Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy Dom 150M2 Użytkowej, Jakiej Mocy Kocioł Wybrać


marcinrr

Rekomendowane odpowiedzi

I te ceny ekogroszku też masz trochę z czapki.

600 zł to kosztuje najbardziej podły groszek jaki jest na rynku, jak nim rozpalisz w piecu to będziesz przeklinał dzień, w którym wybrałeś piec na węgiel.

dobry groszek kosztuje od 850 w górę, a to przy porównaniu z gazem czy innym medium robi już różnicę.

 

Ja kupiłem dobry ekogroszek Carbon RN za 660PLN/tona więc nie wiem dlaczego straszysz cenami. Owszem - należy unikać "ekogroszku" TaniOpał.

Zresztą kolega mieszka w Pszczynie i może mieć dostęp do tańszego węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Timon... tak po prośbie .. zerknij na moj popiół post wyżej.. i oceń go bardzo rygorystycznie  hahahaha...   to jest czeski Ledvice .. kombinować  , czy zostawić  ? dziękuję z góry.. 

dużo niedopału w tym masz

wydłuż przerwę podawania jak masz zapas mocy albo nadmuch w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zapas .. kocioł odstawia na kilka minut ( około 15-zależy od położenia w jakim ustawie zawór 4D )  .. ustawienie na ten moment  5 podawanie / 35 przerwa - powietrze 35 % ... wiec spróbuje dodać  powietrza ..  opał nie jest kaloryczny , wiec  narazie nie bedę wydłużać  przerwy w podawaniu ... Dziękuję za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w górach strefa V i teraz spalam teraz około 14kg eko na dobe z Cwu.[pale jaretem,dom troszkę większy od twojego] W domu około 23-24 stopnie

Witam.  Ludzie co Wy chcecie robić... pakować  w tak mały dom  kocioł na węgiel czy pellet???

Kol wuwok. Troszkę teorii:  jeśli spalasz teraz 14 kg eko-jaretu  zakładając "normalną" sprawność kotła 60%  /uważam że i tak zawyżona/,

to 14 x 26 x 60%  wychodzi dzienne zapotrzebowanie na ciepło  ok.  60 kWh czyli to uzyskasz  z 6 m3 GZ-50 , lub z 15 kWh pradu przy pompie ciepła gruntowej.

Nie namawiajcie Kol.marcinrr  na babranie się całe życie w takim błocie.

tak a propos  . mam kolegę ,który 10 lat palil tłokowcem - miałem;  wczoraj mówił,że już nie może palić - rozlasował się komin z ceramicznych pustakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z kierownikiem budowy, mam wrażenie że u mnie instalatorzy będą próbować mi wmówić że ten SKAM-P jest za słaby...

Nie daj sobie wmówić bzdur, bo konsekwencje wyboru kotła będziesz ponosił tylko TY, a nie kierownik, czy instalator!

Mój sąsiad o którym pisałem wyżej miał kocioł SKAM-P 12kW i to było za dużo!

Przemyśl to i naprawdę przeanalizuj sytuacje, bo nie ma nic gorszego w ogrzewaniu, jak przewymiarowany kocioł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z kierownikiem budowy, mam wrażenie że u mnie instalatorzy będą próbować mi wmówić że ten SKAM-P jest za słaby...

Niewielkie przewymiarowanie szkody ci nie zrobi.Wiele zależy od palacza...Przewymiarowanie szkodliwe jest gdy ktoś do takiego domku jak twój zakłada kociołek 25-30kw. 10-12 kw będzie spokojnie działał. Wiem po sobie,mam 16kw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Ludzie co Wy chcecie robić... pakować  w tak mały dom  kocioł na węgiel czy pellet???

Kol wuwok. Troszkę teorii:  jeśli spalasz teraz 14 kg eko-jaretu  zakładając "normalną" sprawność kotła 60%  /uważam że i tak zawyżona/,

to 14 x 26 x 60%  wychodzi dzienne zapotrzebowanie na ciepło  ok.  60 kWh czyli to uzyskasz  z 6 m3 GZ-50 , lub z 15 kWh pradu przy pompie ciepła gruntowej.

Nie namawiajcie Kol.marcinrr  na babranie się całe życie w takim błocie.

tak a propos  . mam kolegę ,który 10 lat palil tłokowcem - miałem;  wczoraj mówił,że już nie może palić - rozlasował się komin z ceramicznych pustakow.

Po 1 kolego dowiedz się ile Jaret ma kalorii. Kolejna sprawa to Pc gruntowa dość droga na dzień dzisiejszy jest. Kolega chce ogrzewanie tanie,pracy się nie boi .[przy jego domku w sumie zasobnik przy takiej pogodzie jak teraz wystarczy na około 8-9 dni] Nie sztuką założyć gaz i marznąć,sorki w mrozy mieć kotłownie w salonie. Sztuką jest podejść praktycznie czyli stać mnie na piec z podajnikiem to kupie i na dzień dzisiejszy to mi odpowiada. Za około 1,5 tyś będzie cały rok miał ciepło w domu + cwu.[tyle około mnie tamten rok kosztował ,a pracy nie ma aż tak wiele jak ludzie piszą] Stanieją ,znormalnieją ceny Pc to wtedy zmieni się sposób grzania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 kolego dowiedz się ile Jaret ma kalorii. Kolejna sprawa to Pc gruntowa dość droga 

Witam. nadal możemy polemizować: widzę kociołek skam 12 kW 6700 zł;  na alledrogo, pompa meeting 7 kW  5500zł.

Do tej pompy kolektor poziomy  ok 7-8 tys., a jest to  "węgiel na całe życie" czyli kolektor spłaci się po 3 do 4 lat. reszta  życia gratis za "węgiel"

Niech kol poczyta jbloch na  konkurencyjnym forum  jak jest zadowolony z meetinga .

Jeśli marcinrr będzie zużywał na sezon 10-11 tys. kWh ciepła , to zużyłby ok. 4-5 tys.kWh prądu. Jak zaprojektowałby instalację tylko na tani prąd, to zapłaciłby góra 1500 zł /sezon. I po co ma babrać się w tym błocie...póki ma jeszcze możliwość wyboru

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z kierownikiem budowy, mam wrażenie że u mnie instalatorzy będą próbować mi wmówić że ten SKAM-P jest za słaby...

Nie daj sobie wciskać kitu! Oni wszyscy (instalatorzy, hydraulicy i inni ) jeszcze są w latach 50 – tych, gdzie nie wiedzieli co to ocieplenia itp.

Ja też posłuchałem instalatora, który wraz z producentem kotła wymyślili, że 25 kW dla mojej 180m2 ocieplonej chałupy to będzie optymalnie.

Gadka była bardzo przekonująca. Jeszcze doliczyli bojler 120 litrów i podsumowanie było cytuje: „te 25kW to będzie akurat, bo 20 kW może być na pograniczu”

Zresztą tabela producenta mówi, że 20-stka niby do 160 m2.

I stało się jak się stało, mam byka 25kW i muszę z nim zostać na lata, ale jak chcesz to odsprzedam Ci go (nie ma takich mrozów, przy których by Ci nie dogrzał) – oczywiście żarcik ;-) , a sobie wstawie jakieś 17 kW ;)

Ja niestety nie wpadłem na coś takiego, że jest forum. Zresztą doradcy byli tak przekonywujący… ale nie ma co płakać teraz. Trzeba palić i koniec. Być może jak kocioł pociągnie z 8 lat, to do tego czasu gaz podciągną i wtedy będę miał lepszy wybór.

Ty jesteś w idealnej sytuacji, bo trafiłeś na forum na czas i  jeszcze kasy nie wydałeś.

Kupuj mały kociołek i będzie dobrze i oszczędnie.

Życzę szybkiej przeprowadzki do nowego, ciepłego domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda że na tym forum jest osoba sprzedająca kotły Skam ?

 

Ja takie sprzedaję między innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybó kotła to jedno, bardziej martwię się o dobrego instalatora, wiadomo każdy potrafi , tak samo jak z oknami, każdy montuje a sporo poprostu to partacze, czytałem że dobry instalator robi projekt itp... u mnie wśród znajomych nie słyszałem żeby któryś instalator tak się przykładał, na podłogówkę przyjdzie wylewka i potem już nic się nie zmieni.

 

SUSPENSER dlaczego te kotły Skam p są tak mało rozprowazdzane po sklepach ? jest jakiś sprzedawca na śląsku gdzie można taki kocioł zobaczyć na żywo? odezwij się na priv w sprawie ceny takiego kotła z dobrym sterownikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem póki co instalatora robiącego projekt do wglądu, ale dobrą robotę kilku widziałem, więc nie każdy dobry projekt robi.

 

Skam-ów nie ma w sklepach bo wolą znających się na rzeczy dystrybutorów niż handlarzy co to 25 kW wcisną na 120 m2 a klient będzie potem klął na kocioł, że dużo spala i ma z nim kłopoty.

 

Co do cen kotłów to dam znać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za pomoc... po rozmowach z Panem Jareckim zdecydowałem że będzie to na 95% SKAM-P premium 12KW tylko nie wiem jaki wybrać palnik żeliwny czy obrotwy ze sterownikiem SPP ew biorę jeszcze do porównania Ogniwo Eko Plus 10KW. Myślę też o zasobniku do CWU 140l ... jest ważne jakiego producenta wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrzuć te 5% i bierz Skama

lepiej dopasowany palnik i możliwość wyboru sterowania

do tego wygodniejsze czyszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz zamiar palic glownie groszkie, a nie mialem, to bierz obrotowy Ardeo, zreszta w nim tez sie da palic mialem, ale z domieszka groszku 50/50 , jesli chcesz palic glownie mialem to raczej zeliwny brucer, tylko ze o dobry jakosciowo goszek trudno nie wspominajac o miale, wiec dobzre sobie to przemysl. Jak pali Ardeo plus SPP mozesz sobie poczytac tutaj http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=110.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kosztuje ew naprawa takiego obrotowego palnika bo jak sama nazwa mówi obraca się co za tym idzie pewnie nie wiecznie, co jeśli mi się zepsuje ? dopiero jestem na początku całego etapu wyboru ogrzewania i na początku ogarniania tej całej zawiłej teorii o spalaniu, palnikach, mocach i kotłach itd... jak wygląda czyszczenie takiego kotła SKAM bo póki co to ja mam doświadczenie ze zwykłym kotłem gdzie czyści się najpierw takim metalowym rylcem, później miotełką się wymiata sadzę itd itp i jest to niczym praca na dole przy wydobywaniu węgla :P

 

jedyna rzecz która mnie zastanawiam bo na pewno się spotkam z instalatorem który będzie mi wmawiał swój polecany kocioł, czy będzie umiał mi go podłączyć, początkowo ustawić sterownik, co jeśli coś mi w kotle nawali a w mojej okolicy nie ma nikogo kto ogarnie usterkę ? ? przecież z Pleszewa do Pszczyny (Suszca) nikt nie przyjedzie mi kocioł naprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Pieklorza vel Jareckiego jak jest z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym, jaj mam ogniwo i do mnie przyjechali z Biecza na serwis a mieszkam w Rydułtowach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

po dłuższych dywagacjach, rozmowach i poradach zdecydowałem się na gaz...

mój instalator zaproponował mi kocioł Immergas Victrix 20 TT z zasobnikiem wiszącym Biawar lub zamiennie piec Dietrich MCR3

 

czy to dobre kotły ? czy nie lepiej wybrać zasobnik stojący ?

 

zapotrzebowanie na ciepło wyszło mi w granicach 14KW ... taki kocioł nie będzie za duży? w gazowych piecach chyba jest większa modulacja niż przy piecach na paliwo stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.