Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 20 Kw - Ustawienia


edek31

Rekomendowane odpowiedzi

edek31

czyściłeś palnik po sezonie? wygarnięty syf z wyczystki? otwory nadmuchowe drożne? możliwe że zrobił się nagar i blokuje z jednej strony dystrybucję opału wypiętrzając nadmiernie z drugiej. do obejrzenia palnik.

 

możliwe również  że nie podaje zbyt dużo a jedynie ratuje się przed przegrzaniem podajnika skracając przerwę podawania. przyczyną będzie  zatem że podaje za rzadko, żar schodzi w dół rozgrzewając rurę i dopiero następuje wypychanie opału. jest też druga opcja- długie podtrzymanie i w nim rura nadmiernie się rozgrzewa. aby usunąć skutki musisz rozpoznać przyczynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podajnik szczelnie zamknięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Timon najlepiej sprawdzić palnik czy nagar się nie zrobił i czy eko nie zalega w układzie nadmuchowym. Ja w tym roku po 4 latach pracy pieca 24/h musiałem wymienić ślimak bo strzelił na 3/4 długości. Powiem ze odrazu koronkę wymieniłem w retorcie. Wyczyściłem fajkę zeliwna bo nagar był galanty. I sporo syfu było w układzie nadmuchowym. Myślę że kolejne 4 lata i znowu ślimak do wymiany i do tego pewnie koronka + kolanko żeliwne oraz rura w której ślimak pracuje. Zauważyłem ze i zasobnik na opał rdza bierze na samym dole. W tym roku go pomalowaLem ale myślę że i tak jeszcze parę lat i szlak go trafi. I tak się zastanawiam czy za rok latem nie wyciąć dołu i dać nowa blachę bo nowy zasobnik raczej nie wchodzi w grę chyba że ktoś może polecić jakąś priv osobę co robi zasobniki w miarę dobrej cenie. Pozdrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edek31

czyściłeś palnik po sezonie? wygarnięty syf z wyczystki? otwory nadmuchowe drożne? możliwe że zrobił się nagar i blokuje z jednej strony dystrybucję opału wypiętrzając nadmiernie z drugiej. do obejrzenia palnik.

 

możliwe również  że nie podaje zbyt dużo a jedynie ratuje się przed przegrzaniem podajnika skracając przerwę podawania. przyczyną będzie  zatem że podaje za rzadko, żar schodzi w dół rozgrzewając rurę i dopiero następuje wypychanie opału. jest też druga opcja- długie podtrzymanie i w nim rura nadmiernie się rozgrzewa. aby usunąć skutki musisz rozpoznać przyczynę

palnik czyściłem. Syf wygarnięty. Jak zawsze po zimie wszystko wyczyściłem. Palnik też rozebrałem i wyczyściłem w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Timon najlepiej sprawdzić palnik czy nagar się nie zrobił i czy eko nie zalega w układzie nadmuchowym. Ja w tym roku po 4 latach pracy pieca 24/h musiałem wymienić ślimak bo strzelił na 3/4 długości. Powiem ze odrazu koronkę wymieniłem w retorcie. Wyczyściłem fajkę zeliwna bo nagar był galanty. I sporo syfu było w układzie nadmuchowym. Myślę że kolejne 4 lata i znowu ślimak do wymiany i do tego pewnie koronka + kolanko żeliwne oraz rura w której ślimak pracuje. Zauważyłem ze i zasobnik na opał rdza bierze na samym dole. W tym roku go pomalowaLem ale myślę że i tak jeszcze parę lat i szlak go trafi. I tak się zastanawiam czy za rok latem nie wyciąć dołu i dać nowa blachę bo nowy zasobnik raczej nie wchodzi w grę chyba że ktoś może polecić jakąś priv osobę co robi zasobniki w miarę dobrej cenie. Pozdrawiam Arek

Najdziwniejsze jest to że co roku robiłem to samo. Czyściłem wszystko i po rozpaleniu jesienią piec aż miło pracował a w trzecim sezonie coś mu się odwidziało. Zastanawiam się czy zamontowany na zewnątrz czujnik temperatury może mieć jakiś wpływ na to wszystko. Jak się nagrzeje w słońcu to czy może mieć to jakieś oddziaływanie na pracę pieca ?

Dobrze, że dziś jest ciepło to udało mi się w miarę posprzątać cały ten bałagan w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn przegrzewania rury i przesypywania może być kilka. stąd nie widzę.

obserwuj.

jak piszesz czujnik temperatury zewnętrznej masz- może odcina prace przy zawalonym węglem palniku i potem następuje przegrzanie rury w podtrzymaniu i w efekcie alarm wywala żar do popielnika???

tylko obserwacja pozwoli na postawienie diagnozy własciwej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiam się czy zamontowany na zewnątrz czujnik temperatury może mieć jakiś wpływ na to wszystko. Jak się nagrzeje w słońcu to czy może mieć to jakieś oddziaływanie na pracę pieca ?.

Najlepiej w nienasłonecznionym i przewiewnym miejscu. Osłoń od opadów (są fajne osłony np do stacji pogodowych lub kanałów wentylacyjnych). W skrajnej sytuacji na zewnątrz -20stopni,ale w słońcu na plusie i sterownik dobiera krzywą i w domu zimno.

Auraton np radzi na ścianie północnej montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn przegrzewania rury i przesypywania może być kilka. stąd nie widzę.

obserwuj.

jak piszesz czujnik temperatury zewnętrznej masz- może odcina prace przy zawalonym węglem palniku i potem następuje przegrzanie rury w podtrzymaniu i w efekcie alarm wywala żar do popielnika???

tylko obserwacja pozwoli na postawienie diagnozy własciwej

czujnik zewnętrzny już w nowym miejscu.

Sprawdziłem czy powietrze nie ucieka gdzieś spod palnika i niestety nawet po dokręceniu z jednej strony troszkę powietrze ucieka ....

Sznur sprawdziłem i jest w dobrym stanie więc dziwne że powietrze ucieka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w nienasłonecznionym i przewiewnym miejscu. Osłoń od opadów (są fajne osłony np do stacji pogodowych lub kanałów wentylacyjnych). W skrajnej sytuacji na zewnątrz -20stopni,ale w słońcu na plusie i sterownik dobiera krzywą i w domu zimno.

Auraton np radzi na ścianie północnej montować.

właśnie rano niby chłodno a czujnik pokazywał 26 stopni ...

po zamontowaniu w nowym miejscu w kilkanaście minut spadła temp o kilka stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palnik możesz doszczelnić zawsze silikonem 1200stC czarny- róznie nazywany czasem jako silikon a czasem jako uszczelniacz kominkowy. musisz niestety wygasić i dac palnikowi ostygnąć na tyle żeby silikon nie twardniał natychmiast po nałożeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza się z tym ze u mnie cały czas jest sznur już 4 rok i trzyma szczelność. Jedynie co wymieniłem uszczelkę zasobnika bo latem jak zdejmowałem zasobnik na opał troszkę na słoneczku poleżał i uszczelka zmalała hihi :).

 

ps.

czy zna ktos firme w okolicach Łodzi co regeneruje zasobniki na opał ewentualnie ma w dobrej cenie?

 

a wlasnie w tym roku zdecydowalem sie zaryzykowac i kupic 1 tone wesołej i powiem ze pali sie wysmienicie zero spiekow :)

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw jej sobie trochę na duże mrozy i wtedy spróbuj spalić- ciekawe czy nadal będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co.... Wesola zle sie pali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku sezonów kiepsko się na wyższych mocach zachowuje

teraz kiedy potrzeby niewielkie i kocioł pyrka zamiast pracować to może być jeszcze dobrze ale jak trzeba będzie bujnąć kociołek to może być różnie. SUSPENSER testował i opisywał spostrzeżenia ze spalania tego paliwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe ja co roku brałem zawsze worek do testów i zawsze tak na koniec września i początek października z uwagi że już grzejniki chodzą ale bez podłogówki. I co roku miałem lipę z tym eko z wesołej normalnie piramida mi się robiła nawet do grzania samej wody i o dziwo kupiłem 3 tygodnie temu worek na probe i jest bajka zobaczymy jak to będzie jak już podłogówka ruszy na dobre :) wtedy dam znać ale z tych obserwacji widać ze raczej będzie ok :)

Więc zakupiłem 1 tone wesołej a 3 tony firmowego :) z czego już 4 worki wesołej są w zasobniku i pali się już od kilku dni jest cacy :) bez niespodzianek a najważniejsze że opał suchy :)

ale Timon jak mówisz zostawie kolo 70 worków wesołej na niższe temperatury o ile w tym roku będą :) bo ostatnio to te zimy nie powalają :) i na pewno dam znać jak to się spala a w razie jak będzie tragedia to wymieszam z tym firmowym tzn. mix Piasta i Ziemowita - płomienny 3 rok już biorę i jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam opał z KWK Wesoła tylko pakowany w firmie Bartex. Na razie git mało popiołu i spala sie ok. Zobaczymy później.

Pan z firmy mówił ze kotły poniżej 17kw mogą sobie z nim nie radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla maluchów 24-28 hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Zakupiłem piec defro komfort eko 20 ze sterownikiem K1v2 i teraz z nim walczę tzn. poczytałem forum wyciągnąłem jakieś wnioski i od wczoraj palę w piecu. Dodam jeszcze że dom jest nowy jeszcze nie zamieszkały, ale ocieplony i powierzchnia grzania to 165m. Na chwilę obecną zawory na podłogę i grzejniki są skręcone na około 2,5 Parametry jakie wydały mi się w miarę optymalne po paru próbach to:

 

- temp. zadana 59 to akurat takie widzi mi się,

- czas podawania 4s,

- przerwa podawania 40s,

- nadmuch 13% (skala od 1 do 100%),

- praca podtrzymania 7s,

- przerwa podtrzymania 10min, 

- nadmuch w podt. 8s,

- przerwa nadm. 10min,

 

i oto efekty jakie uzyskuje:

mini_30813.jpgmini_30814.jpgmini_30815.jpgmini_30816.jpg

 

 

co powinienem poprawić żeby lepiej dopalał węgiel? zwiększyć nadmuch? 

Pytanie czy jak przyjdzie mieszkać i grzać wodę, a do tego temp. na zewnątrz jeszcze spadnie to piec wydoła?

Pytam ponieważ z tabeli mocy w instrukcji obsługi wychodzi, że mój piec chodzi na maksymalnych parametrach 

mini_30817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.