Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

archiwum nie mam bo piec jest na dzień wyłączany i archiwum znika. 

 

Jeśli chodzi o ustawienia to wiem to podam:

 

paliwo ustawione pellet

rodzaj pracy palenie podtrzymanie

 

temperatura zadana na piecu 55C

temp. na cwu 50C

grzejniki co1 - ustawienia na zaworze 4d w skali 1-10 ustawione 5 temp. za piecem na wskaźniku wacha sie od 40-60C (różnica temp na sterowniku pieca o 3C, pewnie czujniki w róznych miejscach)

podłogówka co2- zawór 3d ustawiony na środku skali za piecem na wskaźniku 31C (różnica temp na sterowniku pieca o 3C, pewnie czujniki w rożnych miejscach pokazuje 28C)

jest jeszcze jakiś tryb obniżenie temperatury w % dla co1 i co2 nie wiem do końca czemu ma to służyć na grzejnikach jest o 5% zmniejszyć a na podłogówce 30 % ale co to jest nie wiem?

 

PID wyłączony

 

jeśli chodzi o tryb potrzymania i funkcje ruszt paliwo dmuchawa nic nie ruszone 0% bo nie wiem jak co z czym czy ma być na + czy na - kompletnie sie tu nie znam

 

histereza na cwo 4C - ale coś chyba nie działa bo grzeje wodę co jakiś czas a nie jak spadnie o 4C

czujniki w różnych miejscach jak na piecu jest 49C to na pompie jest 52C

 

pale pelletem od olczyka

 

zauważyłem że coś jest też nie tak bo z komina leci ciemny dym jest duzo sadzy w środku i popiołu tak jakby piec nie spalał do końca wszystkiego jest tez trochę spieków 

 

wcześniej paliłem jakiś pelletem "no name" zanim mi przywieźli olczyka i sadzy nie było, spieków żadnych, a popiołu to garstka i dym był przeźroczysty. 

 

jak coś jeszcze pominąłem to pytać odpisze

Poprawilem wszystkie ustawienia łącznie z serwisowymi wgraj i testuj. Ewentualnie możesz zrobić korektę powietrza dla palenia i podtrzymania. Poobserwuj następnie podeślij archiwum popatrzę jak chodzi w porównaniu z poprzednim.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wrzucam zdjęcie jak wygląda u mnie płomień podczas palenia. Moc wentylatora 3% (trzy procent)

 

d7a05810cde0f6f947faf5068d4799d0.jpg

 

Podczas mocy 50% płomień jak z palnika acetylowego: poziomy i ostry. Rozgrzewa palnik do białości.

 

Czy przy takim płomieniu montować deflektor ? Obawiam się o żywotność rusztu wodnego , który obrywa żywym ogniem.

 

Po wyczyszczeniu pieca i ułożeniu zawirowaczy na dwóch najwyższych półkach temp spalin spadła z 240 na 180stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co teraz ten Pid właściwie? Wszelkie nastawy wbite manualnie, moc maksymalna...

 

Robert - piec chodzi dobe na Twoich ustawieniach. Wcześniej spalał 30kg , teraz 12kg według historii. Różnica jest :) wypale podajnik to dam znać. Dzięki :)

Przy ustawieniu PID std histereza jest 8 do góry i 2 w dól (najlepsze rozwiązanie jakie zostało z 1 programu napisanego w 2014 i to pozostało) po wyłączeniu PID masz widoczną histerezę i możliwość od 1 do 20C ale działa to tak dla np. 8 jest już 4 w górę 4 w dół.

Tamto rozwiązanie jest o wiele lepsze dla palnika. Nie spada znacznie temp. poniżej zadanej i szybcie się podnosi lepiej pracuje podtrzymanie a co za tym idzie mniejsze zużycie paliwa.

Fajnie, że jesteście zadowoleni ale nikt z Was nie klika w zieloną strzałkę, żeby ocenić czy przydatny był mój post :(

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wrzucam zdjęcie jak wygląda u mnie płomień podczas palenia. Moc wentylatora 3% (trzy procent)

 

d7a05810cde0f6f947faf5068d4799d0.jpg

 

Podczas mocy 50% płomień jak z palnika acetylowego: poziomy i ostry. Rozgrzewa palnik do białości.

 

Czy przy takim płomieniu montować deflektor ? Obawiam się o żywotność rusztu wodnego , który obrywa żywym ogniem.

 

Po wyczyszczeniu pieca i ułożeniu zawirowaczy na dwóch najwyższych półkach temp spalin spadła z 240 na 180stopni.

Zmniejsz dawkę paliwa o 2 i wentyl na 40% o ruszt się nie martw. Temp spalin jeżeli będzie w przdziale 160-180 to jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe ile będziemy czekać bo ja już bym chciał ta aktualizację bo ta trochę jest dziwna

W następnym tygodniu podeśle nowe oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawke paliwa w sensie ? Wydajność podajnika?

 

Moc wentylatora ustawiam na 40%

Czas postoju podajnika wydłuż np. z 12 na 14 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawke paliwa w sensie ? Wydajność podajnika?

 

Moc wentylatora ustawiam na 40%

Hej

i co zarejstrowałeś sie na Multifunie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz podgląd wykresów? jeżeli tak to statystyka -wykre temperatur i po prawej stronie masz pod Pobierz dane masz pobierz wykres jako i np. pdf . jak możesz pobierz i podeślij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwol  mam pytanie czy mógł byś napisać jakie masz wszystkie ustawienia swojego pieca albo wysłać mi na emaila swoje ustawienia bo chciałem zobaczyć jak u mnie będą się te ustawienia zachowywały 

 

Robik no ciekawe co będzie w tej nowej aktualizacji .

Na 100% w następnym tygodniu nowe oprogramowanie . I to co pisałem z możliwością wyłączania lub modulacji pomp.

Zmian jest dużo właśnie je analizuje i testuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Jest tym szczęśliwcem który od jakiś dwóch tygodni użytkuje piec SAS BIO SLIM CG 14 kW. Od pewnego momentu śledzę waszą dyskusje na temat ustawień tego pieca bo sam mam z tym duży problem. Ogrzewam nim nowo budowany dom o powierzchni użytkowej ok 128 m2. Instalacja CO to 5 grzejników na osobnym rozdzielaczu zasilanych pompa Wilo stratos 1-4, podłogówka łącznie ok 800 mb instalacji na 10 obwodach zasilana pompą Wilo stratos 1-6 oraz CWU która zasilana jest tez pomopą 1-4. Podłogówka sterowana jest piecem po przez zawór trójdrożny Afriso i sterownik 343 120 sekund. W układzie jest też sprzęgło - rozdzielacz. 

 

Do dziś myślałem że uda mi się z tym jakoś samemu uporać ale niestety chyba poległem. OD samego początku mam kłopoty z poprawnym ustawieniem kotła. W tej chwili kocioł ustawiony jest na następujących parametrach:

temp co 55°

ochrona powrotu 45°

podłogówka 22-23°

CWU 40°

 

piec chodzi na PID turbo, rodzaj prac palenie podtrzymanie.

 

Niestety te ustawienia są do kitu ponieważ, piec nie dopala pelletu, dużo spieków i od groma sadzy/popiołu.

Po rozmowach z Sasem powiedzieli ze ogień powinien spokojnie wychodzić z palnika i sięgać aż do rur, u mnie albo wali jak z armaty alb w ogóle ogień nie wychodzi, do tego głównie czerwony ogień zamiast żółtego, z komina dymi jak nie wiem, także coś tu jest nie tak.

 

Prosiłbym o jakieś wskazówki jak to ogarnąć, czytałem posty wcześniejsze i zastanawiam się czy proponowane ustawienia mogę również spróbować u siebie?

 

Wisienkę zostawiłem na koniec :). Dziś po raz kolejny wizyta w kotłowni a tam alarm, piec wygaszony błąd - w skrócie- brak paliwa lub błędne parametry  pieca, no to włączam rozpalanie patrze do środka a tam piękny ogień, żółty, dochodzący aż do rur wodnych, myślę sobie może będzie ok a tu nagle temperatura zaczyna rosnąć jak nie wiem przed 400° włączam wygaszanie żeby szlak nie trafił czujnika spalin, niestety nie zdążyłem - błąd uszkodzony czujnik spalin. Piec ustawiony w pełnym automacie, temperatura ochrony spalin ustawiona na 250° ale niestety coś chyba nie zadziałało.

Po wygaszeniu, pomyślałem że zobaczę czy ruszy, o dziwo błąd o uszkodzonym czujniku zginał piec chodzi ale nadal tak nie efektywnie jak opisałem wcześniej. Jutro czeka mnie telefon do serwisu co z tym czujnikiem czy to tylko błąd czy musze go wymieniać.

 

Będę wdzięczny za pomocne informacje jak ten piec powinien być ustawiony aby działał tak jak ma działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od czujnika.

Wyczyść piec.

Spróbuj z moimi ustawieniami wyjściowymi.

Wrzuć fotki instalacji :)

 

Sporo osób pyta mnie o ustawienia. Podaje te co dostałem od Roberta (jeszcze raz dzięki)

 

USTAWIENIA SERWISOWE

Temp minimalna 50

Temp maksymalna 85

Temp krytyczna 90

Temp ochrony powrotu 40

Temp dodatkowa kotła 10

Czas ruchu rusztu 20s

Moc kotła - u mnie jest 14kw

Wydajność podajnika 0.33kg

Temp załączenia pomp 42stopnie

 

ZAAWANSOWANE

Wybór paliwa inne

Pid standard

Moc maksymalna

PALENIE:

ustawienia dla mocy maks

Podawanie 2sek

Postoj podajnika 12sek

Postoj rusztu 3m

Czyszczenie rusztu 1

Moc wentylatora 40

PODTRZYMANIE:

praca podajnika 8sek

Postoj podajnika 6min

Postoj rusztu 15min

Moc wentylatora 35

 

Rodzaj pracy palenie podtrzymanie

 

Cwu 48 ; histereza 4

 

I tyle, u mnie działa :)

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODTRZYMANIE

opóźnienie nadmuchu 10s

opóźnienie podajnika 10s

 

ROZPALANIE

przedmuch komory 15s

wstepny zasyp 30s

moc wentylatora 40%

max czas grzałki 2min

temp wył. grzałki 15st

czarg zapłonu 130s

czas pracy podajnika 2s

czas postoju podajnika 50s

czas pełnego rozpalania 5m

temperatura zakończenia 10st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.