Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy Dom 150M2 Użytkowej, Jakiej Mocy Kocioł Wybrać


marcinrr

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zdecydowałeś się na gaz to nie zawracaj dupy węglarzom tylko wejdź na dział odpowiedni i tam Ci fajnie doradzą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dłuższych dywagacjach, rozmowach i poradach zdecydowałem się na gaz...

mój instalator zaproponował mi kocioł Immergas Victrix 20 TT z zasobnikiem wiszącym Biawar lub zamiennie piec Dietrich MCR3

 

Powiem że bardzo mądra decyzja :)

O ile dobrze kojarzę to przez obecną zimą Piotrek42 z FM wymienił groszkowaca na Dietrich MCR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo nad tym myślałem, ale główne czynniki które przeważyły to:

- gaz mam w granicy ok 20m od kotłowni

- 100% podłogówka

- kominek przy kotle na paliwo stałe trochę straciłby sens bo nie byłoby potrzeby grzania w nim, a tak będzie w razie większych mrozów żeby się wspomóc itd.

- myślę że rachunki nie będą dużo większe niż przy ekogroszku, wszystko zależy od zimy, a ostatnio są dość łagodne i izolacji domu w przyszłym roku możecie mnie pytać ile zapłaciłem bez ściemy dam odpowiedź.

 

pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że dopiero za ok.1,5 roku  będziesz mógł powiedzieć czy to był dobry wybór i ile cie to miesięcznie kosztuje mnie też wszyscy na Gaz  namawiają ale ja stoję okoniem jak na razie i zostaje przy piecu na eko groszek gdybym cofnął sie kilka lat to na pewno nie wybudował bym sobie garażu w domu tylko wolnostojący drewniany Ale niestety mam i w dodatku powiększyłem go na 2 stanowiska i wiem że to bedzie zabierało dużo energii z domu i miedzy innymi dlatego nie chcę gazu a 2 sprawa to do rury z gazem mam 80 mb i to pewnie były by spore koszty ale napisze pismo do gazowni zobaczymy co odpiszą i ile to będzie kosztowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.