Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Robik kocioł dobierał instalator, przypuszczam że taka moc przez to iż w piwnicy na całości też są grzejniki 176m2 więc suma to około 350m2,

Piec podpięty pod neta, czekam na dalsze wskazówki:)

na polecenie Robika przepiąłem czujnik CO z za pompy, pomiędzy 4d a pompe,

Robik tak będzie dobrze???

post-74715-0-22423000-1506256820_thumb.jpg

 

a tak z izolacją:

post-74715-0-74236900-1506256692_thumb.jpg

 

 

w ogóle podłączenie tych czujników miałem skopane bo czujnik powrotu był wpięty tam gdzie czujnik CO, tylko dużo luźniej... po lekturze forum przepiąłem go na powrót w to miejsce: 

post-74715-0-76258700-1506257165_thumb.jpg

 

będzie dobrze??

Edytowane przez CSant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz napisac czego oczekujesz z czym masz problem itp

chodzi mi ogólnie o ustawienie parametrów bo problem jest tam gdzie u wszystkich korzystających z fabrycznych ustawień dla pelletu, żre dużo za dużo... po wklepaniu ustawień podanych tutaj wydaje mi sie że od wczoraj jest lepiej, ale czekam na fachowe porady Robika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robik kocioł dobierał instalator, przypuszczam że taka moc przez to iż w piwnicy na całości też są grzejniki 176m2 więc suma to około 350m2,

Piec podpięty pod neta, czekam na dalsze wskazówki:)

na polecenie Robika przepiąłem czujnik CO z za pompy, pomiędzy 4d a pompe,

Robik tak będzie dobrze???

attachicon.gifDSC_1768.jpg

 

a tak z izolacją:

attachicon.gifDSC_1770.jpg

 

 

w ogóle podłączenie tych czujników miałem skopane bo czujnik powrotu był wpięty tam gdzie czujnik CO, tylko dużo luźniej... po lekturze forum przepiąłem go na powrót w to miejsce: 

attachicon.gifDSC_1769.jpg

 

będzie dobrze??

jest dobrze z czujnikiem CO ale czujnik na powrocie przepnij  powrót daj jak najbliżej  wejścia do kotła

Edytowane przez RobikF
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi ogólnie o ustawienie parametrów bo problem jest tam gdzie u wszystkich korzystających z fabrycznych ustawień dla pelletu, żre dużo za dużo... po wklepaniu ustawień podanych tutaj wydaje mi sie że od wczoraj jest lepiej, ale czekam na fachowe porady Robika.

dużo to znaczy ile ?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Csant zaloguj się na platformę e-multifun ewentualnie po 24-48 godz podeślij archiw i ustawienia . Którą masz wersje programu?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo to znaczy ile ?

w zeszłym sezonie spaliłem 8ton pelletu... nie miałem możliwości podpiąć go do neta ani za bardzo czasu żeby z tym walczyć, piec załączyłem pierwszy raz w tym sezonie w piątek o godzinie 12.00 i do 24 według e-multifuna spalił 33kg pelletu przy temp na zwenątrz 12-15 stopni... wczoraj po wrzuceniu ustawień z forum zeszło do 19kg, ale przy takich temperaturach zewnętrznych 10-15 stopni wydaje mi sie to jeszcze za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Csant zaloguj się na platformę e-multifun ewentualnie po 24-48 godz podeślij archiw i ustawienia . Którą masz wersje programu?

Jak pobrać archiwum? i ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaawansowane-inne - zapis ustawień

zaawansowane - inne - zapis archiwum

 

na sterowniku tak? a przez e-multifun sie tego nie da zrobić? jak nie to musze karte skombinować i wtedy prześle:)

wersje programu mam 9.12.15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara , Ściągnij i wgraj nową ostatnia dostępna jest chyba z 22.02.2017

Podaj jaki masz Login lub nazwę na platformie - odszukam Cię :)

Edytowane przez RobikF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cross-button.png Wysłano zapytanie do właściciela kotła o możliwość dostępu do urządzenia. Musisz zatwierdzić.

A co do nowej wersji prześledź posty wstecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czesc to moje ustawienia z pieca ze sterownikiem tch st 550.tylko takie sa dostepne w nadzor Pid w menu instalatora

 

Moje ustawienia :

Czas podawania :8 s

Przerwa w podawaniu :6min

Czas pracy wentylatora :8 sec

Czas przerwy wentylatora :5 min

Obroty wentylatora : 35

Ruszt:

Ruszt przerwa w pracy 15 min

Ruszt przerwa w podtrzymaniu : 20 min

Jakies korekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas przerwy went daj 6 min

rusz przerwa w pracy zmień na 5 min

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cross-button.png Wysłano zapytanie do właściciela kotła o możliwość dostępu do urządzenia. Musisz zatwierdzić.

A co do nowej wersji prześledź posty wstecz

Najnowsza wersja jaką znalazłem to ze strony Recalart http://recalart.com/web.n4?go=284  18-03-2016

archiwum i nastawy:

dump.txt

settings.txt

 

Przed aktualizacją temp wewnętrzna zadana była 21C i taka była widziana przez sterownik w pomieszczeniu, dokładnie było 21.7C, natomiast po aktualizacji sterownik widzi temp wewnętrzną 17C ???

o co może chodzić???? dlaczego tak jest??

 

a co najlepsze w e-multifunie nie widze żeby piec dążył do osiągnięcia tych 21C tylko sobie tam działa w podtrzymaniu:/

Edytowane przez CSant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji miałem -4,5C na kalibracji czujnika temperatury pomieszczenia i -20% korekta czujnika pomieszczenia :wacko:

 

co to jest ta korekta czujnika pomieszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pokojowy i zew ma możliwość dokonania kalibracji tzn na zew obok czujnika fabrycznego ( na przewodzie ) ustaw jakiś dodatkowy i sprawdź zgodność temp . Wchodzisz w tryb ręczny - test czujników i porównujesz zgodność temp. Jeżeli są różne dokonujesz kalibracji. To samo dotyczy czujnika pokojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja ok, to wiem, ale "korekta czujnika"? to można zmieniać w %

Edytowane przez CSant
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pytanie takie mam, w e-multifun na wykresie temperatur mam niepoprawne godziny, tzn np teraz jest 20.52 a tam jest odczyt 19.52 czyli nie zgadza sie godzina, można to jakoś zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja ok, to wiem, ale "korekta czujnika" to można zmieniać w %

A sorki nie doczytałem . Hej CSant a przeczytałeś chociaż raz instrukcję multifana? Co do godziny w ustawieniach internetu załącz aktualizację godz przez neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz w tym sterowniku strasznie malo jest mozliwosci zmian parametrow w porownaniu z multifun.Ciekawe czy jest mozliwosc wymienienia tego sterownika na multifun nie orientujesz sie.

Nie opłaca się . To nie tylko panel. Ale listwa boczna zasilająca, kable czujki sterownik przy palniku  itd. Wszystko jest inne łącznie z wtykami do komunikacji RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorki nie doczytałem . Hej CSant a przeczytałeś chociaż raz instrukcję multifana? Co do godziny w ustawieniach internetu załącz aktualizację godz przez neta.

w zeszłym roku.. ok sory, zerkne do niej jeszcze raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.