Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Kriss12 napisał:

Szkoda że nie można zejść poniżej 2.4 może spalałby mniej ....ciekawe czy podtrzymanie w Igneo Twoich działa lepiej 

Działa to tak że jak dojdzie do temp zadanej to wchodzi w tryb podtrzymania maxymalnie 60 min. Powietrze min 10 podawanie ok 0.4 kg/h przy tym nastawie jeśli nie nalejesz wody do wanny ani nie włączysz żadnego grzejnika ok 50 min temp na kotle utrzymuje się. Jeśli spadnie poniżej histerezy to automatycznie zaczyna modulować ale bez czyszczenia i rozpalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kriss12 napisał:

@IzaTomPisali że masz tylko schowane pod izolacją ....obserwowałeś ten wątek czy tylko wystawiłeś zdjęcia 

Obserwowałem i nie kojaze takiego posta tymbardziej ze mi rozrysowano w którym miejscu te zawory powinnienem mieć. Zaraz zobaczę może coś mi umknęło.sprawdzilem i rzeczywiście to stwierdzili dzieki kriss bo nie zauważyłem tego postu

Edytowane przez IzaTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, IzaTom napisał:

A co z tymi biegami na pompach maxymalnie dać, czy minimalnie? Grzebać coś jeszcze z powietrzem bo narazie mam min. 30 a max 80. ? Rozumiem, żeby zostawić tryb skokowy? :)

Próbowałeś dmuchawę max zmniejszyć do 35.U mnie chodzi min 20,max 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś był opisywany przypadek braku możliwości wejścia w serwis.Dzisiaj jeszcze wchodziłem a teraz już nie mogę...Wpisuję poprawnie.Wylaczenie z prądu może pomóc,może reset do fabryki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Okman napisał:

.Dzisiaj jeszcze wchodziłem a teraz już nie mogę..

Nie zmieniłeś sobie temperatury zadanej kotła? 

Wtedy zmienia się hasło. 

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Trener40 napisał:

Czytałem,że zmianiacie na prace skokową.Z czystej ciekawosci przestawiłem u siebie i powiem wam ,że u mnie to się nie sprawdziło.Na FL2 kociol dogrzewa ze srednią mocą od 33 do 36 i caly cykl od rozpalania do wygaszenia , to jakies 55 min, ale  praca kotla ze 100-tu % mocą trwa od 20 do 25 min zanim kociol sie wygasi.

Ze skokową srednia pracy podobnie 35 ,ale kociol na 100% szedl 40 min.

Czyli wieksze spalanie.U mnie odpada.

 

20181129_153301-800x400.jpg

20181129_162115-800x400.jpg

Miałeś wtedy takie samo obciążenie kotła? Takie samo zapotrzebowanie na ciepło?

 

12 godzin temu, rotkeh napisał:

To zawór termostatyczny z regulacją temperatury ( na tym zaworze ustawiasz temperaturę  na podłogówkę zakres regulacji masz opisany na zaworze ) i zabezpieczeniem. W razie uszkodzenia zaworu następuje odcięcie gorącego medium , żeby Ci nie poszło np, 70 st w podłogówkę. Zastanów się zanim go zmienisz.

No to sytuacja trochę patowa.Jak zostawi ten zawór, to sterownik nie będzie mógł sterować ciepłem idącym z kotła. Co za tym idzie, będzie nadal miał wahania termperatury na podłogówce. Ciągłe jej wygrzewanie i wychładzanie nie jest chyba ekonomiczne?

 

15 godzin temu, Boryssov napisał:

Dla mnie skokowa to porażka, raz spaliny chłodniejsze raz gorące. Jak to ma się do zaleceń o zachowaniu stałych warunków w kotle?

Pytanie co jest gorsze: często zmieniana moc palnika przy zachowaniu względnie stałej temperatury kotła (skokowa), czy też bardziej płynnie zmieniana moc palnika przy większych wahaniach temperatury kotła (FL2)?
Zaznaczam, że tak jest u mnie, co nie znaczy, że u innych przy FL2 temperatura kotła nie będzie stała. Ty jesteś na to przykładem, że FL2 potrafi utrzymać stałą temperaturę kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, czarny38 napisał:

Nie zmieniłeś sobie temperatury zadanej kotła? 

Wtedy zmienia się hasło. 

Nie zmieniałem temp. zadanej kotła,wpisuję na pewno prawidłowo.Objaw jest taki że jak wpisuję prawidłowo "65EST" to po wciśnięciu ostatniej litery "T" na wyświetlaczu pojawia się z powrotem słowo "SERWIS".wchodzę w to i znowu mam gwiazdki do wpisywania a jak wpisuje specjalnie nie prawidłowe hasło to nie przechodzi do słowa "SERWIS" tylko  n dal widać gwiazdki do wpisywania hasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cisek2003 napisał:

Miałem ostatnio to samo. Wyłączenie pieca z prądu całkowicie  pomogło. 

Ok dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Ozi80 napisał:

No to sytuacja trochę patowa.Jak zostawi ten zawór, to sterownik nie będzie mógł sterować ciepłem idącym z kotła. Co za tym idzie, będzie nadal miał wahania termperatury na podłogówce. Ciągłe jej wygrzewanie i wychładzanie nie jest chyba ekonomiczne?

 

Ten zawór ustala stałą temperaturę na podłogę. Ani jej nie zmniejszy ani nie zwiększy bez przekręcenia pokrętła. Co za tym idzie przy stałej pompie temperatura podłogi będzie zawsze taka sama. To jest chyba najlepszy system w ogrzewaniu podłogowym. Ja mam ustaloną od długiego czasu jedną temperaturę i od kilku dni praca pompy STAŁA. Podłoga wygrzana w całości bez skoków temperatur. Nie pozostaje to bez plusów dla pracy kotła bo powrót z podłogówki przy ciągłej pracy jest również stałej temperatury i nie zalewa kotła zimną wodą jak jest w przypadku pracy czasowej gdy podłoga potrafi się ostudzić.

Nie rozumiem jeszcze czemu niektórzy sterują temperaturą podłogi siłownikiem.

Prosty przykład.  Chcemy osiągnąć w pomieszczeniu 22 stopnie, sterownik puszcza cieplejszą wodę na podłogę, podłoga robi się ciepła, temperatura w pomieszczeniu osiąga 22 stopnie. Przy stałej pompie po osiągnięciu 22 stopni, sterownik obniża temperaturę zasilania podłogówki puszczając w obieg wodę o niższej temperaturze. Co się dzieje? Woda chłodniejsza wyciąga ciepło z podłogi, przez co podłoga stygnie szybciej aniżeli w przypadku gdy wyłączymy pompę. 

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie stałej temperatury na podłogę i utrzymywanie jej w sposób ciągły. Oczywiście tak aby nie doprowadzić do przegrzania oraz wyziębienia pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Trener40 napisał:

Tak.

Okman...

Pomyśl o przeprowadzce do kotłowni .;)

Przecież śpię już tutaj trzecią dobę.Dzisiaj przeniosę sobie mały telewizor i komputer żeby móc z Wami pisać:)

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Boryssov, ja mam w domu tylko podłogówke i temperaturą wody puszczaną na podłogę steruje mi zawór 3D z siłownikiem właśnie. A czujnik temperatury w pomieszczeniu pełni u mnie tylko funkcje kontrolną, żebym na sterowniku widział ile mam w domu. Nie zmienia mi w żaden sposób temperatury na podłogę. Współczynnik korekcji mam na 0. Temperatura na podłogę regulowana jest w zależności od temperatury na zewnątrz. Ale mam ustawione dla 0st:29 a dla -20:33. To są tak delikatne różnice, że napewno w żaden sposób mi to podłogi nie wychładza, musiałoby w nocy być -20 a rano +10 to różnica temperatury wody wyniosła by jakieś 6stopni. Dzięki temu mam właśnie zawsze tą samą temperaturę podłogi oraz w domu niezależnie od temperatury na zewnątrz, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbując jeszcze zmniejszyć spalanie ustawiłem z powrotem FL i tak zmieniłem ustawienia że teraz od 45 minut cały czas trzyma temp. na kotle 49,1 st.Pytanie,czy taka temp. jest dobra dla kotła,czy nie jest za niska,pomijając ochronę powrotu bo u mnie wymienniki ciepła są żeliwne.Spalanie zmniejszyło się do  0,9 kg/h. według wskazań Igneo Slim (podajnik tyle podaje).

 

Podskoczyła do 50 i myślę że w tych okolicach będzie się kołować

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Boryssov napisał:

Ten zawór ustala stałą temperaturę na podłogę. Ani jej nie zmniejszy ani nie zwiększy bez przekręcenia pokrętła. Co za tym idzie przy stałej pompie temperatura podłogi będzie zawsze taka sama. To jest chyba najlepszy system w ogrzewaniu podłogowym. Ja mam ustaloną od długiego czasu jedną temperaturę i od kilku dni praca pompy STAŁA. Podłoga wygrzana w całości bez skoków temperatur. Nie pozostaje to bez plusów dla pracy kotła bo powrót z podłogówki przy ciągłej pracy jest również stałej temperatury i nie zalewa kotła zimną wodą jak jest w przypadku pracy czasowej gdy podłoga potrafi się ostudzić.

Nie rozumiem jeszcze czemu niektórzy sterują temperaturą podłogi siłownikiem.

Prosty przykład.  Chcemy osiągnąć w pomieszczeniu 22 stopnie, sterownik puszcza cieplejszą wodę na podłogę, podłoga robi się ciepła, temperatura w pomieszczeniu osiąga 22 stopnie. Przy stałej pompie po osiągnięciu 22 stopni, sterownik obniża temperaturę zasilania podłogówki puszczając w obieg wodę o niższej temperaturze. Co się dzieje? Woda chłodniejsza wyciąga ciepło z podłogi, przez co podłoga stygnie szybciej aniżeli w przypadku gdy wyłączymy pompę. 

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie stałej temperatury na podłogę i utrzymywanie jej w sposób ciągły. Oczywiście tak aby nie doprowadzić do przegrzania oraz wyziębienia pomieszczenia.

Teraz zrobiłem tak ze pompy chodzą cały czas i od grzejników i od podłogówki! Wyczyściłem całkowicie piec, jeszcze raz zrobiłem test paliwa i wyszło tyle samo co wtedy 29,5. Podawanie zrobiłem na 1,8 min powietrze 25 max 40, fl2, kocioł na 65st histereza 15, start pomp 50st! Zobaczymy co z tego wyjdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrekzo napisał:

Kolego Boryssov, ja mam w domu tylko podłogówke i temperaturą wody puszczaną na podłogę steruje mi zawór 3D z siłownikiem właśnie. A czujnik temperatury w pomieszczeniu pełni u mnie tylko funkcje kontrolną, żebym na sterowniku widział ile mam w domu. Nie zmienia mi w żaden sposób temperatury na podłogę. Współczynnik korekcji mam na 0. Temperatura na podłogę regulowana jest w zależności od temperatury na zewnątrz. Ale mam ustawione dla 0st:29 a dla -20:33. To są tak delikatne różnice, że napewno w żaden sposób mi to podłogi nie wychładza, musiałoby w nocy być -20 a rano +10 to różnica temperatury wody wyniosła by jakieś 6stopni. Dzięki temu mam właśnie zawsze tą samą temperaturę podłogi oraz w domu niezależnie od temperatury na zewnątrz, 

Jaki masz ten zawór 3D z siłownikiem do podłogówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Okman napisał:

Przecież śpię już tutaj trzecią dobę.Dzisiaj przeniosę sobie mały telewizor i komputer żeby móc z Wami pisać:)

Nie zapomnij o flaszce gorzołki ;)

 

5 godzin temu, Boryssov napisał:

Ten zawór ustala stałą temperaturę na podłogę. Ani jej nie zmniejszy ani nie zwiększy bez przekręcenia pokrętła. Co za tym idzie przy stałej pompie temperatura podłogi będzie zawsze taka sama. To jest chyba najlepszy system w ogrzewaniu podłogowym. Ja mam ustaloną od długiego czasu jedną temperaturę i od kilku dni praca pompy STAŁA. Podłoga wygrzana w całości bez skoków temperatur. Nie pozostaje to bez plusów dla pracy kotła bo powrót z podłogówki przy ciągłej pracy jest również stałej temperatury i nie zalewa kotła zimną wodą jak jest w przypadku pracy czasowej gdy podłoga potrafi się ostudzić.

Nie rozumiem jeszcze czemu niektórzy sterują temperaturą podłogi siłownikiem.

Prosty przykład.  Chcemy osiągnąć w pomieszczeniu 22 stopnie, sterownik puszcza cieplejszą wodę na podłogę, podłoga robi się ciepła, temperatura w pomieszczeniu osiąga 22 stopnie. Przy stałej pompie po osiągnięciu 22 stopni, sterownik obniża temperaturę zasilania podłogówki puszczając w obieg wodę o niższej temperaturze. Co się dzieje? Woda chłodniejsza wyciąga ciepło z podłogi, przez co podłoga stygnie szybciej aniżeli w przypadku gdy wyłączymy pompę. 

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie stałej temperatury na podłogę i utrzymywanie jej w sposób ciągły. Oczywiście tak aby nie doprowadzić do przegrzania oraz wyziębienia pomieszczenia.

Wytłumacz mi w takim razie, jak ty utrzymujesz stałą temperaturę w pokoju? Na podłogę ci idzie cały czas tyle samo, ale przecież na zewnątrz pogoda się zmienia. Okna otwierasz? Biegasz do tego zaworu na 3D i nim kręcisz? Czyż nie właśnie do tego służy siłownik?

 

3 godziny temu, Okman napisał:

Próbując jeszcze zmniejszyć spalanie ustawiłem z powrotem FL i tak zmieniłem ustawienia że teraz od 45 minut cały czas trzyma temp. na kotle 49,1 st.Pytanie,czy taka temp. jest dobra dla kotła,czy nie jest za niska,pomijając ochronę powrotu bo u mnie wymienniki ciepła są żeliwne.Spalanie zmniejszyło się do  0,9 kg/h. według wskazań Igneo Slim (podajnik tyle podaje).

 

Podskoczyła do 50 i myślę że w tych okolicach będzie się kołować

50 to według mnie mało. Na ile masz ustawiony start pomp? Nie czasem 50 i dlatego ci trzyma się przy takiej temperaturze raz włączając, raz wyłączając pompy?

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak wyglada płomień jak tak zjeżdżacie z tym podawaniem....

Jak przeliczylem , to u kolegi " boryssov " rzuca mu na ruszt  ok 9 gram pelletu  co 20 sek ... O ile ma taki cykl podawania ,czyli co 20 sek ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ozi80 napisał:

Nie zapomnij o flaszce gorzołki ;)

 

 

 

50 to według mnie mało. Na ile masz ustawiony start pomp? Nie czasem 50 i dlatego ci trzyma się przy takiej temperaturze raz włączając, raz wyłączając pompy?

No nie nie zapomnę:)

Mieszałem jeszcze z ustawieniami ale wróciłem do tego co wcześniej,czyli skokowa i start pomp 50.

Na pewno gdzieś wcześniej jest napisane dlaczego ważne jest aby utrzymywać wyższą temp na kotle ale znaleźć to,graniczy z udem.Tak więc w jakim celu (pomijając ochronę powrotu) potrzeba jest utrzymywać temp. powyżej 50 st. na kotle?Nigdzie w instrukcji nie zauważyłem zdania typu: "Zabrania się utrzymywania temp. niższej niż 50 st. na kotle pod groźbą utraty gwarancji".

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 21:47, Boryssov napisał:

Kolego nie podałeś żadnych parametrów na jakich działa palnik a to jest najważniejsze. Kolejna sprawa, że wzrost spalania nie jest proporcjonalny do wzrostu temperatury w pomieszczeniu. Ja utrzymuje 21 stopni, a Ty 23.5. To jest już spora różnica w spalaniu. 

Co do samych zawirowywaczy jutro wrzucę fotki. Jeżeli ktoś chce namiar na gościa od Tekli u którego zamówiłem to chyba priv zostaje bo tak na forum to raczej  nie wypada. Można również zapytać na FB stronie Tekli. Ja zadałem pod jednym postem pytanie i tekla mi podała numer i email. Dla chcącego to 2 minuty znajdzie ten numer na FB.

Witaj 

dzisiaj byłem na działce w Jantarze - o mało łba mi nie urwało ;)

poniżej zamieszczam zdjęcia z pełnymi danymi z CO, kotła i palnika o który prosiłeś 

bardzo by prosił aby zwrócił uwagę na następujące parametry 

W CO

Tco zadane ręcznie 

Temp maksymalna 

Współczynnik korekcji

stała pompa 

i wszystkie parametry z palnika 

 

Jako bonus zamieszczam jak dzisiaj zwariowała szalona TEKLA :) 

dzienne zużycie skoczyło do 773 kg !!!!!!!!!

a wykres zwariował 

 

czekam na sugestie z twojej strony 

 

chart (2).jpeg

chart (3).jpeg

IMG_3243.JPG

IMG_3244.JPG

IMG_3245.JPG

IMG_3246.JPG

IMG_3247.JPG

IMG_3248.JPG

IMG_3249.JPG

IMG_3250.JPG

IMG_3251.JPG

IMG_3254.JPG

IMG_3255.JPG

IMG_3256.JPG

IMG_3257.JPG

IMG_3258.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Być moze problem był juz poruszany. Mam piec Tekla Compact 12kw. Wszystko było ok. Od jakiegoś czasu mam dwa problemy:

1. mam czujnik pokojowy CTP-02, który po kalibracji potrafi po kilku godzinach przekłamywać temperaturę o 2 stopnie. Tj. w pokoju mam 19 st, na wyświetlaczu pieca pokazuje 21. Po kalibracji przez kilka godzin jest ok a potem w drugą stronę, w domu 21 a piec pokazuje, że otrzymuje sygnał 16 st.. 

2. Piec ma zadaną temperaturę 60 stopni, osiąga max 40. Parametry, które są ustawione:
Krzywe grzewcze kolejno 50 stopni, 45, 40. Tryb pracy CO- pogodowy, współczynnik korekcji 10 stopni (tak było fabrycznie), min temp. pomp CO to 20 st. Tryb pracy kotła - ciągły. Typ modulacji FL2, dawka 2,2 sek, interwał 18 sek. 

Nie wiem czy jeden problem wiąże się z drugim ale kocioł chyba powinien mimo wszystko osiągać zadaną temperaturę. 

Jeśli zapomniałem o jakimś parametrze to oczywiście dopiszę.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilczesfscy
Jest masz na pokrętle ustawione na 0 to jest uszkodzony czujnik pokojowy.jesli masz ma +3lub-3 to stąd różnica na sterowniku... Tak jakby korekta ile aktualnie jest... Jakby coś ustaw na 0 i wtedy sprawdź..

Podawanie 2.2 sec. W twoim kotle???chyba że masz wydajność podajnika z 20kg/godzina ? Inaczej jest za mało....patrz tabelka z nastawami jaką masz z kotłem...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.