy dmuchawy 35%.  Jeszcze z palcem w dupie dogrzewa bojler dodatkowo. To jak to jest?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Animus

Te stwierdzenia są Twojego autorstwa. To Ty tak autorytatywnie się wypowiadałeś o wyższości kotłów z 5 klasą nad śmierdzielami bez klasy piątej. Nie czyniłeś wyjątków. Więc w OEPM zawirowywacze wyłapywały wiecej zanieczyszczeń? No fakt :) miały co wyłapywać.

A rozumiesz w ogóle coś z tego?

Kotła  nie kupuje się bo chce się mieć akurat Ogniwo w klasie 5 z cegłami  , tylko dobiera się odpowiednią moc do zapotrzebowania.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, moc nowego kotła (według papierów) jest zbliżona do tego poprzedniego, więc słaby ten argument. Ale jeśliś taki mądry i rozumiesz, to wyjaśnij to fenomenalne ogrzanie bietki domu z prymitywną instalacją przez ten bezklasowy gniot garażowy. Inni jakoś tego tu nie pojęli. Czas - start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliśmy dla Ogniwa także mniejszą OEPM-kę, która czeka w kolejce na badania atestacyjne. To była nasza ostatnia robota przed emeryturą. 

No to jakoś długo czeka w tej kolejce bo Ty juz chyba ponad rok na emeryturze jesteś.Tak z ciekawości co było powodem,że OEPM około miesiąca badano w Brnie?Czekali na ten extra groszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dawno nie interesowałem się kotłami retortowymi..................a widzę ,że szkoda....

Gdyby były trochę bardziej rozpowszechnione ciepłomierze, wiadomo byłoby już pierwszego dnia  "o co chodzi".

Tak a propos czy na stronie sterownika /tej internetowej / ma ktoś  podgląd instalacji kotła retortowego z  ciepłomierzem?

Chętnie popatrzyłbym na taki rarytas.

U mnie mam już 4 ciepłomierze, dokupiłem jeszcze 3. widzę wszystko czarno na białym co się święci.

Pozdro

szczególnie BIETKĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale kocioł RBR 23kW ma Świadectwo na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego w klasie "A" z Instytutu z Zabrza.

Produkuje go firma Instalco z Łaszczowa na wschodzie polski, garażu nie przypomina, chyba że na kilka Jambojetów :)

No może za nisko by było :)

Może stare doktory ( w tym Zawijany ) kiedyś jakoś lepiej te kotły badali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.