Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Retopal.kto W Tym Roku Używa I Jakie Ma Opinie?


oman7

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem. Jestem poza domem do piątku - taka praca :)

Na pewno będzie więcej, bo już we wtorek grzejniki, które były przeważnie zimne (ustawione na termostatach na 3) grzały, więc zapotrzebowanie na ciepełko się zwiększyło. A jak sam wcześniej gdzieś napisałeś, samym powietrzem się nie nakarmią :D

Szkoda, że nie mam porównania RETOPALA z innym grochem. Było by wiadomo o ile kaloryczność danego opłau wpływa na spalanie

 

A Tobie o ile wzrosło? Liczyłeś/warzyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilchelm

Tak wygląda u mnie retopal jak zwiększe siłe nadmuchu.

Zwiększyłem siłe nadmuchu przy okazji pewnego doświadczenia ale to doświadczenie opiszę w swoim temacie.

post-56839-0-91210100-1416429537_thumb.jpg

 

 

Zurzycia jeszcze nie mam ale już w krótce.

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Jestem poza domem do piątku - taka praca :)

Na pewno będzie więcej, bo już we wtorek grzejniki, które były przeważnie zimne (ustawione na termostatach na 3) grzały, więc zapotrzebowanie na ciepełko się zwiększyło. A jak sam wcześniej gdzieś napisałeś, samym powietrzem się nie nakarmią :D

Szkoda, że nie mam porównania RETOPALA z innym grochem. Było by wiadomo o ile kaloryczność danego opłau wpływa na spalanie

 

A Tobie o ile wzrosło? Liczyłeś/warzyłeś?

teraz jeszcze nie mierzę bo wypalam resztki Ekoretu.. jak zasypię już na dobre retopala to wtedy zbadam.. ten Ekoret pali się fatalnie - nigdy więcej :) a cena ponad 900zł za oryginalnie pakowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, RETOPAL nie jest zły. Pewnie, że nie jest to super groch typu PIEKLORZ, ale cena też jest przystępna. Myślę, że jak jeszcze poćwiczę to i spieki zminimalizuje.

oman7 - u mnie to wygląda bardzo podobnie. Jak wrocę do domu to będe nadal bawił się z nadmuchem. Przed wyjazdem w delegację zmniejszyłem czas przerwy, ale już nie było czasu czekać na efekty i oglądanie popiołu.

 

robertokot - Ty o ile pamiętam z innych wpisów nie masz chyba problemów ze spiekami. Masz sam popiół sypki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertokot – od niedzieli do teraz, równo przez 4 doby spaliłem 60kg. Dokładnie wyszło 15kg/doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wilchelm

Tak wygląda u mnie retopal jak zwiększe siłe nadmuchu.

Zwiększyłem siłe nadmuchu przy okazji pewnego doświadczenia ale to doświadczenie opiszę w swoim temacie.

attachicon.gifP1050337.JPG

 

 

Zurzycia jeszcze nie mam ale już w krótce

 

 

Oman7 - co z tym doświadczeniem, gdzie mogę o tym poczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie teraz ustawienia pieca i siłę wiatru? Jak wychodzi spalanie? Oczywicie pytanie kieruję do palących RETOPALEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w Twoim przypadku piec praktuje praktycznie ciągle z niewielkimi postojami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie w sumie kieruje do wszystkich, którzy palą ekogroszkiem RETOPAL. Pytałem wcześniej – odzew był słaby, więc spróbuję raz jeszcze ;)

Jakie Wam wychodzi w tek chwili spalanie? Ostatnio troszkę przymroziło i pewnie nie tylko mi podskoczyło.

Ja szacuje, ze u mnie ok. 20kg, ale w związku z tym, że to jest tak na oko, to przyjmuję, że w przedziale 20-25 kg/doba w ostatnim tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w sumie kieruje do wszystkich, którzy palą ekogroszkiem RETOPAL. Pytałem wcześniej – odzew był słaby, więc spróbuję raz jeszcze ;)

Jakie Wam wychodzi w tek chwili spalanie? Ostatnio troszkę przymroziło i pewnie nie tylko mi podskoczyło.

Ja szacuje, ze u mnie ok. 20kg, ale w związku z tym, że to jest tak na oko, to przyjmuję, że w przedziale 20-25 kg/doba w ostatnim tygodniu.

Zastanów się nad sensem takiego porównywania. Jest tyle zmiennych kształtujących efekt końcowy, że Twoje pytania wydają się z lekka infantylne, a przynajmniej ja to tak odbieram. Jak to mówią g..na z pod obcasa nie wyjesz i z g..na bata nie ukręcisz, więc się tak nie spinaj na wynik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na moim składzie kończy się RETOPAL niestety i nie wiem kiedy będzie kolejna dostawa…

Czy macie jakieś firmy, które sprzedają oryginalny RETOPAL. Chodzi mi o firmy, które prowadzą sprzedaż wysyłkową i towar jest pewny?

Może być jakiś sprawdzony z allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste. Większość znajomych/sąsiadów pali jeszcze w śmieciuchach. Z drugiej strony na siłę nikogo nie będę uszczęśliwiał. A co jeśli pozostali nie będą zadowolenia  z RETOPALA.

Wiesz jacy są ludzie. Potem będzie mi mówił, że ma dużo popiołu i 2 razy w tygodniu musi wynosić i rączki brudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z retopala co z tego że ma szyszki albo popcorny rozpada sie to w rekach a że trzeba wynosić popiół no cóż temat pozozstawiam...

W zeszłem roku szukałem inych eko-groszków ale stwierdziłem że RETOPAL najlepszy dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przetestowałem kilka rodzai eko i także nie udało mi się nic lepszego znaleźć.

Dziś dokupiłem ostatnie 600 kg na moim składzie. Mam nadzieję, że zanim mi zabraknie to będzie dostawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz to jakoś uzasadnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie palił się :D

Cena 770 zł/tona

Szlaki i popiołu tyle, że nie nadążałem wyciągać z popielnika. Wiadro dziennie

I szedł przez komin bez opamiętania, nie dając energii.

 

Pytanie tylko czy to rzeczywiście był Retropal, bo przecież na grudkach nie było napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tylko w jednym miejscu mogę się zgodzić, ale po kolei:
1.    Nie palił się?? Bzdura – pali się rewelacyjnie!
2.    Faktycznie popiołu produkuje dużo, tutaj się zgadzam, ale nie wiadro codziennie. Szlaka też można zminimalizować, jeśli się skoryguje nadmuch.
3.    Daje mnóstwo energii. U mnie w największy mróz (do tej pory było -11 st.) spalił niespełna worek na dobę. Po osiągnięciu zadanej odstawiał się jeszcze za każdym razem po 30 minut i więcej.
Reasumując, albo dmuchasz jak szalony, albo Twój Retopal jest chrzczony. Jak chcesz więcej odwiedzać kotłownię to kup sobie tak jak ja coś super kalorycznego. Nerwica gwarantowana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. Ja takową wyraziłem w oparciu o swoje spostrzeżenia.
Chciałem mieć porównanie do : Wesołej, Kazimierza – Juliusza, Pieklorza z Piekar. Niestety wszystkie wymienione prawdopodobnie były z innych kopalń, niż deklarowali właściciele małych składów.
w rezultacie nie udało mi się ich wypalić w przyzwoity sposób. Wszelki próby kosztowały mnie dni i częściowo noce spędzone w kotłowni z pogrzebaczem w dłoni.
Jeśli znajdę kiedyś skład, który mi zaoferuje produkt rzeczywisty – np. deklarowany z Piekar okaże się prawdziwy to będę miał porównanie.
Mogę się jeszcze pokusić o zakup w oryginalnych workach jakiegoś groszku – w tym przypadku jest chyba większa pewność, że kupujemy to co napisane na opakowaniu.
Ale nawet nie wiem czy np. Pieklorz z Piekar występuję w oryginalnych opakowaniach.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.