Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 20 Kw - Ustawienia


edek31

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba to uzaleznione od instalacji te spadki, np otwarcie kilku termostatow jednoczesnie co skutkuje naplywem wiekszej ilosci chlodnej wody do kotla.

post-57283-0-79401400-1420131064_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach dopowiedzenia

W domu grzejników mam łącznie 9 szt. :

- 2 łazienkowe - zdemontowane

- 1 w garażu zdemontowany

- 2 szt. całkowicie wyłączone

- 1 szt. w wiatrołapie nastawiony na maxa (na 5)

- 3 szt. w pokojach nastawione na zakres 1,5

- podłogówka ustawiona na 16 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawialem sie nad tym, sprawdze za pare dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 


mój kocioł Defro Komfort Eko 25 kw ze sterownikiem K1Pv2 obecnie pracujący na PID.


To jest nasz pierwszy sezon grzewczy (wcześniej dom ogrzewany smieciuchem).


Początki były TRAGICZNE i 1 tona eko poszła w atmosfere na daremno!


Pan zamontował, podpalił i pojechał w ...., a po godzinie wszystko zgasło! 


Przez miesiąc prawie nocowaliśmy w kotłowni z mężem a naszym jedynym tematem rozmów był ten cholerny czerwony piec!


Jak się okazało piec został delikatnie mówiąc nie do końca podłączony a mianowicie "fachowiec" zapomniał podłączyć zawór 4d i kabelki popieprzył no ale ten temat został rozwiązany, w chwili obecnej wszystko już zostało zamontowane prawidłowo. 


Palimy na PID i ustawienia są następujące:


PRACA


WSPOŁCZYNNIK WENTYLATORA 8 ( przy niższych nastawach mam cholerne spieki)


WSPÓŁCZYNNIK KOTLA - 2


NADZÓR


CZAS PODAWANIA 7 S


PRZERWA PODAWANIA 5 MIN


WENTYLATOR 40%


CZAS PRACY WENTYLATORA 30 S


PRZERWA WENTYLATORA 2 MIN


TEMP ZADANA KOTŁA 64 STOPNIE


TEMP ZADANA ZAWORU 40 STOPNI


POWRÓT WAHA SIĘ W GRANICACH 40-45 STOPNI


 


Popiół wraz z niedopałkami wybieram co 2 dni i jest cała szuflada. 


Ścianki są pokryte sypkim nalotem, nie są tłuste, sam popiół co jest chyba efektem spalania.


 


Jednak nie podobają mi sie dwie rzeczy:


1) czy normą jest że w nadzorze jest ok 15-20 min, później pracuje przez kolejne 20- 30 min i znów wchodzi w nadzór?


2) czasami zdarza się sytuacja że przez ok dobę, półtorej w ogóle nie wchodzi w nadzór- ciągle pracuje a poźniej wraca do pracy - patrz pkt 1


3) spala ok 28-30 kg na dobę (dom 220 mkw, ocieplony)


 


Dodam że ma do ogrzania też CWU - bojler 200 litrów.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-2)jak pracuje z włączonym PID-em to jest to normalna sytuacja. jeśli ma duży odbiór ciepła będzie pracował w trybie ciągłym oscylując wokół zadanej i nie będzie przechodził w podtrzymanie, jak zrobi sie cieplej to przeciągnie ponad zadaną i się odstawi- jak piszesz na około 15-20 minut- tu czas przerwy w pracy jest zależny od nadmiaru ciepła jaki pozostał na palniku po przejsciu w podtrzymanie

 

3) spalanie 30kg/dobe to wytworzenie średniej mocy w okolicy 7KW a to dla ocieplonego sensownie  domu o takiej powierzchni jest normalnym zużyciem opału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że przy takiej powierzchni nie będę spalała w kotle 20 (lub mniej) kg na dobę, bo jest to nierealne. I nie wierze w te cuda, które wyczytałam na niektórych forach o spalaniu przy takiej powierzchni jak i moja 15! kg/24h.

Ale zastanawiam się czy palenie bez tego PID-a będzie bardziej oszczędne i da radę obniżyć spalanie o kilka kg na dobę.

Czy ktoś z Was mógłby podzielić się swoimi parametrami do palenia bez PID?

Ja wiem, że PID to algorytm i nie po to tyle kasy zapłaciłam za tego typu sterownik, żeby z niego nie korzystać. 

Ale kto zabroni spróbować:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawny palacz spali na dwustanie mniej niż automat ale nie zawsze

niemniej skoro chcesz to proszę bardzo

podawanie 5sek

przerwa 40sek

nadmuch zacznij od 40%- potem zależnie czy będzie niedopał c zy spieki z popiołu to albo wiatr lekko w górę albo lekko w dół

jak na tych ustawieniach będzie krótko pracował i długo stał to zamiast przerwy 40sek zrób 50 i mniejszy nadmuch o około 5% i zabawa od nowa

ważne aby kocioł dłużej pracował a krótko stał

działaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że przy takiej powierzchni nie będę spalała w kotle 20 (lub mniej) kg na dobę, bo jest to nierealne. I nie wierze w te cuda, które wyczytałam na niektórych forach o spalaniu przy takiej powierzchni jak i moja 15! kg/24h.

Ale zastanawiam się czy palenie bez tego PID-a będzie bardziej oszczędne i da radę obniżyć spalanie o kilka kg na dobę.

Czy ktoś z Was mógłby podzielić się swoimi parametrami do palenia bez PID?

Ja wiem, że PID to algorytm i nie po to tyle kasy zapłaciłam za tego typu sterownik, żeby z niego nie korzystać. 

Ale kto zabroni spróbować:-)

Jakie masz ocieplenie domu?A cuda się zdarzają :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ocieplenie domu?A cuda się zdarzają :)

Mój dom ma dach czterospadowy - taka koperta łamana jeszcze w połowie ( chyba dobrze to tłumacze), 

dwie ściany -szczytowe (?) największe są ocieplone tak jakby podwójnie pustak-wełna-pustak + styropian 10 a dwie  sciany niskie, gdzie od połowy nich jest już dach mają pustak-wełnę-pustak, do tego poddasze zamieszkałe w pełni ocieplone wełną i wykończone regipsami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawny palacz spali na dwustanie mniej niż automat ale nie zawsze

niemniej skoro chcesz to proszę bardzo

podawanie 5sek

przerwa 40sek

nadmuch zacznij od 40%- potem zależnie czy będzie niedopał c zy spieki z popiołu to albo wiatr lekko w górę albo lekko w dół

jak na tych ustawieniach będzie krótko pracował i długo stał to zamiast przerwy 40sek zrób 50 i mniejszy nadmuch o około 5% i zabawa od nowa

ważne aby kocioł dłużej pracował a krótko stał

działaj

czyli dobrze rozumiem ze on powinien być dłużej w trybie pracy niż nadzoru wtedy lepiej pali?

a co z podtrzymaniem? jaką tam zrobić przerwę w podawaniu oraz czas podawania i te same parametry do wentylatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podtrzymaniu mało dmuchać i podawać jeśli żar schodzi w dół palnika- nie podam czasu bo to trzeba samemu na podstawie obserwacji tego co się w środku dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam piec jak w temacie ale chciałem zapytać tak z ciekawości...

Zaraz po włączeniu pieca pojawia się opcja z wyborem mocy kotła... 12 kW, 15 kW, 20 kW...

Czy wybierając np. 15 kW ulegają zmianie parametry pracy mocy kotła ?

Może ktoś wyjaśni na co ma wpływ wybór ilości kW ?

Podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

algorytm się przestawia na "fabryczne" ustawienia przybliżone dla danej mocy

jak ustawisz 12KW to ograniczysz moc maksymalną do tej wartości(w olbrzymim przybliżeniu bo nie wiadomo w jakich warunkach testy były i na jakim paliwie)

to tak jakbyś obrotomierz w aucie zablokował na określonej wartości i więcej nie wykręcisz-tak porównując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna skuteczny sposób na pozbycie się wilgoci z podajnika ?

Kupiłem ekogroszek jakiś miesiąc temu, trzymam go w workach papierowych, przesypuje do kalfasów, w domu jest ciepło...

A czemu "tylko" 3 ścianki z 4 wewnątrz podajnika są wilgotne a na uszczelce jest jeszcze więcej wilgoci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mokry eko tak ma nic na to nie poradzisz

jedynie co to suszenie ekogroszku ewentualnie drozsza zabawa pochlaniacz wilgoci do podajnika :) ale według mnie szkoda kasy :) przerabiałem to

z tym ze ja mialem wilgoc tylko na gornej klapie i uszczelce :) na bocznych sciankach sucho było.

Teraz tylko biore suchy eko z magazynu workowony i w podajniku suchutko :)

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy sezon z piecem więc eko kupiłem dopiero w listopadzie,

Testowałem 6 ekogroszków i każdy jeden nie był do końca suchy.

Wiem, że na następny sezon zapas zrobię w lato i nie będę miał już tego problemu

Pytanie tylko co zrobić teraz żeby go jakoś podsuszyć ... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj odebralem 2 tony i ma byc suchy i jest :) wystarczy poszukac a znajdzie sie suchy bez znaczenia czy lato czy zima :)

jak masz wilgotny ze tylko skrapla sie w podajniku mozna rozsypac w kotlowni i niech troszke podeschnie ja tak robilem ale i tak sie skraplalo na pokrywie.

smialo go laduj i sie nie przejmuj ja tak palilem pierwszy sezon i nic sie nie zadzialo negatywnego z tym ze groszek byl wilgotny a nie mokry ze sie lao z niego :)

teraz juz 2 rok mam od osoby ktora mi gwarantuje suchy eko :) i jestem zadowolony uwazam ze mokry jak brac to tylko latem i nie workowany tylko luzem i suszyc na sloncu o ile jest pogoda :)

ewentualnie pod jakas wiata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego w workach nie leje się woda ale i tak mam obawy czy nic się nie będzie działo...

Zastanawiam się czemu 1 ścianka w podajniku jest kompletnie sucha a 3 pozostałe są mokre....

Widzę, że jesteś z Łodzi ... można zapytać gdzie kupujesz eko i jaki to groszek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce robic reklamy wysle Ci info na priv aby nie bylo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że eko groszek ulega tzw. wietrzeniu składowanie go pod chmurka przez 2 miesiące powoduje utratę kaloryczności na poziomie 20-30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich po dłuuuugiej przerwie :-)

Po "spokojnej" zimie z piecem nastał czas problemów....

Po pierwsze ... wydaje mi się, że mam wypoziomowany palnik a tu z lewej połowy palnika, węgiel się nie spala (dokręciłem nakrętkę pod palnikiem i dalej się nie dopala) :-/

Po drugie ... piec pracując sam na automacie chyba pracując za szybko podaje węgiel, bo już drugi raz w tym tygodniu zgasło i po otwarciu dolnych drzwiczek wysypało się dużo nie spalonego węgla .... dlaczegóż ?

Po trzecie dziś pojawił się komunikat: zbyt wysoka temp.podajnika i po otwarciu dolnych drzwiczek wysypało się dużo rozżarzonego węgla....

Pomożecie ?

A miało być tak pięknie....

Z góry dzięki za wszystkie wskazówki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w defro ale skoro palisz w automacie i za dużo węgla podaję to spróbuj w ustawieniach zmniejszyć moc kotła albo podnieś kaloryczność paliwa. Sprawdź jeszcze czy masz uszczelniony palnik (czy nie ucieka bokiem powietrze). Specem nie jestem ale wypoziomowanie podajnika nie ma nic do Twoich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.