Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

przecież masz swój super hiper mega ekstra sterownik to po co bufor :D

 

 

bartek nie słuchaj go bo głupoty pisze...

 

4kg na dobe

 

1kg to ok 5kw

czyli 20kw na dobę

 

czyli 0,8 kW na godzinę :D:D

czyli 166 gram węgla na godzinę hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym podgrzewaniem 1000l to bym się kłócił, bo przy kotle typu GS czy DS to fajna sprawa. Przy podajniku to było by kłopotliwe przy rozruchu, ale jak już złapie tę temperaturę zadaną to raczej nie robi wielkiej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz,z autopsji wiem i nie tylko ja że im piec spokojnie pracuje tym mniej pali..Nie zapominaj że miałem twój sterownik i mam porównanie. Ty nie miałeś znów mojego...strasznie dużo krzyczysz..

Jakie masz zapotrzebowanie domku na ciepło? Ile spalasz węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do autora, to te 12kW spokojnie wystarczy. Jeżeli bojler by pracował równolegle z ogrzewaniem to nie będzie miał kiedy wystygnąć, a co za tym idzie, nie będzie potrzebna duża moc by go dogrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montuj sobie co chcesz ale skoro masz takie miniaturkowe zuzycie energi do ogrzewania to se wstaw grzałki i grzej w drugiej taryfie i nia zawracaj ludziom gitary jakimis lamkami nocnymi do ogrzewania domu bo to powazne forum a nie prowadzenie dyskusji o zapalniczkach lamkach nocznych czy kotłą wielkosci stolika nocnego i pozniej panie nie osiaga mi temp albo panie bo mam stałopalnosc 6godzin i wiele innych ..... pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to traktuj to forum poważnie i nie doradzaj do domu 100m2 kotła o mocy 25kW... i nie zamieniaj dyskusji o kotłach małej mocy w dyskusję o zapalniczkach, lampkach nocnych, grzałkach i drugiej taryfie skoro mowa tu jest o węglu i jego niskim zużyciu.... bądź poważny i nie sprowadzaj rozmowy do absurdu...o ekspertach kochających kotły 25kW  poczytaj tutaj http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/co-za-duzo-to-niezdrowo-dobor-mocy-kotla-weglowego/

http://czysteogrzewanie.pl/wp-content/uploads/2013/07/moc_sprawnosc_kotla_weglowego.png

 

poza tym nie odp na pytanie:

 

No to prosto można teraz policzyć - 15kg na dobę. Z 1kg węgla przyjmuję dla uproszczenia 5kW.  15kg na dobę oznacza, że na godzinę spala 0,6kg czyli w ciągu godziny dostarcza około 3kWh. I teraz pytanie po co do domu który potrzebuje w ciągu godziny 3kW montować piec o mocy 25kW ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro kocioł pracuje to znaczy .ze jest potrzebny jak jest potrzebny zeby pracował to pomysl na logike że grzejne zasobnik 200l (ile wody na dzien nie powiem bo nie mierzona ) wody dziennie  potrafi pojąc ??? jakby nie miał nic do grzania to by był wyłaczony rozumie takie podstawy czy nie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam potencjalnego klienta na domek 420m2 ktoremu chce zainstalowac kocioł 24kW CGB a on upiera sie na 50kW bo tak mu inni doradzają i badz tu madry ,okna ma 3 szybowe ,wentlacje zrobiona przeze mnie  a na scianach porotermu ma 18cm wełny na stropodachu bedzie miał 30cm wełny ronktona w dodatku wszytko wydeskowane i badz tu mądry

ja upieram sie przy swoim i wiem z praktyki i obliczen ze 24kW bedzie spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam potencjalnego klienta na domek 420m2 ktoremu chce zainstalowac kocioł 24kW CGB a on upiera sie na 50kW bo tak mu inni doradzają i badz tu madry ,okna ma 3 szybowe ,wentlacje zrobiona przeze mnie  a na scianach porotermu ma 18cm wełny na stropodachu bedzie miał 30cm wełny ronktona w dodatku wszytko wydeskowane i badz tu mądry

ja upieram sie przy swoim i wiem z praktyki i obliczen ze 24kW bedzie spoko

To powiedz mu że trzeba uprawnień E 2 grupy do obsługi takiego kotła , to może weźmie przynajmniej 35kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz wielkim targiem chce żebym sie zgodził na 35kW ale ja nie chce bo 24kW nie bedzie taktował przy min mocy no ale bedzie trudniejszy rozruch instalacji bo 90% a podłogówce wiec go przkonuje ze jak kocioł bedzie właczony lub sam sie właczy jesienią to do wiosny sie nie wyłaczy i mi kreci nosem i nie wiem co ma z gosciem zrobć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge cie zabrać do domu 200 m2 w którym nie ani pompy ciepla, ani solarów ani innych wynalazków...nie ma centralnego ani ogrzewania elektrycznego... dom w którym ocieplenie samego dachu to 60cm... okna 3 szybowe  itp itd....

dom wybudowany w polsce ale zaprojektowany i wykonany  przez austriaków - oni nie mieli takich dylematów...takie rzeczy mają już przećwiczone.. ty bys pewnie mu proponowal 25kw i 100% podłogówki...

chcesz instalować kotły przewymiarowane bo tak sie nauczyles.... instaluj je sobie dalej i udawaj eksperta lokalnie...ale nie pisz głupot innym ludziom na forum że do domu 100m2 kocioł o mocy 25kw...

a co do tego domu 420 m2 to gdybyś znał się na robocie to byś wiedział, że koleś ma zbyt małą grubość ocieplenia dachu... przy tej kiepskiej welnie rockton przesuniecie fazowe jest na poziomie  8 godzin... minimalna grubosc ocieplenia powinna wynosic 37cm przy tego typu marketowych wełnach.... tą wełnę też pewnie jakiś ekspert mu doradzał z branży...a gdyby trafił na prawdziwego specjalistę to by starczyło  27cm wełny drzewnej aby przesunięcie fazowe miał na wymaganym minimalnym poziomie tj 10godzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ronkton czyli mercedes wsrod wełny na naszym rynku  to dla ciebie marketowy wyrób to wez chłopie poczytaj troche albo sie ogarnij i przestan zgrywac eksperta w kazdej dziedzinie bo jestes tu młody i troche wody upłynie w wisle zanim sie ogarniesz a jak miałes trudne dzieciństwo to mówie sie trudno ale zawsze ci żle wiec wyobraz sobie ze teraz piszesz sam do siebie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Cala ta awantura powninna wyladowac z wnioskami gdzies po srodku. Na poczatku mojej "kariery" na tym forum wspomnialem o duzej pojemnosci wodnej mojego kotla. Pojechano ze mna jak z podarta jacka, ze bzdury pisze wykazujac to jaka zalete kotla. Sa dwie szkoly: palic w kotle stale albo cyklicznie. A moim skromnym zdaniem najwazniejsze jest utrzymac staly odbior ciepla z instalacji. A duza ilosc wody w ukladzie i kotle pozwala na plynniejszy pobor energii z wegla i oddawanie jej do pomieszczen. Taki uklad ma wieksza bezwladnosc i pracuje rowniej. Pierwszym przykladem z brzegu bedzie podlogowka. 

A kociol?... Oczywiscie najlepszym stanem, bedzie stan pracy stalej i zarazem produkcja ilosci energii jaka  w danej chwili jest potrzebna. I nie zgodze sie tu z automatykiem i jego twierdzeniami do konca. Za duzy kociol to niestety nie najszczesliwsze rozwiazanie. Ale idzie troche pokombinowac i da sie w miare ekonomicznie przewymiarowanym slimakowcem  sprawnie palic. Tu prewymiarowanienie ma tak ujemnych skutow jak w DS-ach czy GS-ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ronkton to może być mercedes na twojej wiosce :) to jest marketowy wyrób... nie masz zielonego pojecia mistrzuniu o typach wełny... to że nie mam 5 tys postow dokumentujących moją obecność na forum nie znaczy że jestem taki jak ty... twoje wycieczki personalne najlepiej swiadcza o tym że brak ci argumentów... ale dobra pochyle się nad problemem raz jeszcze i zapytam bo jestem tu nowy, mialem trudne dziecinstwo i wogole.... wiec zapytam mistrza z tego forum...

 

jakie przesunięcie fazowe tej twojej welny rokton (co nazywasz ja mercedesem na polskim rynku ) o grubości 30cm ?  ja sprawdziłem i dla lamdy 0,035 i gestosci 50kg/m3  wynosi 7,6 godziny 

 

a co powiesz ekspercie na wełne drzewną steico która dla takiej samej grubości czyli 30cm i dla lambdy 0,039 i gęstości 50kg/m3 ma przesunięcie fazowe równe 11 godzin ?

 

wytłumacz proszę prostemu człowiekowi ze wsi jak to jest że taka sama grubość wełny o gorszej lamdzie i tej samej geśtości ma wyższe przesunięcie fazowe... w końcu ekspert z 5 tys. postów wie lepiej niż żółtodziób z 200 postami na koncie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegów deredasa i automatyka proszę o przeniesienie emocji do wiadomości prywatnych a tutaj dyskusję tylko merytoryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25kg to duzo ,po moich ustawieniach kocioł 25kW w podtrzymaniu pobiera około 3-4kg na dzien a spalanie jak piszesz 8-15kg w zaleznosci od metrazu nie słyszałem o wiekszym zuzyciu od moich klientów a po drugie nie jestem instalatorem wszelkich instalacji z ogłoszenia tylko z polecenia tak dla informacji

 

Po moich ustawieniach kocioł z palnikiem 25 kW w podtrzymaniu pobiera poniżej 1 kg / dobę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolega automatyk ma jeszcze dużo pola do popisu.

Ale pamiętajmy że:

węgiel węglowi się nie równa

nie każdy kocioł stoi jednakowo długo na podtrzymaniu

istotne jest też jak długi jest sumaryczny czas podtrzymania w ciągu doby?

Przecież kocioł na pellet z zapalarką na podtrzymaniu pobiera 0 ( zero) kg paliwa. :P  -  i o to chyba chodziło 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym podtrzymaniu czy w podtrzymaniu łącznie z grzaniem CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala ta awantura powninna wyladowac z wnioskami gdzies po srodku.

A kociol?... Oczywiscie najlepszym stanem, bedzie stan pracy stalej i zarazem produkcja ilosci energii jaka  w danej chwili jest potrzebna. I nie zgodze sie tu z automatykiem i jego twierdzeniami do konca. Za duzy kociol to niestety nie najszczesliwsze rozwiazanie. Ale idzie troche pokombinowac i da sie w miare ekonomicznie przewymiarowanym slimakowcem  sprawnie palic. Tu prewymiarowanienie ma tak ujemnych skutow jak w DS-ach czy GS-ach.

 

zgadzam się z Tobą,również posiadam przewymiarowany kocioł i było z nim trochę zachodu ale jest OK.

nie każdy zagląda na wątek poniżej,z wyjątkiem kol. SUSPENSERA

z dyskusji,jaka odbyła się nie dawno na temat doboru mocy kotła i palnika wynika jasno,że lekkie przewymiarowanie(mowa o kotłach z podajnikiem)o 30% jest nieszkodliwa

palnik powinien mieć moc większą o 20% od wymiennika,bo inaczej kocioł nie uzyska mocy nominalnej(b. ważne!) ale nie powinno to być przewymiarowanie o 100% tak jak jest w większości przypadków gdzie przy mocy kotła np.19kW jest zamontowany palnik w przedziale 25-38kW

zupełnym kuriozum i nieporozumieniem jest notoryczna praca kotła w podtrzymaniu nawet przez kilka dni,jak proponuje kol.automatyk

(z jaką sprawnością pracuje kocioł? ile zmarnuje opału?)

z resztą poczytajcie sami całą stronę i wypowiedzi kol.Jarecki79(Pieklorz)producenta i użytkownika

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK/page1002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając powyższą wypowiedź, chyba niechcący trafiłem "w punkt", bo:

 

- zapotrzebowanie budynku licząc maksymalnie 60W/m2 mam (po doliczeniu CWU) 17kW 

- piec ma powierzchnię wymiennika 2,2m2 - czyli moc nominalna kotła zapewne w okolicach 18-20 kW

- palnik ekoenergia mała 15-25 kW (na groszku 28MJ, na gorszym groszku 24MJ z proporcji wychodzi 13-21,5kW)

 

17kW zapotrzebowania x 130% (czyli nieszkodliwe przewymiarowanie) = 22kW - mieszczę się z moim 18-20kW

 

18-20 kW wymiennika x 120% (czyli zalecane przewymiarowanie palnika) = 21,5-24 kW - mieszczę się z małą ekoenergią.

 

Dodam, że dobór wielkości kotła oraz palnika odbył się - jak to często bywa - bez głębszego rozeznania tematu i przed wykonaniem przynajmniej przybliżonego OZC...

Cud??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.