Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotoogniwa A Oszczedności


Rekomendowane odpowiedzi

pozostaje sterownie na wyjsciu czyli przkaznik np R4 na 24V DC podłączony do regulatora i nim załączasz napiecie na wyjsciu przetwornicy, a próg załączenia ustawisz na regulatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem według zaleceń Automatyka podłączyłem przekażnik tylko nie steruje 230,a  przetwornica ma włącznik 0-1 to ją rozkręciłem przylutowałem do włącznika dwa rzewody i do przekażnika i teraz załącza albo wyłącza prztwornice wyłącznik jest na 0  .No i teraz jest dobrze regulator wyłączył i wszystko stoi nie załącza się tak jak było. jeszcze raz dzięki dla kolegi za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po długiej nieobecności automatyk poszedł dalej w oszczędności i na dzień dzisiejszy ma i klimatyzację i pompę ciepła do grzania CWU i CO które w słoneczny dzień pracują kompletnie za darmo na energi słonecznej ,pompa wykonana z klimatyzatora inwertera o mocy nominalnej 5,5kW i znamionowej 8,2kW wodę zagrzewa bez problemu do 52st a da sie do 55 bez problemu zagrzać ale wtedy juz sprężarka dosc sporo energii pozera bo 2,1kw dla podgrzania wody w zasobniku 300l od temp 25-30st do 52st zajmuje zaledwie godzinę pobierając średnio 1,6kWh a tyle generują fotoogniwa ,zeby spożytkować nadmiar energi z foto w taki dzien jak teraz pompa pracuje jako klimatyzacja ot tak za darmo utrzymując sobie temp w domu ,Załozenia śa takie że osunąłem instalacje gazową i zlikwidowałem kocioł gazowy a do pierwszych mrozów bede grzał dom pompą w dzien posiłkując sie foto a w nocy w drugiej taryfie przy tych chłodniejszych dniach testy wyszły obiecująco nie było żadnego problemu aby zagrzać CO do 40st . Jest to bardzo ciekawe rozwiazanie i chyba najlepsze i najtańsze jesli chodzi o ogrzewanie wody a jesienią sie okaże czy tez najtańsze jeśli chodzi o ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Oj i aktualizacja

obecnie pracuje 3kW fotoogniw i pompa ciepła(własnej roboty ) nominalnie 7kW znamionowo 10kW  na dzień dzisiejszy w tej chwili pobór prądu z sieci 760W instalacja CO rozgrzana do 33st w domu 23,5st  dziś nad ranem pobór prądu był na poziomie 1340W temp CO 36st na zewnątrz nad ranem 2st  woda CWU 47st 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mała uwaga :), pobór prądu podajemy w Amperach a mocy wiadomo w czym.

Ps. czy ja dobrze zrozumiałem, że zrezygnowałeś z kotła gazowego?

Ps2. Jaki był szacunkowy koszt ten pompy ciepła

Ps3. czy będziesz opisywał swoje doświadczenia gdzieś na forum odnośnie budowy tej pompy ciepła?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pobór prądu jest w A

natomiast dla potrzeb forum myslę że uwaga jest zbędna

co do gazu tak to zrezygnowałem gdyż foto pierwotnie dawały tyle energi ze nadmiar energi szedł na grzałkę w zasobniku co spowodowało że opłaty stałe w gazie przewyższały koszt zakupu gazu i w zwiazku z tym gazu nie ma co powoduje  ogromne oszczędności

Co do pompy

wykonanna na klimatyzatorze samsunga inweterowym pracuje pieknie latem mam chłod w domu jednoczesnie nieprzebrane ilosci ciepłej wody kompletnie za darmo bo foto to 100% pokrywają ,obecnie jesienią mam wodę na poziomie 45-47st (a mogę mieć nawet 60st )plus ogrzewanie całego domu .

W tej chwili pobiera 940W grzejniki mają 38st w domu 23,5st na zewnatrz w tej chwili 9st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem jeśli dociągnie do -10st ogrzewając te ponad 400m2 to bedzie super a w grudniu styczniu i lutym i tak nie ma słonca wiec nie zalezy mi na tych miesiącach aby grzać pompą bo mam duzo drewna odpadowego z opakowań po pompach ciepła i klimatyzacji wiec jesli bedzie trzeba  w grudniu odpali sie HG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zaiwania cała dobę bo to inwerter raz pobiera około 600W raz 1300W a to czy wystarczy to zobaczymy przy temp -10st pracował na około 7kW wiec i pompa popracuje własnie na tej mocy wiec poczekamy zobaczymy

a to czy trzeba grzac czy nie to juz własne podejscie do tematu u mnie wszyscy juz od 2 tygodni kopcą i to dosc ostro wiec pompa sie włączyła i tez sobie nie kopci a ciepełko jest i tyle resztę czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy -10st ma dac 90% mocy nominalnej natomiast temp skraplania sie zmieniła wiec do dnia az nie przyjdą takie mrozy nie da sie okreslić ile energi wyda z siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR24HSFSBWKNZE/X

tylko dobrze szukaj bo w necie sa tylko nominalne wydajnosci

a znamionowo sa zupełnie inne

max prąd dla wydajnosći bliżej nieokreślonej jest niemal 17A natomiast wydatek nie jest zbadany i certyfikowany ,wiec moze być to 10kW a może i być 12kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy -10st ma 90% mocy czyli 9kW bo momudalcja jest od 1,9 do 10kW zagadka jest tylko jaka moc bedzie przy poborze 17A bo jeszcze sie nie zagłebiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty gadasz te mają 90% przy -10st a wersja arktic ma 100% mocy przy -10st dopiero przy -20st mają 80% mocy ,to nie ta epoka ,pompy samsunga biją na głowowe wsztkie inne po drugie ja nie krece tak wysoko parametrów boo nie ogrzewam powietrzem tylko wodą a po uruchomieniu CO pobór pradu gwałtownie spada gdyz spada temp skraplania

opomiarowania za 1500zł nie bede montował bo mi do niczego nie potrzebne

do momentu jak bedzie ciepło w domu i bedzie sie opłącało  wgledem gazu to tak długo nie bede palił w kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.