Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 20 Kw - Ustawienia


edek31

Rekomendowane odpowiedzi

Kendzio a większego kotła nie było ,skoro domek ocieplony to 12kw spokojnie uzupełnił by straty ciepła a tak to będzie zasmolony i niskie spaliny. Komin masz oczywiście ceramiczny , temperatura na kotle daj na 65st kocioł będzie czyściejszy. ps. fotki się nie wyświetlają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z kotłem to była taka historia, że wogóle nie myślałem o zakupie więc i nie byłem przygotowany. Pojechałem poprostu do hurtowni po jakiś zawór, a tu po hurtowni tylko kartka "zapraszamy do nowego salonu... adres". Więc pojechałem pod wskazany adres, a tam hurtownia olbrzym. Kobitka mi mówi że się przenieśliśmy i dzisiaj ostatni dzień promocji na dowolnie wybrany towar. Więc pomyślałem o piecu. I taki kocioł mi polecono w/w hurtowni do mojego metrażu. Więc pojechałem po zawór, a wróciłem z piecem za 6500,00 koła.

 

Nad fotkami popracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem co nieco nastawy. Czy popiół jak na fotce jest akceptowalny, czy powinienem coś jeszcze poprawić?

 

- temp. zadana  60

- czas podawania 4s,

- przerwa podawania 40s,

- nadmuch 16% (skala od 1 do 100%),

 

- praca podtrzymania 6s,

- przerwa podtrzymania 10min 10s,, 

- nadmuch w podt. 10s,

- przerwa nadmuchu 20 min,

 

194b688c70692a04m.jpg

b510a9414e374a2dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu jeszcze niedopały w popiele

albo nadmuch w górę albo lekko wydłużyć przerwę podawania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o ile nadmuch zwiekszyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już jak z palnika? przy 18% nadmuchu? jakoś wierzyć mi sie nie chce

chyba że wentylator ma wysoko próg minimum ustawiony. sprawdzić w serwisowych ustawieniach zatem trzeba jakie są minimalne obroty wentylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem 2 drogi

1- zmniejszasz w serwisowych na 10np żeby zmienić przeliczanie mocy nadmuchu 

2- wydłużasz przerwę podawania

wybierz co wolisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to obserwuj oceniaj efekty i koryguj dalej jesli trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam kocioł taki jak w temacie. Wszystko fajnie grzeje, woda cieplutka wręcz gorąca. Jedyny problem i w sumie najważniejszy to spalanie. Jest tak duże, że szok. Zasypie zbiornik czterema workami po 25 kg to nawet tygodnia nie wytrzymie. Według mnie to zdecydowanie za dużo. Ustawienia pieca to:

Zadana kotła 60

Bojler 55

Czas podawania 3s

Przerwa podawania 65s

Nadmuch 17

Praca podtrzymania 3s

Przerwa podtrzymania 15min

Wentylator w podtrzymaniu:

a) czas pracy 10s

b) czas przerwy 6min10s

 

W sumie jeszcze jeden problem bo nie mogę wykonać kalibracja zbiornika. Nie działa czy co.

Czy możecie mi coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo niewłaściwie ułożony i źle dokręcona góra

co do niedopału to trzeba obserwować kiedy powstaje czy podczas pracy czy podtrzymania i zależnie od tego skorygować zgodnie z sugestią kolegi sorier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jest posiadaczem tego kotła ze sterownikie K1Pv2 z Pidem, i proszę o poradę....

Rozpalam piecyk - temp zadana 55 st., czasami dochodzi i do 65 st., temp zadana podłogi 28 st, temp ochrony powrotu 40 st. (jak włączam tą opcję to pewne że piec po czasie się wyłączy), zawór mam 4d, .... nie posiadam podglądu przez neta bo nie mam internetu na budowie ... ;/ ale w czym rzecz ... gdy już wszystkie parametry są osiągnięte, tj. kociol ma temp 55 zadaną, podłoga 28 zadaną, a powrót 40 st minimalny, i piec wchodzi w tryb nadzoru musi się po jakims czasie wylączać (nie wiem po jakim bo nie siedzę przy nim cały dzien) a na nastepny dzień piszczy (jest wygaszony) i ma kod 207 za duża temperatura podłogi .... i tyle ;/ proszę o pomoc !! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Dla przypomnienia .. piec jak w opisie Komfort Eko 20 kW.

Problemy powróciły...

Od ostatniego wpisu piec działał książkowo aż tu w tym tygodniu dwa razy taka sama sytuacja...

Otwieram dolne drzwiczki a tu mi się wysypuje ekogroszek, w piecu się pali, temperatura jest 58 stopni a w kotłowni siwo od dymu

Drugim razem to samo, po otwarciu drzwiczek wysypał się ekogroszek, siwo od dymu .... ale temperatura w ciągu dnia nie przekroczyła 50 st.

Co jest grane ? Czy to wina ekogroszku ? Palę tym samym trzeci sezon ale to końcówka i może był troszkę mokry i było trochę miału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.