Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Długość czasu nadmuchu w czuwaniu, w dużym stopniu zależy od rodzaju zastosowanej dmuchawy.

np. WPA-07 dość wolno się rozkręca przy rozruchu, więc tutaj ten czas musi być dłuższy niż przy np.WPA-06.

Przy ustawieniu takim jak ma Kamil, czas nadmuchu 15s i powietrze 15%, to WPA-07 nawet nie ruszy.

Zgadzam się z Dormario, wydłużenie czasu nadmuchu w czuwaniu, niczemu ani nikomu nie będzie przeszkadzać, a zapewne ktoś z tej opcji skorzysta, jeśli będzie taka potrzeba.

Natomiast z moich obserwacji wynika, że w czuwaniu dobrze byłoby rozdzielić przerwę  podawania od przerwy nadmuchu. Tzn. aby można było osobno ustawić co ile czasu ma podać węgiel, a co ile czasu podać powietrze.

Teraz te dwie rzeczy dzieją się w jednym czasie. Jak jest ustawiona przerwa np.45min, to węgiel i powietrze podane są co 45min.

Ja wolałbym częściej dmuchnąć, a rzadziej podać węgiel.

Dla informacji, u mnie palnik po 8 - 9 godzinach wstaje bezproblemowo. Dla WPA - 07 czas nadmuchu mam 25s, przy powietrzu 40%.

 

Po wyjściu z czuwania w tryb pracy powinna być jeszcze opcja podania dodatkowego powietrza przez określony czas , aby szybko rozdmuchać żar. Pisałem już o tym kiedyś i Tomkowi też wspominałem.

Gdyby była taka możliwość, to moim zdaniem palnik dużo szybciej by wstawał po czuwaniu.

 

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację w pewnym stopniu lecz to o czy rozmawiamy ma miejsce jedynie w sezonie letnim bo przy sezonie zimowym raczej nie ma to wpływu bo kocioł nam się nie odstawia A jak już się odstawi to raczej na bardzo krótki czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KamilMiernik napisał:

Ale pytam po co skoro w 99.9% przypadków będzie to nie wykorzystane bo prawie nikt nie potztebuje takiego czasu. A jak Ci wygasa kocioł to skróci czasy między podawaniami i problem będzie rozwiązany. I jakoś nie chce mi się wierzyć że o to że nie ma więcej niż 30s wygasa Ci kocioł bo na pewno nie jest to przyczyną.

Ja potrzebuje i jak widać inny kolega też. Taki palnik, taka dmuchawa i taki węgiel nie da się i już,umiem poradzić sobie ze sterownikiem skrócenie czasu nic nie da. Temat nie był do Ciebie i nie zachowuj się jak byś był wszech wiedzacy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana pianą co za pech , ja dalej będę twierdził że palenie byle czym jest nie zdrowe ,a tak na poważnie twietdzę że można palić w kotle ogrzewać cwu i zmusić Kociol do ciągłej pracy dowody załączałem już wcześniej  ale cierzko zmienić ustawienia to wasz pech .Co do miału i odsiewki to jest jeszcze łatwiej zmusić ster do ciągłej pracy paliłem i znam te paliwa .Jesli chodzi o brak tlenu można wykorzystać parametr czyszczenie palnika i po kłopocie .Tyle z mojej strony co do podpowiedzi aby to ogarnąć .Mój rzecznik pidpowiedział mi aby przepowiedziała tu kultura .

Pozdrawiam 

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł będzie miał możliwość stałej pracy, jeśli będzie miał ciągły odbiór ciepła z CWU. Jeśli ciągłego odbioru nie będzie, bo np. domownicy korzystają z CWU w głównej mierze rano i wieczorem, bo w ciągu dnia ich nie ma, to kocioł się odstawi, czy się tego chce czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz, tak się składa, że piszę to z doświadczenia, bo ogrzewam CWU kotłem w sezonie letnim i przerabiałem palenie ciągłe i z odstawianem, więc mam porównanie, jak to to u mnie wygląda w rzeczywistości.

A Ty chyba coś wspominałeś, że nie ogrzewasz CWU latem, a tak zachwalane przez Ciebie ustawienia widziałeś u znajomego.... A to, co jest takiego dobrego u znajomego, nie koniecznie sprawdzi się u każdego innego.

Poza tym, każdy w swojej kotłowni prowadzi kocioł tak, jak uważa za stosowne.

Trzymaj pewien poziom, bo ja piszę merytorycznie, a Ty zaczynasz odnosić się personalnie...

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ja nie mam nie świadczy o tym że źle doradzam i piszę głupoty ,wystarczyło tylko pomyśleć  i potestować opcje czyszczenia palnika i dmuchawa się kręci kiedy chcesz i ile chcesz i już po problemie druga sprawa to taka ,że mam nadzieję że pan Tomek w nowej aktualizacji zrobi minimum 5 KW a w przyszłości może zamiast nazwy czyszczenie palnika do da ukośnik i słowo dopalanie może wtedy ten parametr będzie bardziej urzyteczny, Oby producent zrobił min 5 KW był by to chyba pierwszy ster zdolny do pracy z taką mocą i ten kierunek był by krokiem do ciągłej pracy bo przecierz czuwanie równa się brudny Kociol .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca poniżej 2.5kw staje się nie opłacalna. Bez urazy Klaudiusz ale nie wiem co to latem ma dać. Na cwu z podgrzaniem łazienki latem spalam 2-3kg / dobę w kotle mam czysto bez sadzy. Jeżeli mam to mieć tylko dla prostych kresek to uważam że bezsensu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o proste kreski ,głównym zamysłem tych eksperymentów jest to aby każdy nowy użytkownik skzp włączył sterownik ustawił moc przesyp jednym parametrem doprecyzował proces spalania i cieszył się czystym kotłem i małym spalaniem ,wtedy inni mogli by wziąść skzp za wzór do naśladowania. Nie mówiąc już o zadowolonych klientach urzytkujących go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przetestowalem twój zamysł Klaudiusz u siebie, nie powiem węgiel jakby mniej spiekał w kotle czysto ale spalanie około 1.2 wzrosło.... może jak będzie lepszy odbiór ciepła z pieca to się to sprawdzi, przetestuje później, na razie wracam do starych ustawień.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Klaudiusz3 napisał:

Piana pianą co za pech , ja dalej będę twierdził że palenie byle czym jest nie zdrowe ,a tak na poważnie twietdzę że można palić w kotle ogrzewać cwu i zmusić Kociol do ciągłej pracy dowody załączałem już wcześniej  ale cierzko zmienić ustawienia to wasz pech .Co do miału i odsiewki to jest jeszcze łatwiej zmusić ster do ciągłej pracy paliłem i znam te paliwa .Jesli chodzi o brak tlenu można wykorzystać parametr czyszczenie palnika i po kłopocie .Tyle z mojej strony co do podpowiedzi aby to ogarnąć .Mój rzecznik pidpowiedział mi aby przepowiedziała tu kultura .

Pozdrawiam 

Ekogroszek bobrek to byle co? Wiem że na Cwu lepiej palić mniej kalorycznym bo tak nie gaśnie ale mam Silver z bartexu to nim palę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ja nie mam nie świadczy o tym że źle doradzam i piszę głupoty ,wystarczyło tylko pomyśleć  i potestować opcje czyszczenia palnika i dmuchawa się kręci kiedy chcesz i ile chcesz i już po problemie druga sprawa to taka ,że mam nadzieję że pan Tomek w nowej aktualizacji zrobi minimum 5 KW a w przyszłości może zamiast nazwy czyszczenie palnika do da ukośnik i słowo dopalanie może wtedy ten parametr będzie bardziej urzyteczny, Oby producent zrobił min 5 KW był by to chyba pierwszy ster zdolny do pracy z taką mocą i ten kierunek był by krokiem do ciągłej pracy bo przecierz czuwanie równa się brudny Kociol .
Niestety Klaudiuszu nie będzie pierwszy, i na pewno nie drugi.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę tylko że 5  kW to około 1kg węgla więc logicznie wychodzi 24kg/doba.

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalwa ja nie odniosłem się do Twojego opału , w jednej wypowiedzi padło zdanie słabszej jakości paliwo i do tego się odniosłem ,że jest to nie zdrowe i nie miałem na myśli aby kogo kolwiek tym urazić bo sam paliłem odsiewką jak uraziłem to przepraszam . Mam nadzieje że opanujesz ustawienia.

Co do kolegi energotop to chciałem serdecznie powitać autora tematu , nie wiem dlaczego tak oceniasz skzp ? Ja tam jestem zadowolony chwestia oczekiwań i ustawień sam kiedyś tak pisałeś .

Na jakim sterowniku teraz jedziesz jak spalanie może poglądowo jakieś fotki wykres itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalwa ja nie odniosłem się do Twojego opału , w jednej wypowiedzi padło zdanie słabszej jakości paliwo i do tego się odniosłem ,że jest to nie zdrowe i nie miałem na myśli aby kogo kolwiek tym urazić bo sam paliłem odsiewką jak uraziłem to przepraszam . Mam nadzieje że opanujesz ustawienia.
Co do kolegi energotop to chciałem serdecznie powitać autora tematu , nie wiem dlaczego tak oceniasz skzp ? Ja tam jestem zadowolony chwestia oczekiwań i ustawień sam kiedyś tak pisałeś .
Na jakim sterowniku teraz jedziesz jak spalanie może poglądowo jakieś fotki wykres itd .
Nie napisałem nigdzie że go źle oceniam. Napisałem tylko że są już sterowniki które sobie radzą dobrze lub bardzo dobrze na niskich mocach.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 12 kW i moc w sterowniku 12 kW, na sezon letni modulacja ograniczona do 60%. A ile potrzeba mocy do ogrzania CWU, to widać na wykresie.

U mnie przy pracy tylko na CWU, kocioł się odstawia i tak wygląda w środku. Czyszczony w sierpniu, ale nie pamiętam dokładnie daty. Zdjęcia i wykresy z ostatniej godziny.

 

IMG_20180913_194717.jpg

Bez nazwy.png

IMG_20180913_195204.jpg

IMG_20180913_194929.jpg

 

Bez nazwy 2.png

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam na pisać , chciałem potestowac inne ustawienia skzp na małej mocy  miałem też nadzieję ,że pomogą w tej zabawie doświadczeni forumowicze bo każdy ma inny palnik i można by dążyć do precyzji w ustawieniach i poprosić producenta o  wniesienie korekt , większość przeczytała i uznała to jako „atak” na wypracowane ustawienia a nie oto chodziło wręcz przeciwnie ja chciałem coś podpowiedzieć i to mi się „oberwało " szkoda tylko ,że  może to zniechęcić do dalszych testów i ewentualnej poprawie procesu spalania a finalnie zniecheca forumowiczów do testów i wymiany doświadczeń .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda , wykres wygląda tak jak by spalanie szło na ciągu kominowym fajnie delikatnie pogratulować , jaką masz histerezę ustawioną , z tego co kojażę to masz RCK tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.