Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Do Nowego Domu?


Nowy111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o pomoc w doborze kotła;)

Nowy domek z poddaszem użytkowym, powiezchnia uzytkowa 100m2. Sciana jednowarstwowa termoton p+w 25 i styro 15, 0.039 poddasze ocieplone wełną 20cm strefa III okolice Łodzi. Kocioł ma być na ekogroszek jako paliwo podstawowe, fajnie jakby miał ruszt dodatkowy bo mam sporo drewna do dyspozycji. Zasadnicze pytanie ile KW jaka firma pieca. Wieś więc czasami zdarzają się dni bez prądu niewiele ale jednak 5-6 w roku moze byc to istotne dziekuje za podpowiedzi z góry. Brak ogrzewania podłogowego , Rodzina 3 osoby docelowo 4, sporo szyb;) bojler pod piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100m takiego domu nie ma kotła który byłby odpowiednio dobrany mocą do start ciepła tego budynku.

Odrzuć na wstępie pomysł palenia drewnem w takim kotle na ruszcie bo nie jest to tak pięknie jak podają w broszurach reklamowych.

Ruszt traktuj jak wskazuje na to jego nazwa, czyli AWARYJNY!!!!!

Na braki w dostawach prądu proponuję zaopatrzyć się w UPSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co pchać się w węgiel przy takim domku,jeśli już musi być kocioł to na pellet z papierami na 5 klasę i ew. dofinansowaniem.

Zagadaj do kol.@karoka65 i zastanów się nad najmniejszym RBR Bio 9kW,czy jak mu tam :P .

Osobiście uważam,że to jeden z najlepszych kotłów na pellet i ma wygodny,cywilizowany sposób czyszczenia wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boje sie tylko czy 10 kw to troszke nie za mało?

Chyba troszkę za dużo. Szukaj jak najmniejszego kotła na rynku. Pieklorz ma u Siebie 7kw. A pomysł spalania drewna na ruszcie sobie odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chm troszke zgłupiałem, ale jestem przeonany co do ekogroszku jednak kazda 100 sie liczy dla mnie, kocioł 5 klasy na pewno wezmę pod uwagę co do rusztu zaczynacie mnie przkonywac do rezygncji. Ostatnie pytanie jakie KW w takim razie i jakies propozycje pieca jesli mozecie bardzo dziekuje za wczesniejsze podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedze  czytam i jestem głupszy niz byłem;) teraz nie jestem sam pewien jaki kocioł, \  5 klasa nie koniecznie bo dofinansowania w gminie brak, pellet czy ekogroszek i jakie kw, jakis link z picykami jakłbym jeszcze mógł prosic. \wyliczenia mi wychodzą 10-11 kw instalator wstepnie mowił o 12 kw piec realnie bede kupował na wiosne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedze czytam i jestem głupszy niz byłem;) teraz nie jestem sam pewien jaki kocioł, \ 5 klasa nie koniecznie bo dofinansowania w gminie brak, pellet czy ekogroszek i jakie kw, jakis link z picykami jakłbym jeszcze mógł prosic. \wyliczenia mi wychodzą 10-11 kw instalator wstepnie mowił o 12 kw piec realnie bede kupował na wiosne

Jeśli do takiego domu potrzebujesz 10kw to chyba nie masz w nim okien. Ja ogrzewam 120mkw starej stodoły przerobionej na mieszkalne kotłem 7kw. A w największe mrozy potrzebowałem coś koło 6kw. Chociaż patrząc na ilość zużytego węgla (2tony ruska) to pewnie mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedze  czytam i jestem głupszy niz byłem;) teraz nie jestem sam pewien jaki kocioł, \  5 klasa nie koniecznie bo dofinansowania w gminie brak, pellet czy ekogroszek i jakie kw, jakis link z picykami jakłbym jeszcze mógł prosic. \wyliczenia mi wychodzą 10-11 kw instalator wstepnie mowił o 12 kw piec realnie bede kupował na wiosne

 

To się lepiej szybko zastanawiaj, bo niedługo wszystko co nie jest 5-tej klasy zniknie z rynku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.