Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotoogniwa A Oszczedności


Rekomendowane odpowiedzi

znam zamrazarki znam mroznie znam tunele szokowego mrożenia i to zze idzie to wiem ale to że pewne rzeczy sie nie opłacają to znam zankomicie i o to w tym wszytkicm chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powietrze woda przy -2 do -5st juz stoją a raczej sa bezuzyteczną bryła lodu i koniec a przy przejsciu przez 0 st sprawnosc tak spada ze nie ma mocy zeby zagrzac cokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 idlaczego przy defroscie nie działaja wentylatory zeby osuszyć dokładnie wymiennik ??? co to jest ??

u mnie defrost tra max 40s i jazda i defrost był jeden rano jak pisałem ze sie szronik pojawił to poł godziny pozniej derfrost i jazda do teraz zero szronu temp zewnetrzna teraz 3st

nie wiem czy wiesz dlaczego ludzie maja takie steptyczne podejscie do pomp ciepła

bo jakies gamonie 10 lat temu gwarantowały grzanie do -15st a reszte miały robić grzałki a jak sie okazało to przy -5st to juz masakra jest

ta co pokazałes na oko ma 15-16kW a ogrzewasz deliktnie ponad 200m wiec nie powinno być problemu do -10st ale u mnie juz by zdechła  przy -5st i to jest gwarantowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defrost 40s? Możesz nagrać? Będzie HIT!

Nie ma potrzeby tego osuszyć, co może to spływa. Odzyskanie ciepła pozostałego w chłodnicy z powrotem jest ważniejsze.

Gemini nie ma co komentować.

Pompa ma 18kW przy +7C, przy - 15C miała by ok 6-7kW. Nie jest to moja pompa i nie grzeje mojego domu. U ciebie grzałką by do ok - 5C.

Nie odpowiedziałeś na pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie robi sie błyła lodu  tylko szron jak juz zarasta to na ostro machnium i zaraz jest kupa pary i jazda od nowa  a te orginalne pompy jako pompy to w biegu to robią ze zadnego zatrzymywania sprezarki na by pas dwie szt i jazda to pieknie wyglada

a czy to wyglada jak bryła lodu bezuzyteczna tak tak wyglada kwestia co ile sie rozmraza jak co poł godziny albo czesciej to sam sobie odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp zewnetrzna praktycznie

pytałes kiedyś o silnik wentylatora

napiecie 350V DC

moc 97,5W

a jak widac na załaczonym obrazku wymiennik czyszty niezaszroniony nawet i tak pracuje od defrostu z godziny 8,30 rana

post-4676-0-84666600-1444587083_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisałeś 60W.

Nie wiem też po co się chwali z tym wymienniki em. Nie imponuje mi to, bo wiem od czego to zależy. Mój ostatni defrost był o 4:30 i jest ich średnio 1 dziennie w tych warunkach. A warunki to wyższa pogoda niską wilgotność i niski punk rosy. Będzie mniej niż 0C i 99% wilgotność, poznasz to po szronieniu wszystkiego wokół, to twój rewelacyjny samsung będzie defrościł częściej niż 30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno sie zmieni nie ma problemu ubolewam na niska wilgotnoscią gddyz im wyzsza tym lepsza sprawność

ale nic nie piszesz o swojej czy w tej chwili jak pracuje to sie szroni juz ???

u mnie tez dziś sie odszraniał rano i zobaczymy jak bedzie jutro rano

do jakiej temp grzejesz swoją pompą i jaka jest moc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może szronić jak za oknem +2C, parowanie - 4,9C, punkt rosy - 5C?

Co znaczy do jakiej grzeje?

Co wg krzywej pogodowej akt ok 38C, jak trzeba to i do 50C

CWU do 43C, ale grzeje bezpośrednio w skraplaczu, czyli po nagraniu zbiornik 300 l ma na górze ok 48C i na dole ok 40C. Czujnik na 1/3 wysokości zasobnika. Jak trzeba to i do 60C nagrzeje, bo czynnik na to pozwala.

W dół grzała już przy - 18C, od dwóch zim mniej nie było u mnie. Moc ok 6,5 kW przy +7C i ok 3kW przy - 15C. Tak jest na jednej sprężarce, na dwóch x2 czyli ok 6kW przy - 15C i to pokrywa moje zapotrzebowanie w 100%.

post-12745-0-99262000-1444591196_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no i automatyk dostał pierwzy rachunek  980zł za ogrzewanie(dwia miesiące)  prądem ponad 400m2  uwazam że wynik super do tego wspomagały jeszcze fotoogniwa . Zobaczymy dalej co bedzie ale tak komfortowo i tanio jeszcze nie było w tym budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no ja tez planuje dołozyć do 10-12kW foto obecienie mam niespełna 3kW a przy 12kW bede juz samowystarczalny i bede miał  niemal zerowe koszty utrzymania domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

No i niemal po 13 miesiącach instalacja rozbudowana o kolejne 14 fotoogniw po 275W i falownik 3,5 kW znamionowo 4kW tym razem instalacja na kierunek zachodni  pod kątem 25st ,druga konstrukcja na wschód juz uszykowana tylko falownik i foto i jazda wtedy będzie łącznie nominalnie 10,5kWp a po falownikach 9,5kW  i to powinno wystarczyć na wszystkie cele bytowe oraz ogrzewanie  i zamknąć koszt energii dla domu na poziomie 1000-1500zł wraz ogrzewaniem jak będzie zobaczymy zarazie jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.