Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Dobór Odpowiedniego Kotła


LaGGera

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mi został chyba tylko KDC ECO 15kw bo potrzebuje do układu zamkniętego

http://xn--kociocenowy-x5b.pl/kotly-kawah/2934-kociol-kawah-kdc-eko-20kw-z-podajnikiem.html

Szału nie widzę, ciągle skrobanie wymiennika poziomego bo ciasno. :)

Wymiennik pionowy jest dla leniuchów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że wymiennik poziomy poprawi moje problemy z kominowym ciągiem bo cóż że do tej pory miałem wymiennik właśnie pionowy skoro ciągłe poddymianie przy dokładaniu.Podajnikowy kociołek do zamkniętego układu wcale nie łatwo wypatrzyć żeby był prawie od ręki już byłem na skama zdecydowany czekałem tylko co sas pokaże a tu wtopa  :(

A na wyżej wymieniony  1.5 miecha czekać bo chłopaki nie wyrabiają to dla mnie za długo...Defro skolei palniki do zamkniętego nie najlepsze i bądz człeku mądry i wybierz kocioł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wali się opału na płonące paliwo. :rolleyes:

A ten.

http://www.defro.pl/p,121,sigma-nz.html

 

Istnieje możliwość podłączenia kotła SAS SOLID wyposażonego w fabryczny systemu nawiewu oraz sterowania w instalacji typu zamkniętego pod warunkiem montażu zaworu bezpieczeństwa, naczynia przeponowego, armatury kontrolno- -pomiarowej (manometr, termometr, itp.), urządzenie do odprowadzania nadmiaru ciepła - zawór zabezpieczenia termicznego przed przegrzaniem np. SYR typ 5067 oraz spełnieniu wymagań dot. pracy kotła, w szczególności zalecanej temperatury pracy 60-80°C, maksymalna dopuszczalna temperatura 85°C, maksymalne dopuszczalne ciśnienie robocze 1,5 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wali się opału na płonące paliwo. :rolleyes:

A ten.

http://www.defro.pl/p,121,sigma-nz.html

 

 

 

Sęk w tym że smród wydobywał się od razu po otworzeniu drzwiczek jeszcze przed dokładaniem  ;)

sigma była by super ale....wym.pionowy i rynna mało wiarygodnych opini o działaniu.

To komfort eco NZ byłby bezpieczniejszy tak mi się wydaje ale palnik retortowy defro ponoć przestarzały.

http://www.defro.pl/p,93,komfort-eko-nz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie sprawdziłeś jaki kocioł zalinkowałem, każdy palnik obrotowy jest lepszy nawet od najnowszego cuda z cegłami,kotły z podajnikiem potrzebują mniejszy przekrój komina niż kotły zasypowe. Wystarczy raz dołożyć opał na płonące paliwo i wymiennik zaraz zarasta, wtedy każde otwarcie drzwiczek powoduje zadymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś domowy sposób na sprawdzenie ciągu kominowego bez wizyty kominiarza?

Ja mam Solid-a 14kW podłączonego do komina Leier Fi200 8m i nie wiem jak sprawdzić czy już teraz mam nie za duży ciąg a w zimie będzie jeszcze większy.

RCK nie chcę w ciemno zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie sprawdziłeś jaki kocioł zalinkowałem, każdy palnik obrotowy jest lepszy nawet od najnowszego cuda z cegłami

 

 

Faktycznie to nie rynna a jak palnik dobry to domówić wyciąg i morze by to miało sens. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś domowy sposób na sprawdzenie ciągu kominowego bez wizyty kominiarza?

Ja mam Solid-a 14kW podłączonego do komina Leier Fi200 8m i nie wiem jak sprawdzić czy już teraz mam nie za duży ciąg a w zimie będzie jeszcze większy.

RCK nie chcę w ciemno zakładać.

Ja niestety mam odwrotny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś domowy sposób na sprawdzenie ciągu kominowego bez wizyty kominiarza?

Ja mam Solid-a 14kW podłączonego do komina Leier Fi200 8m i nie wiem jak sprawdzić czy już teraz mam nie za duży ciąg a w zimie będzie jeszcze większy.

RCK nie chcę w ciemno zakładać.

Zakładaj, to "czarna dziura" przekrój komina do drewna,

RCK zarobi na siebie. 

Ja niestety mam odwrotny problem.

Jak kupisz z podajnikiem to problem ustanie.Chyba że podkusi Cie, spalać coś na ruszcie awaryjnym.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do palnika.Chcąc spalać miał i ekogroszek to który palnik byłby ''lepsiejszy''

-żeliwny - ekoenergia

-retortowy DEFRO

-rynnowy UNI

-Ardeo,

-AZPP

-Ewmar

-żeliwny, wahliwy ARDEO serii AZP Eco Burn

-Palnik II generacji typu BRUCER/Batory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz koncentrować się na samym palniku, do samego miału potrzebny jest zasobnik opału z ostrzejszym spadkiem.

Do mieszanki 50/50% to już większość zasobników się nada,  a do samego ekogroszku wszystkie. 

Co do palnika to wywal te bez obrotu . Pancerpol i Ardeo ,reszta to ich kopie bardzo podobne.

Sigma NZ ta co linkowałem, ma nieźle ostry zasobnik,  wersję z wentylatorem wyciągowym, możesz potem dokupić jak będzie dalej zadymiać, poprawisz  problemy z kominowym ciągiem, oraz ma dodatkowy systemem czyszczenia.Ma też niezły wybór w sterownikach od tego ich z turbinką do miśka czyli Smarta 2 .

Wymiennik jest b. podobny do tego z firmy Ogniwo i masz kociołek w 5 klasie.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że wymiennik poziomy poprawi moje problemy z kominowym ciągiem bo cóż że do tej pory miałem wymiennik właśnie pionowy skoro ciągłe poddymianie przy dokładaniu.Podajnikowy kociołek do zamkniętego układu wcale nie łatwo wypatrzyć żeby był prawie od ręki już byłem na skama zdecydowany czekałem tylko co sas pokaże a tu wtopa  :(

A na wyżej wymieniony  1.5 miecha czekać bo chłopaki nie wyrabiają to dla mnie za długo...Defro skolei palniki do zamkniętego nie najlepsze i bądz człeku mądry i wybierz kocioł. ;)

 

Teraz to już ponad 2 miesiące na Skama się czeka, dlatego mam odpowiedniki Eko Retort dostępne do 2 tygodni [do układu zamkniętego, blacha 6 mm, 5 lat gwarancji, główna różnica pomiędzy nimi to w Eko Retort jest ruszt żeliwny na którym możemy spalać inne rodzaje paliwa o większej granulacji + deflektor (w Skam tą rolę pełni rusztodeflektor)].

 

 

Palniki w których klienci palą z powodzeniem miałem [zsyp paliwa z zasobnika jest oczywiście odpowiednio szeroki]

 

-AZPP

-żeliwny, wahliwy ARDEO serii AZP Eco Burn

-Palnik Batory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatora proszę o wydzielenie z tematu 

Sas Dobór Odpowiedniego Kotła

 

chyba od [posta 226] .

 

No zgadza się super kociołek ale w opisie nie ma miału jako paliwa.

To wleź na stronę z moim kociołkiem, porównaj, zasobnik mam bardziej płaski od tamtego.
podajnik mam Pancerpola palnik DUO.
A palę zimą pół na pół miał z ekogroszkiem, a latem sam miał fajczę.  :)
http://rakoczy.pl/oferta/kotly-na-ekogroszek
Zadzwoń do Defro, dowiedz się z jakiej firmy palnikiem  obrotowym Sigmę wypuszczają, może to ich własna konstrukcja.

Czy miał spali i  jakich proporcjach z ekogrochem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Zakładaj, to "czarna dziura" przekrój komina do drewna,

>>RCK zarobi na siebie. 

 

W którym miejscu RCK będzie lepiej działał?

W 1 czy 2?

Nie chce mi się za bardzo rozbierać, wstawiać trójnika itp..

 

Przy opcji 1 muszę wyciąć otwór w rurze  i założyć RCK z opcją "na rurę".

W opcji 2 mam fabryczną rewizję i nie trzeba byłoby ciąć ale byłoby trochę pod kątem...

Rura jest średnicy 160mm.

 

 

post-44592-0-00905600-1471852771_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na rurze i uważam, że nie jest to dobre rozwiązanie - kłopot z uszczelnieniem nakładki z RCK

Można RCK zamontować w drzwiczkach lub na drzwiczkach od wyczystki.

 

Widziałem na YT taki montaż na rurze i niezbyt mi się to podobało właśnie z powodu tego uszczelniania...

Patrzyłem na DARCO z opcją do wyczystki ale z tego co zrozumiałem musi być zamontowana jakaś przejściówka tej samej firmy i nie wiadomo czy podejdzie wymiarami do Leiera i nie wiem czy to jest montaż rozłączny (czyszczenie komina) czy na stałe?

Znasz jakieś szczegóły montażu na wyczystce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółów montażu DARCO to nie znam, ale ja adaptowałem poprzedni RCK ( ten na rurę) do wyczystki - obecnie mam na płycie z K-g przykręcanej do ściany + dodatkowe uszczelki pomiędzy ścianą a płytą z RCK.

Aby sprawdzić stan komina i ew go wyczyścić odkręcam całą płytę - to czynność u mnie 1x / rok , więc można wytrzymać.

 

Na stronie DARCO są podane wymiary więc możesz sprawdzić jak taki RCK i akcesoria będą pasowały do twojej wyczystki

W tych drzwiczkach rewizji co masz  można wyciąć otwór u na niego przykleić na silikon RCK.

Wystarczy otwór rzędu fi 80-90mm

Tylko oś obrotu klapki RCK musi być idealnie poziomo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś będę jednak musiał pomyśleć nad tym RCK bo coś mi wygląda że mam za duży ciąg.

Po dłuższej pracy na podtrzymaniu na palniku dalej był płomień. Mniejszy bo mniejszy ale był a chyba powinien być raczej żar? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tych drzwiczkach rewizji co masz  można wyciąć otwór u na niego przykleić na silikon RCK.

Wystarczy otwór rzędu fi 80-90mm

Tylko oś obrotu klapki RCK musi być idealnie poziomo!

 

Za tymi drzwiczkami jest zaślepka ceramiczna w kształcie prostokąta z uszczelnieniem i uchwytami sprężynującymi a drzwiczki ją dopychają by wszystko było szczelne.

Może się okazać że najrozsądniej będzie jednak kupić trójnik i na prostopadłej nodze wstawić RCK.

Przemyślę to jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu montowane w takich samych drzwiach jak Twoje od wyczystki Leier'a....

Kominiarza jeszcze nie miałem po tym fakcie ale zobaczymy może wystarczy taki otwór jak zapewnia RCK po jego wyjęciu....

 

Na rurę odradzono mi bo podobno mało estetycznie wygląda ze względu na silikon który po latach się kruszy i odpada

 

eb7ea7ece50594540a15fb42a1fada74.jpga7a71965bcd8f9272ce4e3467113149e.jpg

 

 

PS.

 

Regulator ciągu kominowego. RCWS do wyczystki firmy Draco wg Din4795

 

[http://cloud.tapatalk.com/s/57bac61030e80/IMAG1473.jpg?

Poszukaj na allegro jest tam hydraulik co sprzedaje i do wyczystki i na rure.mówi że jak montuje peleciaka to jest obowiązkowe urządzenie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomocny obrazek :)

A da się to prosto zdemontować do czyszczenia komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ramkę i wyjmuję z niej RCK....

 

27ac1800b103fe11cd6347fa07ca6b12.jpg

 

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6411470605

 

 

Taki przykład z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu RCK będzie lepiej działał?

W 1 czy 2?

Nie chce mi się za bardzo rozbierać, wstawiać trójnika itp..

 

Przy opcji 1 muszę wyciąć otwór w rurze  i założyć RCK z opcją "na rurę".

W opcji 2 mam fabryczną rewizję i nie trzeba byłoby ciąć ale byłoby trochę pod kątem...

Rura jest średnicy 160mm.

Najlepiej ciągnie RCK pod sufitem, ale to komin systemowy trzeba by kuć ścianę i wiercić otwór w kominie systemowym.

Najtańszy jest sam element RCK, na wyczystce kolana chyba raczej się nie uda dopasować średnic.

Najniższa temperatura ,która by działała na RCK jest w rewizji na dole, tam montaż spowoduje jednak wyjęcie zapory ogniowej, szamotu drzwiczek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.